GAVAZZI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


GAVAZZI

Producent: Gavazzi

Gavazzi Tessuti Tecnici to firma tekstylna założona w 1885 roku. Zaczęła od tkania cennej przędzy jedwabnej do produkcji wyrafinowanych wstążek dla przemysłu modowego i odzieżowego. W latach sześćdziesiątych, w wyniku zamknięcia kilku branż wstążkowych z powodu drastycznego zmniejszenia zużycia, firma zdecydowała się na dywersyfikację produkcji zwracając się do sektora tekstyliów technicznych. Kompleksowa reorganizacja firmy zaowocowała powstaniem DZIAŁU TKANIN TECHNICZNYCH, na owe czasy niewątpliwie innowacyjnej dziedziny. Zadaniem tego działu było zbadanie zastosowań tkanin z włókna szklanego na kilku rynkach, produktach i technologiach, z których część została już opracowana w krajach Europy Północnej, ale dopiero we Włoszech. Zapotrzebowanie rynku stopniowo rosło, a istnienie nowych potrzeb pozwoliło firmie na opracowanie szerokiej gamy tkanin, siatek i taśm z włókna szklanego, które szybko stały się niezastąpione w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, przemysł ceramiczny i marmurowy, szkutnictwo, elektromechanika, wzmocnienia żywic i tak dalej. Na początku XXI wieku niektóre wysoce wyspecjalizowane rynki wymagały stosowania w przemyśle kompozytów tkanin o ulepszonych właściwościach technicznych. Umożliwiło to firmie Gavazzi Tessuti Tecnici opracowanie nowej linii tkanin wieloosiowych pod nazwą Axir dla najbardziej wyrafinowanych dziedzin przemysłu szkutniczego, balistycznego, energetyki wiatrowej i sprzętu sportowego. Ciągłe poszerzanie asortymentu produktów i usług oraz wielkości produkcji wymagało utworzenia nowych zakładów produkcyjnych w północnych Włoszech. Każdy zakład specjalizuje się w określonym cyklu produkcyjnym, takim jak tkanie, powlekanie, pakowanie i produkcja wieloosiowa. Ostatnio dodany został nowy dział logistyki z magazynem centralnym, aby zapewnić lepszą obsługę klienta i utrzymywanie większych ilości na stanie w celu skrócenia czasu realizacji.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek