G.T.DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 152 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 152 elementów

G.T.DESIGN

Producent: G.T.Design

Od ponad czterdziestu lat GTDESIGN jest pionierem we współczesnym sektorze dywanów z dziesiątkami salonów na całym świecie, potwierdzając swój międzynarodowy zasięg. Dzięki kreatywności jej założycielki i dyrektorki artystycznej, Deanny Comellini, projektantki z doświadczeniem artystycznym, firma wierzy, że dywan odgrywa kluczową rolę w domu, miejscu, które musi wyrażać osobowości ludzi tam mieszkających . GTDESIGN wierzy również, że dywan jest elementem, wokół którego obraca się cała domowa atmosfera i że każdy dywan reprezentuje spotkanie rzemiosła i kultury. Tkaniny ożywiają lekką architekturę, której fundamentem są ciągłe badania nad materiałami. Znana na całym świecie projektantka i założycielka, Deanna Comellini, kształciła się w bolońskim środowisku artystycznym lat 70-tych. Od razu zaczęła wykorzystywać swoją kreatywność w różnych firmach w tym mieście. W 1977 założyła GTDESIGN i po pierwszych poszukiwaniach zaczęła skupiać swoją uwagę na różnych praktykach kulturowych, które doprowadziły ją do zgłębienia pojęcia niedoskonałości, naturalnych materiałów, koloru i formy. Tak narodził się jej pomysł na dywan jako podstawowy element przestrzeni wewnętrznej. Uważa, że dywany są wynikiem spotkania najlepszych materiałów i najbardziej umiejętnych technik.

Rzemieślnicze dywaniki GTDESIGNG.T.DESIGN ręcznie robione dywany starają się uwydatnić niedoskonałość samego obiektu, zaczynając od materiałów będących wynikiem ciągłych badań i eksperymenty takie jak len, kokos, wiskoza, bambus, czysta wełna, konopie i jedwab. Ostateczna wartość produktu oraz związek między produkcją a doborem materiałów jest wyraźnie widoczny we wszystkich jego kolekcjach. Luoghi, inspirowane zużytymi powierzchniami, jest wykonane z czystej wełny nowozelandzkiej, ręcznie tkane na ręcznie robionych krosnach i malowane we Włoszech, ponownie ściśle ręcznie. Seta występuje w palecie 4 kolorów 100% czystego jedwabiu, ręcznie tkanego, ponownie na ręcznie robionych krosnach. Z drugiej strony Coconutrug pochodzi z najdelikatniejszego włókna kokosowego, aby stworzyć funkcjonalny i przyjemny w dotyku materiał. Produkt wykonany z wysokiej jakości włókna kokosowego, tkanego ręcznie, zawsze na ręcznie robionych krosnach

wyjątkowy do zastosowania, gdy konieczne jest umieszczenie filtra między pomieszczeniem a podłogą. Kama mówi nam o wysokiej jakości wiskozy. Ten awangardowy splot na nowo odkrył wizję współczesnego dywanu, który może wychwytywać światło i uwalniać je wzdłuż swoich włókien. Błyszcząca i miękka w dotyku Kama dostępna jest w palecie jednolitych kolorów. Dostępnych jest wiele innych kolekcji z szeroką gamą opcji, które pozwalają klientom odkrywać różnorodne materiały.

Dywaniki, które tworzą przyjazną i komfortową atmosferę. Wspólne obszary budynków mieszkalnych powinny tworzyć znajomą, natychmiastową atmosferę jako prawdziwe przedłużenie prywatnej przestrzeni. Coraz ważniejsza jest rola dywanu, aby podkreślić komfort i gościnność tych wspólnych przestrzeni. GTDESIGN łączy w sobie nowoczesność i kunszt, tworząc luksusowe produkty na zamówienie z dobrze zdefiniowanym stylem, który podkreśla niedoskonałość przedmiotu, aby określić jego niepowtarzalny charakter. Produkcja rozpoczyna się od naturalnych materiałów i wysokiej jakości włókien, w połączeniu z kompetencjami firmy w historii kultury i rzemiosła.

Wśród niektórych z najnowszych projektów grupy GTDESIGN, jednym z najbardziej godnych uwagi jest projekt salonu i przestrzenie wspólne wieżowca mieszkalnego 505 w centrum Nashville w stanie Tennessee. W tym projekcie GTDESIGN było w stanie określić, poprzez swoje dywany, styl przestrzeni zewnętrznych, w których konieczne było stworzenie przyjaznej atmosfery w luksusowym i nowoczesnym stylu. Całą powierzchnię podłogi pokrywa Next, wykonywany na zamówienie przez firmę we wzorze Meatpacking stworzonym techniką druku cyfrowego, generującą patchwork w różnych odcieniach szarości, brązu i błękitu. Inne elementy wyposażenia są odniesione we wzorze Next

na przykład geometria dywanu czerpie inspirację z paneli definiujących przestrzeń strefy wypoczynkowej.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek