FAEMA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


FAEMA

Producent: Faema

Faema, co oznacza Fabbrica Apparecchiature Elettro Meccaniche e Affini, jest teraz częścią Gruppo Cimbali. Firma produkuje tradycyjne i superautomatyczne ekspresy do kawy, zaopatrując 25% rynku międzynarodowego. Według założyciela Faemy, Carlo Ernesto Valente, innowacyjność należy zawsze pogodzić z łatwością użycia i przygotowania oraz jakością tego, co znajduje się w filiżance. Dzięki temu podejściu powstały pierwsze masowo produkowane automatyczne ekspresy do kawy do użytku w biurach i miejscach pracy oraz pierwsze domowe ekspresy do kawy. Projektanci tacy jak Ettore Sottsass, Gianfranco Salvemini i Giugiaro Design wnieśli swój talent, aby stworzyć idealne połączenie innowacji technicznych, stylu i wysokiej jakości kawy. Trzy fabryki w Lombardii zostały dodane do pierwotnej siedziby firmy Faema w Binasco (Mediolan). Firma liczy na sieć siedmiuset dystrybutorów i filii zlokalizowanych we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, USA i Chinach.

Faema i historia kawy w Mediolanie Faema narodziła się pod koniec II Wojna Światowa, kiedy Carlo Ernesto Valente otworzył fabrykę w Mediolanie

był mocno związany z miastem, któremu oddał hołd w stylizowanym profilu Duomo. Podczas gdy ulice miasta wypełniała chęć powrotu do normalności, kawa stała się rytualnym symbolem powrotu do codzienności. Wśród profesjonalnych ekspresów do kawy Faema znalazł się słynny E61, opatentowany w 1961 roku, do automatycznej produkcji kawy w stylu włoskim. Był to pierwszy ekspres do kawy wyposażony w pompę wolumetryczną, która wstrzykiwała gorącą wodę pod ciśnieniem dziewięciu atmosfer, zastępując mechaniczną dźwignię.

Zaprezentowany na targach w 1967 r. X5 był w stanie przygotować kawę automatycznie, zaczynając od mielenia. Faematronic, zaprojektowany przez Ettore Sottsassa i Aldo Cibica w 1983 roku, był pierwszym profesjonalnym elektronicznym ekspresem do kawy z automatycznym sterowaniem i programowalnym dozowaniem. Na początku lat 90. Giorgetto Giugiaro zaprojektował maszynę E91 nawiązującą do cech stylistycznych E61, wzbogacając je o nowe cechy formalne i techniczne oraz akcesoria, które uczyniły z niej innowacyjne i eleganckie urządzenie. To wciąż wielki sukces komercyjny, dostępny w wersji automatycznej i półautomatycznej, z dwiema lub trzema grupami kaw. Giugiaro Design zaprojektował również Emblema, dynamiczną maszynę inspirowaną lotnictwem o modułowej konstrukcji

zdobyła nagrodę Good Design Award 2010 w kategorii „Kuchnia / Sprzęt AGD”. Renomę firmy Faema można również doszukiwać się w jej wizji marketingowej. Firma ma długą historię sponsoringu sportowego, który rozpoczął się od drużyny rugby Treviso (obecnie Benetton), mistrzów Włoch w latach 1955-56, a kontynuował kolarstwo w latach 60. i 70.

Faema w MuMAC, pierwszym muzeum ekspresów do kawy wszystkie ekspresy do kawy Gruppo Cimbali, maszyny Faema są wystawione w MuMAC, Muzeum Ekspresów do Kawy w Binasco. Stworzone w 2012 roku z okazji stulecia marki Cimbali, muzeum zostało zaprojektowane przez Arkispazio i Valerio Cometti + V12 Design. Na liczącej 1800 metrów kwadratowych konstrukcji mieści się ponad dwieście modeli od początku XX wieku do współczesności, prezentowanych chronologicznie w sześciu sekcjach: Wczesne lata, Wiek racjonalizmu, Wynalezienie dźwigni, Pod sztandarami wzornictwa, Wymiar międzynarodowy i Nowe tysiąclecie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek