KLAFS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


KLAFS

Producent: Klafs

Założona w 1928 roku niemiecka marka Klafs specjalizuje się w produktach dedykowanych ciału i duszy. Rodzinna firma stała się światowym liderem w dziedzinie produktów Wellness & Spa, z ponad 600 pracownikami, biurami w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Polsce oraz ponad 60 międzynarodowymi partnerami gwarantującymi najwyższe standardy jakości. Sauna powstała w Finlandii i ewoluowała na przestrzeni wieków

dziś prawie każdy dom w kraju ma jakiś rodzaj sauny. W pozostałej części Europy i na świecie wiele hoteli posiada spa, ale sauny nie są zbyt powszechne w mieszkaniach prywatnych. Jednak trendy się zmieniają.

Oprócz sektora hotelarskiego, Klafs kieruje swoją ofertę na rynek mieszkaniowy, aby osoby indywidualne i rodziny mogły odkryć nowy wymiar wellness we własnych domach, dzięki serii atrakcyjnych, rozsądnych rozmiarów, wysokich -produkty wysokiej jakości. Klafs produkuje kompaktowe sauny, łaźnie tureckie, pokoje do relaksu i aktywności fizycznej oraz baseny. Niezależnie od tego, czy projektuje produkty dla hoteli, czy domów, Klafs z taką samą dbałością o szczegóły dba o szczegóły w szeregu rozwiązań, które rozwiązują problemy związane z oszczędnością miejsca i efektywnością energetyczną, nie rezygnując z estetyki. Każdy produkt przeznaczony jest do wygodnego i praktycznego użytkowania z możliwością dostosowania ich do potrzeb, idealnie dopasowując się do każdego kontekstu.

Saun Klafs. Naturalne materiały i szacunek dla środowiska Każdy gatunek drewna ma swoje specyficzne cechy. Klafs do każdego ze swoich produktów dobiera odpowiedni rodzaj drewna. Solidna bezwęzłowa choina kanadyjska doskonale nadaje się do saun i SANARIUM®

nawet w ekstremalnych warunkach nie odkształca się i emituje bardzo równomierne ciepło. Na siedzenia używa się miękkiego, pozbawionego drzazg, niskoprzewodzącego drewna, takiego jak abachi lub topola, a śruby są odporne na korozję i rdzę. Od współczesnych do bardziej tradycyjnych, Klafs oferuje szeroką gamę wykończeń zewnętrznych, niektóre zaprojektowane przez znane na całym świecie postacie, takie jak Matteo Thun, który stworzył i dał swoje imię saunie i łaźni tureckiej.

Klafs aktywnie angażuje się w oszczędzanie energii oraz odpowiedzialne wykorzystanie surowców w celu zminimalizowania emisji dwutlenku węgla. Wysokiej jakości drewno używane do budowy saun jest zrównoważone, certyfikowane i spełnia szereg norm ekologicznych, społecznych i ekonomicznych. Cała produkcja ma na celu minimalizację odpadów, dlatego firma poddaje recyklingowi i ponownie wykorzystuje wszelkie odpady. Wióry drzewne są automatycznie podawane do pieca, aby zamienić je w ciepło, generując 80% energii potrzebnej do ogrzania fabryki bez korzystania z dodatkowych źródeł energii lub tworzenia nowych kosztów transportu. Klafs korzysta z lokalnych dostawców, aby podnieść jakość i ponownie obniżyć koszty transportu. Kolekcja Green Sauna wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej świadomych ekologicznie klientów, którzy pragną wyjątkowych chwil relaksu i maksymalnej efektywności energetycznej. Do 40% oszczędności energii uzyskuje się dzięki serii zaawansowanych technologicznie procesów. Sauna Słoneczna wykorzystuje energię słoneczną do zmniejszenia zużycia energii o prawie 70% w porównaniu z konwencjonalną sauną zewnętrzną.

Historia sauny fińskiej Najstarsze znane sauny fińskie sięgają 10 000 lat i były prostymi ziemiankami ze ścianami pokrytymi skórami zwierzęcymi . Dziś już nie istnieją w takiej formie, ale ich bardziej nowoczesnym odpowiednikiem jest sauna namiotowa. Pierwszy dom saun, prekursor saun, które znamy dzisiaj, powstał kilka tysięcy lat później i składał się z glinianej podłogi, trzech glinianych ścian, drewnianych drzwi i dachu z bali i trawy. Prymitywny piec w rogu ogrzewał pomieszczenie, a poziomo ustawiony pień drzewa stał się ławką. Około 2000 lat temu wynaleziono saunę dymną

była używana do lat 30. XX wieku. Pomieszczenie jest ogrzewane przez wiele godzin za pomocą drewna do ogrzewania i wypełniania dymem. Po osiągnięciu żądanej temperatury dym ulatnia się i można cieszyć się ciepłem przez wiele godzin. Od XVIII w. zaczęto używać saun z piecem kominkowym, najpierw murowanym, potem blaszanym, a po II wojnie światowej sauny gazowe i elektryczne.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek