HELENA DARBUJÁNOVÁ

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

HELENA DARBUJÁNOVÁ

Producent: Helena Darbujánová

Helena Dařbujánová jest architektką mieszkającą i pracującą w Pradze i Hradec Králové w Czechach, która również po pięćdziesiątce rozpoczęła projektowanie w 2009 roku. I z dużym sukcesem - zaprezentowała swój pierwszy solowy produkt Lola Woman's Boudoir na Maison et Objet w Paryżu w 2012 roku .

I w tym samym roku uruchomiła własną markę o tej samej nazwie „Helena Dařbujánová”.

W 2014 roku otworzyła swój pierwszy salon w Pradze. Helena Dařbujánová co roku prezentuje jeden produkt lub kolekcję mebli do wnętrz i przedmiotów designerskich. Inspiracją często jest jej rodzina, dzieciństwo oraz piosenki lub poezja.

Kolekcje Heleny Dařbujánová

Należy przede wszystkim wymienić kolekcję Macarons - taborety, stoły i miski inspirowane popularnym francuskim ciastkiem. Stół Birds and Deer Come Here for Water, utwór o poetyckiej nazwie. Kolekcja lamp podłogowych My Dear ozdobiona biżuterią. Sofa Golden Kids, która mówi, jak bardzo kochasz swoje dzieci. Piękna i delikatna kolekcja sypialni Audrey to przede wszystkim rzymskie wakacje, lata pięćdziesiąte, kultowa aktorka Audrey Hepburn i kobiety. Projektując sofę Oto(wo)man myślała o dużych mężczyznach, współautorem tego obiektu jest syn Heleny Matyáš Chochola, który jest znanym czeskim artystą.

Ostatnim produktem wprowadzonym na rynek w 2019 roku jest niezwykła muzyka pudełko Głównie Wino. Źródłem inspiracji jest angielska przygodówka muzyczna, film fantasy Chitty Chitty Bang Bang (1968) oraz piosenka Have You Seen Zofie? od córki Heleny Žofie Dařbujánová.

Meble produkowane przez czeskich rzemieślników

Wszystkie meble produkowane są przez elitę czeskich rzemieślników - rzemieślników z różnych regionów Czech: tapicerów, stolarzy, krawców, ślusarzy, dmuchaczy szkła, jubilerów, rzeźbiarze, ilustratorzy.

Zapis Heleny Dařbujánovej jako projektantki obejmuje sześć krajowych nagród EDIDA (Elle Decor International Design Awards), nagrodę Mebel 2010, nominację do nagrody Odkrycie Roku na Czech Grand Design 2010. Regularnie prezentuje swoją praca na międzynarodowych i czeskich wystawach jak Designblok, Milan Design Week czy Maison et Objet.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek