KME ARCHITECTURAL SOLUTIONS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


KME ARCHITECTURAL SOLUTIONS

Producent: KME Architectural Solutions

KME to jedna z najciekawszych na świecie firm zajmujących się produkcją miedzi i materiałów ze stopów miedzi. Dział Architektoniczny KME zajmuje się tworzeniem i stosowaniem powierzchni z tych materiałów, które są dziś bardzo cenione przez architektów i wykorzystywane na zewnątrz (i wnętrza), które chcą wyjść poza utarte standardy. Miedziana okładzina KME zapewnia estetykę wykonania, która pozostając niezmienioną jakością, dojrzewa ze stylem w kierunku zaskakującego efektu vintage. W szczególności firma opracowała dwie linie, TECU i TECU Design, których produkty są zaprojektowane z myślą o trwałości i których powierzchnie są tak wszechstronne, że mogą być stosowane w najróżniejszych kontekstach. Aby uzupełnić już szeroką gamę produktów, KME produkuje również powłoki cynkowe i mosiężne.

KME zostało założone w Dolnej Saksonii, Osnabrück, i stamtąd rozpoczęło swoją podróż do całej Europy i poza nią. Dziś w rzeczywistości firma posiada 10 zakładów, podzielonych między Niemcy, Francję, Włochy, Hiszpanię, ale także Chiny i Stany Zjednoczone: jej światowa ekspansja uczyniła ją jednym z największych istniejących producentów powierzchni z miedzi, stopów miedzi i cynku . Dzięki swoim dużym rozmiarom, KME nigdy nie przestaje stawiać potrzeb klientów w centrum swojego działu Badań i Rozwoju, zaspokajając ich niestandardowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami, które pochodzą z różnych działów firmy: Działu Miedzi, rur i laminatów oraz Działu Specjalnego , dla produktów o specjalnych zastosowaniach, takich jak systemy rurociągów odporne na wodę morską dla elektrowni morskich.

KME i jego miłość do miedzi Miedź, znana niegdyś jako czerwone złoto, jest jednym z najczęstszych wyborów dokonywanych obecnie przez architektów i projektantów, szczególnie w przypadku zastosowań zewnętrznych . Za pomocą tego metalu można bowiem w oryginalny i zabawny sposób „dać upust” swojej kreatywności, wykorzystując różne powierzchnie, z nowymi i zaskakującymi efektami. Dlaczego w szczególności miedź? Odpowiedź jest prosta: ten materiał, ze względu na swoje fizyczne i chemiczne właściwości plastyczności i kowalności, jest używany w wielu dziedzinach, od motoryzacji po technologię, nie zaniedbując zastosowań w dziedzinie architektury. I to właśnie one są przedmiotem szczególnego zainteresowania klientów KME. Jego wszechstronność i możliwość wytłaczania, kucia, laminowania, tłoczenia sprawiają, że jest naprawdę wyjątkowy i potrafi dopasować się stylowo do każdej powierzchni. Ponadto KME zapewnia swoich klientów, że cały proces produkcyjny odbywa się w sposób przejrzysty, zgodnie z międzynarodowymi przepisami, w środowisku pracy odpowiednim dla swoich pracowników, nie szczędząc wysiłków w celu studiowania nowych technik produkcji, efektywnego wykorzystania materiałów i, przede wszystkim zrównoważenie środowiskowe, zgodnie ze standardami recyklingu i efektywności energetycznej.

Rewolucja architektoniczna produktów KMETECU i TECU Design to najlepszy wybór dla tych, którzy chcą nadzwyczajnej wydajności, z obróbką - taką jak wiercenie - trudną do osiągnięcia za pomocą innych materiały. Weźmy na przykład TECU Design_Punch: jest to blacha perforowana do okładzin zewnętrznych. Dzięki perforacji, o różnych rozmiarach i gęstości, możliwe jest nadanie ścianie szczególnego stopnia przezroczystości i przepuszczalności światła, uzyskując całkowicie nieprzezroczysty efekt. Jej wszechstronność sprawia, że nadaje się nawet do dekoracji powierzchni wewnętrznych, które nabiorą niezwykłej dynamiki, zwłaszcza przy odpowiednim oświetleniu.

Estetyka TECU Design_Brownished jest inna: w tym przypadku jest to idealna powierzchnia również do wnętrz, których główną cechą to polerowanie, czyli obróbka chemiczna, która przyspiesza naturalne utlenianie miedzi, nadając jej wygląd vintage i pewny efekt wizualny. Eleganckie, o wyglądzie oscylującym między jednorodnością a niejednorodnością powierzchni, płyty te mogą pokrywać ściany pomieszczeń w domu, a także znaki budowlane. TECU Design_Mesh to linia, w której miedź jest najpierw wiercona, a następnie rozciągana. Lekka i jednocześnie solidna, prążkowana siatka powstała w wyniku tego zabiegu może być spersonalizowana i ma na celu nadanie ścianie, na której jest nakładana, wrażenia „zawieszenia” od podłoża. Dodatkowo dzięki stworzonym siatkom produkt może być aplikowany przed szybą, oferując oryginalne widoki.

TECU Design_Shape to wybór dla tych, którzy kochają nieprzewidywalne i zawsze inne powierzchnie. Trójwymiarowość, wykrawanie półkulowe, wszelkiego rodzaju dostosowania uzyskane za pomocą obróbki wspornikowej zapewniają powierzchni niespotykaną dynamikę. Tak więc, oto nagła gra światłocienia - z naturalnym utlenianiem, które zmienia się z centymetra kwadratowego na centymetr kwadratowy w zależności od nachylenia - która daje ciągłe zmiany chromatyczne, dla powierzchni o niezmienionej jakości, ale zawsze o innym wyglądzie!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek