IDDO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

IDDO

Producent: Iddo

Celem IDDO jest promocja rzemiosła, tradycji i lokalnej tożsamości kulturowej oraz odzyskanie ich w nowoczesnym kontekście. Iddo oferuje meble i akcesoria do domu wykonane z naturalnych materiałów, które odzwierciedlają wieloletnie tradycje i współczesne trendy lifestylowe. Najważniejszą i unikalną cechą IDDO jest kontrast między nowym a starym. IDDO zawsze poszukuje zapomnianych i zaniedbanych materiałów oraz form wyrazu, starając się nadać im nowe życie i przedefiniować je w nowych, nowoczesnych koncepcjach.

Historia IDDO Założona z miłości do tradycji etno i designu, IDDO jest Litwinem Marka mebli i akcesoriów do domu, której głównym materiałem do produkcji jest metal, który uzupełniany jest betonem, drewnem, korkiem, skórą, lnem i wełną. IDDO to firma rodzinna prowadzona przez założycielkę i dyrektor kreatywną levę oraz jej męża Dariusa, który odpowiada za procesy produkcyjne. Pierwszym wykonanym przedmiotem IDDO, który wyznacza teraz początek istnienia marki, jest ręcznie robiona betonowa miska, którą stworzył ojciec założyciela IDDO leva wówczas jeszcze niedoskonały, nieśmiały, ale skromny i ręcznie robiony.

IDDO: made in LithuaniaIDDO stara się używać jak najbardziej zrównoważonych materiałów, które służą ochronie naszej planety i przyrody. Beton impregnujemy ekoimpregnatami, drewno pokrywamy olejem. Aby korek był czarny jak gorzka czekolada, jego granulki są odparowywane wodą, bez żadnych dodatków. Sam korek ma właściwości impregnujące i uważany jest za materiał przyjazny dla środowiska. Jest to materiał antyalergiczny i nie uwalnia do środowiska żadnych toksycznych substancji.

Estetyka IDDO wywodzi się ze spokojnej, ascetycznej nordyckiej i bałtyckiej przyrody z jej surowymi i dzikimi krajobrazami. Niemniej jednak na kierunek stylistyczny IDDO silnie oddziałują również nowoczesne i miejskie konteksty miejskie. Nostalgia drewnianych chat, spokój niekończących się pól, świeże jeziora i rzeki, zapach głębokich i bujnych lasów, a jednocześnie betonowe, puste miasta, szare ulice i jeszcze więcej szarych przemysłowych budynków – wszystkie te elementy odgrywają inspirującą rolę przy tworzeniu produktów IDDO. IDDO ceni jakość i docenia prostotę. Na początku kolekcje IDDO były tworzone przez tę samą rodzinę założycieli, ale dziś firma współpracuje z innowacyjnymi lokalnymi projektantami i rzemieślnikami.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek