GABRIEL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


GABRIEL

Producent: Gabriel

Duńska firma Gabriel od 170 lat produkuje tkaniny obiciowe. Firma jest skierowana głównie do międzynarodowych producentów mebli w sektorze kontraktowym i mieszkaniowym. Strategia, dzięki której Gabriel stał się liderem w branży, opiera się na innowacyjności i partnerstwie z wybranymi klientami. Firma nie narodziła się z warsztatu rzemieślniczego, ale z pomysłu trzech partnerów, którzy chcieli produkować i eksportować ekskluzywne tkaniny wysokiej jakości na cały świat. Podstawowe wartości firmy to zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo użytkownika końcowego. Każdy produkt posiada certyfikaty głównych międzynarodowych marek: 95% tkanin Gabriel posiada certyfikat Oeko Tex

61% posiada certyfikat EU Ecolabel

13% posiada certyfikat Cradle-to-Cradle. Rosnące wykorzystanie materiałów z poliestru z recyklingu i włókien naturalnych jest jedną z różnych strategii firmy skupiających się na zrównoważonym rozwoju i gospodarce o obiegu zamkniętym. Wszystkie produkty Gabriela są zaprojektowane tak, aby były trwałe i poddawane recyklingowi pod koniec ich okresu użytkowania. Firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Kopenhadze i posiada oddziały w Stanach Zjednoczonych (Gabriel North America Inc.) oraz w Azji poprzez swoją spółkę zależną Gabriel Asia Pacific.

Tradycja i innowacja w tkaninach wełnianych Gabriel Firma posiada wieloletnie doświadczenie w przetwórstwie wełna, materiał, z którego w 1851 roku rozpoczęła produkcję tekstyliów. Kolekcje wełniane Gabriel łączą funkcjonalność z elegancją i klasycznym luksusem. Wełna to naturalne, wysokowydajne włókno. Jest ognioodporny, antystatyczny, odporny, odpycha brud i płyny. Zapewnia również niezrównany poziom komfortu. Tkaniny wełniane Gabriel wykonane są z najwyższej jakości surowca z owiec nowozelandzkich. Dzięki krzyżowemu splotowi w wielu kolorach i warstwach, wełniana tkanina Morph oferuje wyjątkową estetykę. Powierzchnia wydaje się być teksturowana, wibrująca i prawie opalizująca z kolorami, które zmieniają się nieustannie w zależności od światła.

Kolekcja Passion, o klasycznym, minimalistycznym wyglądzie, inspirowana jest skandynawskim designem. Wykonany ze skomplikowanej mieszanki przędz w sześciu kolorach, tkanina charakteryzuje się mikrogeometrycznym wzorem siatki, bogatą gamą kolorów i lekko nieregularną fakturą. Breeze Fusion oferuje wysokiej klasy kunszt i odrobinę wyrafinowania. Intrygujące połączenia kolorów łączą się na powierzchni tkaniny, tworząc nieskończone odcienie i efekty graficzne. Dostępna w 44 kolorach, Breeze Fusion harmonijnie łączy się z dowolnym materiałem, od drewna po metal i plastik.

Tkaniny Gabriel z poliestru z recyklingu, aksamitu i wytłaczanych teksturGabriel produkuje tkaniny z poliestru z recyklingu, aby wspierać gospodarkę o obiegu zamkniętym i zrównoważony rozwój. Podobnie jak dziewiczy poliester, poliester z recyklingu oferuje te same parametry techniczne i estetyczne przy znacznie mniejszym wpływie na środowisko. Savoy to wysokiej klasy poliestrowy aksamit Trevira CS z krótkim włosiem, który łączy wysoką wydajność z wyrafinowanym wyglądem. Bogaty wygląd i miękka, satynowa faktura sprawiają, że dzięki wyrafinowanej palecie kolorów idealnie nadaje się do ekskluzywnych tapicerek.

Rondo oferuje wyjątkowe połączenie wrażenia dotykowego i trwałości. Jego organiczny design, inspirowany naturalnymi strukturami komórkowymi, tworzy efekty 3D, czyniąc Rondo niezwykle miękkim i elastycznym. Wyrafinowana paleta chromatyczna inspirowana jest odcieniami ziemi w różnych odcieniach brązów, ochry, zieleni, błękitów i neutralnych. Connect elegancko łączy wyrafinowaną naturalną rustykalność z subtelnym matowym efektem metalicznym, tworząc nowoczesny wygląd vintage. Paleta jest dostępna w 38 oszałamiających kolorach w klasycznych i współczesnych odcieniach inspirowanych naturą, od rustykalnych brązów po zielenie, czerwienie i błękity indygo. Wykonany z pochodzącej z recyklingu wełny i poliestru Connect to wytrzymała, wysoce wydajna i ognioodporna tkanina. Niektóre z nowych wydawnictw Gabriela zawierają tłoczone tkaniny o wyjątkowym wpływie wizualnym. Hush to wyjątkowa włóknina o fakturze przypominającej filc z poliestru i wiskozy

jej właściwości dźwiękochłonne sprawiają, że nadaje się na panele działowe i okładziny ścienne. Wersja tłoczona dostępna jest w kratkę lub paski oraz wyrazistą paletę kolorów.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek