GLAS ITALIA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

GLAS ITALIA

Producent: Glas Italia

Glas Italia jest obecnie punktem odniesienia w sektorze wzornictwa do produkcji kryształowych elementów wyposażenia i dodatków. Od stołów po lustra, od drzwi po ścianki działowe

tradycja regionu Lombardii łączy się ze współczesnymi wpływami, które uwzględniają wymagania najbardziej innowacyjnych trendów w aranżacji wnętrz w celu oferowania produktów o uderzającym efekcie wizualnym, wynikającym z dokładne badanie kształtów i kolorów, świateł i odblasków. Założona w Macherio, w dzielnicy Brianza, firma na krótko zmonopolizowała rynek. Dbałość o szczegóły i bogate doświadczenie związane z przezroczystościami i grami świetlnymi są koniem roboczym Glas Italia i tym, co pozwoliło jej rozwinąć się na rynku. Projektowanie i produkcja stołów i luster, półek i dodatków meblarskich są ujęte w doskonale wyważone połączenie funkcjonalności i przyjemności wizualnej.

Glas Italia. Elementy umeblowania i kryształowe Produkcja kryształów była pierwszym krokiem w zakresie materiału, który firma z Lombardii zdecydowała się przenieść na początku lat 70-tych w celu produkcji szerokiej gamy mebli i dodatków do wystroju wnętrz. Z roku na rok Glas Italia podejmuje decydującą ścieżkę ewolucyjną, która przeniosła ją z małej firmy rodzinnej do rzeczywistości przedsiębiorczej, jaką jest dzisiaj, obecnej na pięciu kontynentach i w ponad 100 krajach. Wyrafinowanie i przejrzystość kryształu, estetyczna czystość szkła i przemyślane wykorzystanie światła przyciągnęły uwagę setek projektantów, którzy zdecydowali się na współpracę z marką. Alessandro Mendini, Ettore Sottsass, Jasper Morrison, Jean Marie Massaud, Naoto Fukasawa, Nendo, Patrick Norguet, Piero Lissoni (dyrektor artystyczny od 2004), Philippe Nigro, Tokujin Yoshioka i Johanna Grawunder to tylko niektóre z najbardziej znanych osobistości, które opuściły swoje podpisy na rozwiązaniach wyposażenia wnętrz Glas Italia.

Liczne są również nagrody i wyróżnienia, które otrzymała Glas Italia. Wśród nich jest Compasso D'Oro 2014 przyznane Luminous, prace zaprojektowane przez Tokujina Yoshiokę. Kolekcja wysokich stołów z blatem i nogami z przezroczystego kryształu zyskała uznanie międzynarodowej tablicy za formalną czystość i niezwykłą jakość detali uzyskaną dzięki wyrafinowanym technikom obróbki kryształu i trójwymiarowego klejenia. Zdobywca nagrody Interior Innovation Award-German Design Council w 2009 roku i wyróżnienia honorowego na XXII Compasso D'Oro ADI w 2011 roku, stół Oscar autorstwa Piero Lissoni jest wykonany z bardzo jasnego, przezroczystego szkła, będącego synonimem lekkości i czystości, które uwiodła wielu klientów, profesjonalistów i entuzjastów połączeniem solidności, kruchości, czystości i formalnej czystości.

Jak ożywają meble Glas Italia? Firma wypuściła niedawno krótki film przesiąknięty nostalgią, nakręcony z myślą w celu wzmocnienia produkcji przemysłowej i rzemieślniczej, która prowadzi do powstania mebli Glas Italia. „Wszystko niewidzialne”, tytuł krótkiego filmu, chce zmienić się w „widzialne, niewidzialne”, przekazując pasję, która na co dzień porusza firmę. Elementy wyposażenia nabierają zupełnie nowej wartości – idealnej i bogatej w implikacje wykraczające poza estetykę – w celu otwarcia uprzywilejowanego i autentycznego spojrzenia na fazę produkcji, zwykle nieznaną większości. W rzeczywistości wytwarzanie produktu odbywa się poprzez ludzkie eksperymenty, znajomość materiału i celu, do którego dąży każdy projektant przy swoim projekcie. Wszystko to wyraża się w zgrabnych i niezwykle wyjaśniających obrazach krótkiego filmu Federico Pepe, założyciela i dyrektora artystycznego Le Dictateur Studio. Starożytną mądrość potęguje montaż filmu i muzyka, które prowadzą widza za rękę przez odkrywanie rzeczywistości przemysłowej, często zbyt ukrytej i odległej od zbiorowej wyobraźni.

Zakupy online Glas Italia Elegancja i przejrzystość kryształowych mebli i komplementy, które są jedyne w swoim rodzaju. Wybieraj spośród ponad 100 produktów firmy Glas Italia dostępnych w sklepie internetowym Maximus Design.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek