KRISTALIA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 98 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 98 elementów

KRISTALIA

Producent: Kristalia

Twórcy i założyciele Kristalia pochodzą z regionu Friuli we Włoszech. Są młodymi, dynamicznymi i uważnymi obserwatorami wszystkiego, co ich otacza, z wrodzoną i niepohamowaną pasją do jazzu. Po dokładnej analizie doszli do wniosku, że produkty ich regionu są niewątpliwie innowacyjne pod względem wzornictwa, ale głęboko powiązane z głównymi potrzebami. W związku z tym postanowili wyruszyć na drogę, która wprowadzi oryginalność formy, koncepcji, a przede wszystkim funkcji ich designerskich mebli. Wybrali zielony, ale bardzo przedsiębiorczy obszar Brugnera jako lokalizację dla Kristalia, której produkcja charakteryzuje się ekologicznymi rozwiązaniami, recyklingiem i ograniczonym wpływem na środowisko. Z marką współpracowało wiele wybitnych nazwisk w dziedzinie wzornictwa : Bartoli Design, Luca Nichetto, Neuland, Paster & Geldmacher, Patrick Norguet, Harry&Camila, LucidiPevere, Christophe Pillet, Ramos-Bassols. W 2012 roku Kristalia zdobyła prestiżową nagrodę Interior Innovation Award za fotel Elephant Wood zaprojektowany przez Paster & Geldmacher.

Meble Kristalia: urok przeszłości i wizja przyszłości Mebel starzeje się, zmienia i nosi ślad tych którzy dotknęli go, używali i żyli z nim. Materiały pochłaniają energię upływającego czasu i pokrywają się patyną pamięci i doznań. Kristalia wita patynę doświadczenia, jaką czas nadaje meblom, studiując przedmioty, które właśnie z powodu upływu czasu nabierają większego znaczenia i piękna. Skóra lub cement, materiały, które pokazują zużycie czasu, są używane w niektórych kolekcjach marki. Kristalia kierowała niektórymi z najbardziej aktualnych momentów w projektowaniu mebli – takich jak wprowadzenie rozkładanego stołu – z aktywnym i uważnym spojrzeniem w przyszłość.

Kristalia koncentruje się na innowacyjnych projektach, eksperymentując z nowymi rozwiązaniami technicznymi i materiałami, często zapożyczonymi z moda i sport. Niektóre z bestsellerów firmy to stół Sushi Bartoli Design ze wszystkimi jego wariacjami

krzesło Face, zaprojektowane przez Lucę Nichetto

stołek BCN, Harry&Camila, zwycięzca Good Design Award 2008

Urodzony w odległej Japonii, projektant Kensaku Oshiro otrzymał prestiżową nagrodę Master in Industrial Design w Politechnice Design School w Mediolanie. W 2015 roku wybrał Mediolan jako swoją siedzibę i pogrążył się w studiowaniu i projektowaniu dzieł sztuki do aranżacji wnętrz. Kristalia spotkała go i podzieliła się jego myśleniem, formami i materiałami. Efektem ich spotkania był Holo, wyjątkowy stół stworzony przy użyciu specjalnej obróbki blachy i charakteryzujący się efektowną podstawą z dużym owalnym otworem pośrodku. Wierzch tego klejnotu może być również wykonany ze szkła. Kolekcja Holo zawiera konsolę i nowy stół do salonu, które wzbogacą i zharmonizują każdą nowoczesną przestrzeń życiową.

Design Kristalia i miłość do środowiska Kristalia ceni rytm we wszystkim. Ta pasja z biegiem czasu otworzyła markę na wyzwania, relacje i rozwój innowacyjnych pomysłów. Dla Kristali rytm można znaleźć w wielu źródłach – w nutach ich ukochanego jazzu

w naturze wyznaczającej zmiany pór roku

w codziennym dzieleniu się nowymi odkryciami

w nowych pomysłach i alternatywnych rozwiązaniach wynikających nie tylko z myśl, ale ze wspólnego działania. Dzięki wyjątkowej zdolności do otwierania i podtrzymywania dialogu z tymi, którzy proponują nowe idee – wizjonerskie lub tradycyjne – Kristalia doskonale wie, które ścieżki porzucić i którymi podążać. Nawet siedziba firmy – duma regionu – odzwierciedla pulsujący rytm Kristalia. Marka wie, jak rozpoznać terytorium, które pozostawiło jej wartości i dziedzictwo. Kristalia ceni sobie te niematerialne prezenty, odwzajemniając się stymulującymi spotkaniami i spotkaniami otwartymi dla szerszej społeczności.

Stałe zaangażowanie Kristalii w ochronę środowiska znajduje odzwierciedlenie w ścisłych protokołach produkcyjnych firmy i przepisach dotyczących usług pomocniczych. Firma korzysta z wysokiej jakości, certyfikowanych surowców i w miarę możliwości preferuje wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak szkło i aluminium, które można wielokrotnie w całości poddać recyklingowi, a także polipropylenu lub stali. Z rosnącą dbałością o ekologię, Kristalia wykorzystuje również odnawialne materiały, takie jak drewno, aby wytwarzać swoje trwałe produkty.

Krzesła, stoły, regały i wszystkie inne meble są pomyślane, projektowane i produkowane z cechami i właściwościami, które sprawiają, że są prawie „ nieśmiertelny." Mogą wytrzymać wszelkie bodźce lub naciski, które w przeciwnym razie mogłyby zagrozić ich formom lub materiałom. Firma korzysta wyłącznie z surowców i półproduktów „made in Italy” wytwarzanych przez firmy przestrzegające protokołów ochrony środowiska. Wszystkie produkty Kristalia są certyfikowane pod kątem właściwości materiałów, takich jak wytrzymałość mechaniczna, reakcja na ogień, bezpieczeństwo i zdrowie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek