FRAL

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


FRAL

Producent: Fral

Z ponad 25-letnią historią dzisiaj Fral jest światowym liderem przemysłowym w dziedzinie suszenia i osuszania. Osuszacze Fral i ich przemysłowe zastosowania są najwyższym wyrazem talentu i włoskiego wzornictwa oraz technologii i funkcjonalnego rezultatu doświadczenia i kreatywności.

Elegancki design i wszechstronność modeli, funkcjonalna mechanika i elektronika maszyn, cisza i wydajność nawet w niskich temperaturach oraz odporność na wilgoć i niski pobór mocy: to najważniejsze cechy wszystkich produktów.

Osuszacz to urządzenie usuwające wilgoć z pomieszczeń

wilgotność ta pochodzi ze źródeł opisanych poniżej: wilgotność względna, która jest obecną w pomieszczeniu jest reprezentowana przez równowagę wilgotności wchodzącej do pomieszczenia (patrz poniżej), która może być powiązana lub nie z wilgotnością względną obecną w pomieszczeniu i wilgocią usuwaną przez osuszacz, która zamiast tego zawsze jest związana z temperatura i wilgotność względna w pomieszczeniu.

Osuszacz w swojej podstawowej koncepcji jest po prostu klimatyzatorem monoblokowym, w którym powietrze w pomieszczeniu po p przechodząc przez parownik (akumulator z zimną wężownicą) gdzie jest chłodzony i osuszany (zmniejsza wilgotność właściwą, ale zwiększa wilgotność względną), przechodzi następnie przez skraplacz (akumulator z ciepłą wężownicą) gdzie zostaje nagrzany, co znacznie zmniejsza wilgotność względna.

W praktyce warunki bilansowe (wilgotność względna) to takie, które uzyskuje się, gdy wilgotność wchodząca do pomieszczenia jest równa tej, którą może usunąć maszyna.

Osuszacz jest urządzeniem chłodniczym: jego działanie jest opiera się na fizycznej zasadzie, zgodnie z którą powietrze wchodząc w kontakt z chłodzoną powierzchnią zwilża powierzchnię pokrywając ją wilgocią w postaci skondensowanych kropel. To, co naprawdę się dzieje, to to, że maszyna chłodnicza utrzymuje w stanie schłodzonym wężownicę, przez którą przepływa napływające powietrze, które w ten sposób jest chłodzone i osuszane. Następnie powietrze przechodząc przez ciepły wymiennik ciepła nagrzewa się i powraca do pomieszczenia osuszonego io nieco wyższej temperaturze.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek