EXPORMIM

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 205 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 205 elementów

EXPORMIM

Producent: Expormim

Expormim to hiszpańska firma, która nieprzerwanie produkuje meble dla szerokiej publiczności na całym świecie od momentu jej założenia w 1960 roku. Urodziła się jako „La exportadora de mimbre”, ponieważ jej celem było nic innego jak eksport wyrobów z wikliny, jej założyciel Miguel Laso Tortosa, były prawnik, zdecydował się rozpocząć ten biznes z dwóch głównych powodów: braku produktów wykonanych z naturalnych materiałów w wschodzącej Europie oraz potrzeby większej industrializacji i modernizacji w dużej mierze rolniczej miejscowości Moixent (na południe od Walencji). ), rodzinne miasto i miejsce, w którym miała powstać fabryka. Surowiec, którego wymagały te produkty, pochodził z pobliskiego regionu Cuenca i był przetwarzany w Moixent, gdzie przetwarzano go na kosze, składane parawany, kołyski i tace, wszystko w ściśle rzemieślniczy sposób, co jest bardzo cenione w większości krajów europejskich.Kreatywność i pasja założyciela oraz ciągłe poszukiwanie innowacji promowane przez jego syna i następcę, Miguela Laso Llopisa, do dziś charakteryzują firmę. Ponad 50 lat i dwa pokolenia później firma postanowiła zrobić kolejny zwrot w swojej długiej historii i oddać hołd temu, co kiedyś było najcenniejszym materiałem: rattanem. I właśnie w tym momencie nastąpił szczęśliwy zbieg okoliczności: spotkanie ze znanymi architektami Oscarem Tusquets Blanca i Bendetta Tagliabue było znaczącym punktem zwrotnym na drodze Expormimu. Zapoczątkowało to udaną współpracę, której efektem są dwie zupełnie nowe kolekcje, które ponownie umieściły firmę na mapie świata designu.

Mieszanka rzemiosła i pasji wciąż żyje w każdym meblu. Expormim nigdy nie przestał ufać savoir faire rzemieślników, którzy przekazali swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie. Nie tylko gięcie rattanu, ale także ręczne szlifowanie stolarki i mocowanie każdego elementu, wszystko jest wykonywane przez wykwalifikowanych rzemieślników, którzy przez lata pracy i poświęcenia zdobyli głęboką wiedzę i bogate doświadczenie. I w ten sposób zostaje ujawniony nasz największy sekret: to na naszych rzemieślnikach polegamy na wytwarzaniu unikalnych i ekskluzywnych mebli wysokiej jakości.

Jakość i zrównoważony rozwój środowiska są również kluczowymi elementami. Stosowanie czystych materiałów nadających się do recyklingu definiuje know-how firmy. Ponadto wszystkie produkty spełniają wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa zgodnie z zasadą ISO 9001:2008 w celu zagwarantowania satysfakcji klienta.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek