HÄSTENS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


HÄSTENS

Producent: Hästens

Od 1852 roku szwedzki Hästens produkuje łóżka i materace, których jakość jest doceniana na całym świecie. Łóżka Hästens zyskały popularność przede wszystkim ze względu na szlachetne tkaniny, ekskluzywną tapicerkę i ręcznie robione szwy. Materace Hästens, utrzymywane przez konstrukcję z drewna sosnowego, mieszczą od wewnątrz wielowarstwową kompozycję wykonaną z włosia końskiego, wełnianej bawełny i lnu. Połączenie naturalnych materiałów, które przyczynia się do odprowadzenia ładunku elektrostatycznego gromadzonego przez organizm ludzki w ciągu dnia. Ze względu na swoją wyjątkowość produkcyjną te luksusowe łóżka od dziesięcioleci są wybierane przez aktorów, polityków, sportowców i arystokratów, takich jak szwedzka rodzina królewska, której firma Hästens jest oficjalnym dostawcą od 1952 roku. Więź ta została przypieczętowana w 2017 roku wraz z początkiem współpracy ze studiem projektowym Bernadotte & Kylberg – założonym przez Oscara Kylberga i księcia Szwecji Carla Philipa Bernadotte – ogłoszonej na Salone del Mobile 2018.

Łóżko Hästens w niebiesko-białą kratęŁóżko firmy Hästens jest rozpoznawalne na targach pierwszy wzrok dzięki Blue Check. Wzór w niebiesko-białą kratkę stworzony w 1978 roku przez Jacka Ryde – ojca obecnego właściciela firmy i dyrektora naczelnego Jana Ryde – i zarejestrowany w Szwedzkim Urzędzie Patentowym i Rejestracyjnym. Wzornictwo w kratkę, wciąż klasyka naszych czasów, odlane na bawełnianej tkaninie żakardowej, która nie tylko wpisuje się w strategię marketingową firmy mającą na celu nadanie firmie wyrazistej tożsamości, ale jest także praktycznym rozwiązaniem, które pomaga rzemieślnikom w ustawianiu się w kolejce materiały podczas pracy. Każde z łóżek Hästens to wyjątkowy element, będący wynikiem połączenia około dwudziestu tysięcy różnych konfiguracji. Każda z nich jest dostosowana do wyników „testu snu”, który klienci wykonują przed zakupem łóżka, umożliwiając firmie ocenę ich potrzeb, sposobu snu i ewentualnej obecności chorób. Po tym pierwszym etapie następuje kolejny, skupiający się na sposobie, w jaki mięśnie kręgosłupa i szyi kurczą się i rozluźniają. Ostatecznie wybór zależy od osobistych doświadczeń klienta z testowaniem różnych modeli łóżek firmy Hästens. Proces ten jest dodatkowo wzbogacony o możliwość wyboru poduszek, zagłówków, szlafroków, kapci oraz pościeli.

Co kryje się za łóżkami Hästens Najbardziej znanym łóżkiem marki jest Hästens Vividus, produkowany i sprzedawany co roku w około tysiącu modeli. To łóżko składa się z jednego elementu, którego wyprodukowanie wymaga 240 godzin i fachowej pracy dziewięciu rzemieślników. Godziny pracy sięgają nawet 600 godzin w przypadku modelu Grand Vividus, który trafił na pierwsze strony gazet dzięki duńskiemu raperowi Drake'owi, który wybrał go do swojego domu w Toronto. Jeśli Blue Check definiuje Hästens, jego główne cechy pozostają ukryte wewnątrz tapicerki materaca wykonanej z końskiego włosia, praktyka przekazana z przeszłości. Historia firmy jest zresztą pierwotnie związana ze światem jeździeckim, kiedy to rymarzom zajmowało się również tapicerowaniem i produkcją łóżek z końskiego włosia. Kiedy na początku XX wieku pojawiły się i rozprzestrzeniły pierwsze samochody, popyt na siodła spadł i rodzina przeniosła produkcję w kierunku łóżek. Wewnątrz materacy Hästens końskie włosie (wcześniej prane w 140°C, wypłukane i całkowicie niealergiczne) działa jak mikro sprężyna, wzbogacając system sprężyn kieszeniowych. Zapewnia to wsparcie, elastyczność i wentylację, pozwalając materacowi „oddychać”. W zależności od tego, jak twardy jest materac, Hästens proponuje inną typologię końskiego włosia do tapicerki. Włosie końskie A-Lyx z dłuższymi i mocniejszymi nitkami zapewnia mocne podparcie

włosie końskie J, uzyskane przez połączenie miękkiego, elastycznego i elastycznego włosia końskiego z włosiem bydlęcym, zapewnia bardziej przytulne łóżko. W składzie materaca każdy element jest do czegoś przeznaczony. W szczególności wełna obok końskiego włosia reguluje temperaturę łóżka, len eliminuje energię statyczną, bawełna dodaje miękkości

nakładka na materac pełni rolę dodatkowego regulatora miękkości lub twardości łóżka, a stelaż wspiera cienki materac i rama ze szwedzkiego drewna sosnowego pozyskiwanego z certyfikowanych lasów.

Podpisy projektantów na łóżkach Hästens Różnorodna współpraca Hästens ze współczesnymi projektantami powołała do życia specjalne projekty, które pociągają za sobą reinterpretację łóżek, które kiedyś były znane, takie jak Blue Sprawdź i nowe kolekcje akcesoriów i dodatków do strefy nocnej. Pierwszym projektantem, który przedstawił swoją własną wizję rozwoju projektu, był stylista Larss Nillson, który podpisał kolekcję pościeli Iris. Dwa wzory, które ożyły za pomocą ołówka, akwareli, gipsu i gwaszu, by później stać się poszewkami na poduszki i satynowymi, czesanymi bawełnianymi poszwy na kołdry.

Szwedzki duet Bernadotte & Kylberg jest autorem Marawari i Appaloosa, dwóch interpretacji tkaniny w niebieską kratkę nałożoną na seria ławek i stolików nocnych z drewna hikorowego i jesionowego. Jeśli chodzi o brytyjską projektantkę wnętrz Ilse Crawford, podpisała się ona pod Being Collection, plisowaną spódnicą do łóżka z haftami uzupełnionymi pościelą i narzutami na wezgłowia z dekatyzowanej konopi.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek