FABER MOBILI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów
Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów

FABER MOBILI

Producent: Faber Mobili

Faber Mobili to firma zlokalizowana niedaleko Treviso, założona w 1984 roku i specjalizująca się w produkcji mebli na wymiar w stylu klasycznym. Firma utrzymała przy życiu tradycyjną obróbkę drewna, która począwszy od okresu renesansu obejmowała Wenecję i Veneto i może pochwalić się klientami w ponad 50 krajach. Faber Mobili, poprzez wysokiej jakości umeblowanie, wchodzi do domów kwalifikując środowiska domowe przedmiotami, które rodzą się na wieczność, doskonale integrując je z codziennym życiem tych, którzy je wybrali.

Wszystko zaczyna się od dogłębnych badań, które badają rozmiar, proporcje, drewno, grubość, techniki montażu i dekoracji, przechodząc do etapów obróbki, które odzwierciedlają mistrzowskie rzemiosło w celu stworzenia wyjątkowego, niepowtarzalnego i niepowtarzalnego obiektu: wysokiej jakości artefakty i ekskluzywne rzemiosło przeznaczone są do ozdabiania willi, zamków i miejsc na całym świecie .

Celem firmy jest utrzymywanie bezpośredniego kontaktu z klientem, wychodząc naprzeciw szczególnym wymaganiom w kontekście aranżacji wnętrz.

Jakość mebli Faber: badania, materiały i certyfikaty Arcydzieło wysokiej jakości mebli odzwierciedla tradycję w to też przetwarza. Aby stworzyć jaskinie, spirale i geometryczne wzory, które po dziś dzień ręcznie rzeźbią rzemieślnicy Faber, potrzebne są duże umiejętności manualne. Niezbędne jest również osiągnięcie wysokiej precyzji wykonania intarsji: wkładki z różnych materiałów, które leżą pod powierzchnią drewna.

Akcesoria wykonane z mosiądzu i brązu, takie jak uchwyty, gałki, tabliczki i klucze, nadają meblom charakter i wartość a dzięki swojemu antycznemu wyglądowi tworzą prestiżowy i romantyczny styl. Faber zwraca szczególną uwagę nie tylko na materiał i technikę, ale także na każdy szczegół. Mosiądz i brąz są wybierane ze względu na ich wyjątkową wydajność, ponieważ nie mają tendencji do pękania ani utleniania, podczas gdy styl odniesienia jest ściśle przestrzegany.

Faber używa wyłącznie mebli z cennego drewna, takiego jak orzech, czereśnia i dąb, starannie wysuszonych, postarzanych do 12 lat % wilgotności w celu zapewnienia wewnętrznej stabilności z biegiem czasu. Firmę wyróżnia wysoka jakość wykonania oparta na umiejętności obróbki litego drewna i szczególnej dbałości o szczegóły, takie jak zastosowanie połączeń zazębiających się.

Kompozycja modułowa realizowana jest za pomocą połączeń na stożek drewna oraz ręcznie wykonanych detali z poszanowaniem sztuki snycerskiej, takich jak: rzeźby, inkrustacje, połączenia na jaskółczy ogon, ręcznie układany szelak lub użycie wosku antykwarskiego. Potwierdzeniem wyjątkowej jakości jest wystawienie we wnętrzu mebla karty gwarancyjnej. Ponadto w zakresie dokumentacji firma udostępnia również instrukcję przechowywania i konserwacji mebli, skór i tkanin.

Wszystkie meble Faber są przyjazne dla środowiska: drewno zabezpieczone jest naturalnymi olejami, żywicami i woskiem pszczelim. Te naturalne, wysokiej jakości produkty wydłużają żywotność produktów, a następnie zmniejszają wpływ na środowisko poprzez mniejsze zużycie surowców i energii potrzebnej do ich przywrócenia.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek