FLOOR GRES

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


FLOOR GRES

Producent: Floor Gres

Floor Gres to marka Grupy Florim, założonej w 1962 roku przez inż. Giovanni Lucchese w Sassuolo, sercu dzielnicy produkcji ceramiki. Produkcja pod znakiem towarowym Floor Gres rozpoczęła się w 1967 r., po raz pierwszy we Włoszech, wyprodukując pojedyncze produkty z białym korpusem. W 1981 roku firma była jedną z pierwszych na świecie produkujących gres porcelanowy, dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój nowych produktów. Dziś grupa, w skład której oprócz Floor Gres wchodzi aż 6 marek, posiada kilka centrów produkcyjnych, spółek handlowych, centrów logistycznych i powierzchni wystawienniczych na całym świecie i może poszczycić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami za wydajność i wzornictwo.

W szczególności, Floor Gres to marka dedykowana światu architektury i budownictwa, ze szczególnym uwzględnieniem sektora kontraktowego i przemysłowego. Katalog Floor Gres obejmuje wykładziny do ścian i podłóg charakteryzujące się wysokimi parametrami technicznymi i zasadniczym wzornictwem. Produkty firmy wykonane są ze szlachetnej kamionki porcelanowej, odtworzonej w wielkoformatowe płyty i charakteryzującej się kolorami i fakturami inspirowanymi naturalnymi materiałami. Wszystkie produkty Floor Gres są produkowane we Florim, co jest gwarancją doskonałości, jakości i innowacji technologicznych.

Powłoki gresowe porcelanowe o wysokich parametrach technicznych Katalog Floor Gres obejmuje gamę powłok gresowych gresu porcelanowego o wysokich parametrach technicznych, dostępnych w różnych formatach i kończy. Gama Magnum Oversize oferuje bardzo duże płyty, do 160 cm x 320 cm i grubości zaledwie 6 mm, odpowiednie do użytku wewnątrz i na zewnątrz. Płyty można przycinać w dowolnym kształcie i rozmiarze, nadają się do układania zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Kolekcja Buildtech reprezentuje podstawowy asortyment, który dzięki różnorodności rozmiarów i grubości oferuje wszechstronne rozwiązania, a także ofertę modułów takich jak listwy, moduły ścienne i mozaiki. Dostępne kolory wahają się od 12 odcieni dla powierzchni z efektem cementu do 10 intensywnych wariantów kolorystycznych dla powierzchni z efektem ceramicznym.

Kolekcja Flowtech inspirowana jest powierzchniami metalowymi pokrytymi przez czas i zużycie, dla środowisk o klimacie industrialnym i jest dostępna w trzech wykończenia: postarzany brąz, oksydowany i Russet. Kolekcja Industrial to prawdziwy program, który oferuje wybór neutralnych i liniowych powierzchni w szerokiej gamie kolorów, dekorów, rozmiarów modułowych, wykończeń i grubości. Płyty z kolekcji Industrial nadają się do niezliczonych zastosowań, od ścian zewnętrznych i elewacji po posadzki wewnętrzne i zewnętrzne oraz okładziny ścienne i dekoracje.

Kolekcja Rawtech inspirowana jest powierzchniami surowego cementu, doświadczonymi i zużytymi przez czas, gdzie niedoskonałości dają silne skojarzenia estetyczne. Dostępne kolory to 4, od poszukiwanego surowego białego do rustykalnego surowego błota do najbardziej neutralnego surowego pyłu i surowego węgla. Kolekcja Stontech ponownie proponuje powierzchnie z naturalnego kamienia, od ponadczasowego wyrafinowania polerowanych marmurów po trzeźwą elegancję kamienia w naturalnych lub canneté wykończeniach, wykonanie, które nadaje powierzchni nieregularną fakturę. Marble jest również protagonistą kolekcji B&W Marble, inspirowanej charakterystycznymi żyłkami marmuru, dostępnej w rygorystycznej palecie ograniczonej do czerni i bieli.

Rozwiązania gresu podłogowego dla elewacji i złożonych zastosowańKatalog Floor Gres oferuje różne rozwiązania do złożonych zastosowań, takich jak jako mała architektura, obiekty użyteczności publicznej i sportowe, środowiska przemysłowe, w tym elewacje wentylowane i podłogi podniesione. System modułowy Tech#2 to innowacyjne rozwiązanie do wykonywania posadzek na terenach zielonych, basenach, tarasach, podłogach. Płyty w rozmiarach 60x60 i 40x120 mają grubość 2 cm i są wykonane w 70% z materiałów pochodzących z recyklingu. Tech#2 jest niezwykle wytrzymały i przewiduje dwa rodzaje układania: samodzielne układanie na powierzchniach takich jak trawa, żwir i jastrych cementowy lub podnoszone z podparciem na stałych lub ruchomych stopach. Kolekcja Walks/1.0, która imituje kwarc dzielony, jest idealna do miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak hole hotelowe, dworce kolejowe, lotniska, obiekty użyteczności publicznej, a właściwości antypoślizgowe sprawiają, że nadaje się do basenów i centrów odnowy biologicznej. Dwie grubości umożliwiają układanie zarówno tradycyjne, jak i samodzielne układanie na trawie lub żwirze. Walks/1.0 jest dostępny w 4 kolorach, białym, beżowym, szarym i czarnym oraz w dwóch wykończeniach: naturalnym, matowym i miękkim, elastycznym i satynowym, polerowanym, ale nie odbijającym światła. Oprócz płyt średniej wielkości dostępne są także wkłady dekoracyjne w listwach schodkowych i mozaikowych.

Niektóre kolekcje Floor Gres znajdują naturalne zastosowanie na elewacjach wentylowanych, dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, lekkości, niewielkiej grubości, łatwemu montażowi i konserwacji płyty. Ponadto gres Floor Gres gwarantuje odporność i trwałość w połączeniu z bardzo wysokimi parametrami estetycznymi.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek