KASTHALL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 85 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 85 elementów

KASTHALL

Producent: Kasthall

Kasthall przeszedł do historii w szwedzkich i europejskich tekstyliach, projektując i produkując ręcznie tkane i ręcznie tkane dywany od 1889 r. Kasthall z siedzibą w Kinna produkuje dywany, które zdobią szeroki zakres kontekstów, od prywatnych domów po najbardziej luksusowe Budynki. Gobeliny Kasthalla zdobią domy, biura, butiki, hotele, firmy i rezydencje szlacheckie, takie jak zamek szwedzkiej rodziny królewskiej, z pokojami wzbogaconymi zbiorami Kasthall. Dziś, podobnie jak w przeszłości, ten ponadczasowy i trwały biznes budzi podziw i zainteresowanie światowych rynków. Wyprodukowanie estetyczne nie jest jedynym celem Kasthalla. Szwedzka firma chce oferować kreacje przyjazne środowisku z duszą, dobierając materiały z najwyższą starannością. Oprócz estetyki firma bierze pod uwagę takie czynniki jak odporność i niski wpływ na środowisko. W pełni zgodna z normami ISO 14001, firma jest zaangażowana w ulepszanie procesów produkcyjnych w celu tworzenia zrównoważonych dywanów i chodników. Jednym z sekretów Kasthall jest bezpośrednia produkcja

firma kontroluje każdy etap procesu, od wyboru materiałów po testowanie gotowego produktu. Projektanci pracują ramię w ramię z firmą w łańcuchu dostaw, który wymaga minimalnego wykorzystania maszyn. Kluczem do dywanów marki jest czynnik ludzki, wrażliwość i dbałość o szczegóły. Jakość Kasthall wynika właśnie z tej sugestywnej mieszanki nowych metod przemysłowych i tradycyjnych technik produkcji.

Produkty Kasthall: dywaniki, wykończenia, elementy dekoracyjne Oferta handlowa Kasthall składa się głównie z rygorystycznie ręcznie tkanych dywanów. Jakość produkcji jest doceniana na całym świecie i doceniana przez klientów końcowych i ekspertów, dlatego właśnie firma otrzymała nagrodę Wallpaper Design Award za dywan Ęngsmark zaprojektowany przez Ilse Crawford. Londyńska projektantka użyczyła swojego imienia szwedzkiej marce również przy innych okazjach, na przykład w przypadku Glänta, ręcznie tkanego prostokątnego dywanu z grubej przędzy szenilowej. Powierzchnia jest gładka, błyszcząca i miękka, a jej nierówności generują uderzające gry światła. Spotkanie Kasthalla z inną brytyjską projektantką Larą Bohinc powołało do życia prostokątne i długie dywany

West Of The Sun to oryginalny wkład do kolekcji From the Sun to the Moon z czystej wełny. Dzięki precyzyjnym doborom chromatycznym dywany opowiadają historię i pozwalają użytkownikom wyruszyć w podróż wśród okrągłych kształtów, lnianych frędzli i grubych czarnych konturów. Ta sama linia produktów obejmuje również kwadratową poduszkę East of the Moon, która łączy różne wełny i przędze, tworząc jaskrawe geometryczne wzory.

Każda kreacja Kasthall wysyła wiadomość z motywem przewodnim. Tweed by Gunilla Lagerhem Ullberg to lniany dywan z geometrycznym wzorem, który całkowicie zmienia wygląd każdego pomieszczenia dzięki swojej charakterystycznej estetyce. Ponownie szwedzki projektant współpracował z Kasthallem, aby stworzyć Arkad, prostokątny dywan, którego geometryczne wzory dają poczucie porządku i precyzji. Bardziej odważny Strandvägen to dywan z wełny i poliamidu o klasycznym wyglądzie, dzięki kropkowanemu wzorowi.

Ręcznie tkane i ręcznie tkane dywany od 1889 roku: historia Kasthall Historia Kasthall rozpoczęła się pod koniec XIX wieku w Kinna, miasto w zachodniej Szwecji z długą tradycją włókienniczą. Firma była pomysłem projektanta Ludviga Andersona, który wykorzystał energię elektryczną do produkcji dywanów i zasłon. Wkrótce produkty firmy zaczęły spotykać się z aprobatą opinii publicznej, która doceniła design i jakość dywanów. Wraz z pierwszymi sukcesami firma nawiązała współpracę z projektantami Astrid Sampe, Ingrid Dessau i Violą Gråsten. Dzięki doborowi partnerów, którzy zawsze zwracają uwagę na innowacje, marka utrzymywała wartości swojego założyciela na przestrzeni czasu i poprzez ciągłe rewolucje technologiczne. Pomimo ich epokowego znaczenia, nowe technologie nie zmieniły sposobu działania Kasthall. Nieustanne dążenie firmy do niepowtarzalnego designu komunikuje komunikaty, które są zawsze aktualne, dziś iw przeszłości.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek