ELMAR

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


ELMAR

Producent: Elmar

Ivo De Colle postanowił założyć firmę Elmar w Biancade (TV) w 1978 roku. Od samego początku firma wyróżniała się innowacyjnością i badaniami. Kiedy w 1991 roku do firmy dołączył syn właściciela, Stefano, firma rozpoczęła współpracę z zewnętrznymi projektantami w celu opracowania oryginalnych, ergonomicznych systemów ruchomych. Z biegiem lat stały się one mocnymi stronami firmy.

Historia i projektanci

Przejście Elmar w kierunku bardziej nowoczesnych linii zostało przyspieszone w 2007 roku dzięki współpracy projektowej Ludovica+Roberto Palomba. Pojawiły się ekskluzywne rozwiązania wyposażenia, zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu wielu potrzeb

EL_01, Playground i Slim to kolekcje strukturalne, w których współistnieje symbol i funkcjonalność. Rynek i projekt podejmują wyzwanie, a Slim został wybrany przez Adi Design Index w 2003 r.

W 2014 r. Elmar wzywa architektów c+s, Carlo Cappai i Marię Alessandrę Segantini, do zinterpretowania nowej koncepcji kuchni, rozszerzając jej towarzyski duch poza przestrzeń wyznaczona Dzięki wrażliwości na użyte materiały i dobrze znanej z badań „Translation Architecture”, przenoszącej uwagę z samego obiektu architektonicznego na jego związek z kontekstem, c+s Architects, współpracując z Elmarem, dali życie @home, aby prezentowane na targach Eurocucina 2014.

Wartości ELMAR

Dla Elmara kuchnie zawsze oznaczały dzielenie się i codzienną zabawę. Prawdziwy makroświat, smaków, esencji, smaku i emocji. Tam, gdzie ekstremalna wszechstronność pozwala na nowo wymyślić przestrzeń za pomocą zaledwie kilku gestów, zamieniając ją w wielofunkcyjną, dynamiczną przestrzeń. Słuchanie i dbanie o relacje umożliwiają nowy sposób odczytywania codziennych wydarzeń i gotowość do aktualnych, najwyższej jakości, najnowocześniejszych odpowiedzi.

Produkty Elmar mają trzy główne wartości: człowiek jako punkt centralny, badania i zrównoważony rozwój środowiskowy

te zawsze czyniły firmę wyjątkową.

Badania i rozwój

Ciągłe innowacje i drobiazgowe analizy projektowe wyróżniają Elmar spośród innych graczy w swojej branży. Przykładem są liczne charakterystyczne elementy

prawdziwe, prawdziwe ikony firmy. Stół przesuwny, Stół Easy, Stół Wing, Monoblock 0_10 to proste, funkcjonalne projekty, które staną się częścią każdej kolekcji, oferując konkretną, innowacyjną, optymalizującą przestrzeń. Stół przesuwny to wielki sukces: dzięki międzynarodowemu patentowi technicznemu szybko stał się prawdziwym punktem zwrotnym w historii firmy. Certyfikacja procesu ISO 9001 (od 2001) oraz certyfikacja Catas drzwi, materiałów i charakterystycznych elementów podkreślają dbałość firmy Elmar o jakość i trwałość produktów.

Elmar zawsze był wrażliwy na środowisko

Filar zrównoważenia środowiskowego dyktuje zasady stosowane do produkcji. W swojej strategii projektowania i produkcji wybór surowców i dostawców, etapy produkcji, recykling i transport są oparte na absolutnym poszanowaniu wartości zrównoważonych. Konstrukcje wykonane są z ekologicznych

panele Idroleb gwarantujące niską emisję formaldehydu

a zastosowanie systemów oświetleniowych doprowadziło do naprawdę mniejszego zużycia.

Większość materiałów użytych do jej systemów kuchennych w 100% podlega recyklingowi, a 70% zakupionych pochodzi od dostawców z siedzibą w promieniu maksymalnie 100 km od firmy. Elmar wykorzystuje w swoim cyklu produkcyjnym elektrownię fotowoltaiczną. Dzięki temu jest samowystarczalny dla 60% zużywanej energii. Firma zawsze posiadała staranny system zbiórki i utylizacji odpadów produkcyjnych oraz optymalizowała ilość mebli i akcesoriów podczas transportu.

Elmar na całym świecie

Zostań idealnym partnerem w branży nieruchomości na całym świecie, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i biurowych. Właśnie dlatego firma przez lata stworzyła swój dział Contract

zasoby szkoleniowe dostosowane do specyficznych potrzeb tego sektora: szybka interakcja, wsparcie projektowe, dostosowywanie i prezentacja oferty, umiejętności organizacyjne, logistyczne i instalacyjne to mocne strony zespołu Elmar Contract.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek