ÉLITIS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

ÉLITIS

Producent: Élitis

Élitis to synonim elegancji, kultury i dbałości o szczegóły. Francuska firma to wiodąca marka w produkcji tkanin, tapicerki i dekoracji ściennych, której kolekcje są cenione na całym świecie. Sukces, który opiera się nie tylko na propozycji wyrafinowanych faktur i motywów, ale także na precyzyjnej filozofii. Celem założyciela, Patrice'a Marraud des Grottes, jest przekształcenie każdego dzieła w prawdziwą podróż, pełną poetyckich i kulturowych sugestii. W tym celu firma współpracuje z dużym zespołem projektantów, a także zespołem projektowym, który odnawia dyktat francuskiej tradycji tekstylnej.

Powłoki, tapety i tkaniny Na działanie Élitis nieustannie wpływają pomysły z odległe i fascynujące kultury. Ta przyjemna mieszanka doznań prowadzi działalność do zaproponowania tapicerki, zasłon i tkanin o ponadczasowym uroku. Podobnie jak w przypadku dekoracji inspirowanych Japonią z linii Soleil Levant, czy geometrycznych wzorów z linii Pop. Ta seria wykładzin ceniona jest za sugestywne zestawienia kolorystyczne inspirowane latami 70-tymi. Kolor jest również istotnym elementem powłoki Alcôve, która wykorzystuje elastyczność poliestru i wrodzone wyrafinowanie aksamitu. Wyrafinowany i zaawansowany technologicznie produkt, biorąc pod uwagę jego wysoką odporność na ogień i światło.

Inną cechą charakterystyczną produkcji Élitis jest maksymalne wykorzystanie dostępnych surowców. I podczas gdy kolekcja pokryć ściennych Essences de Bois jest zdominowana przez drewno, seria Oxydes posuwa się tak daleko, że wykorzystuje metal, protagonistę błyszczących pokryć wewnętrznych ozdobionych grami kolorów.

Ta sama chęć odkrywania nowych pomysłów i kultur jest obecny w produkcji tapet. W kolekcji Talamone faktura winylu jest wykorzystywana do proponowania motywów kwiatowych, ale także wykwintnych alternatyw w efekcie tkaniny. Z kolei linia Raffia & Madagascar przenosi nas do odległych światów, w których siła kolorów łączy się z nieregularnością faktur, aby uzyskać efekt zarówno dziki, jak i elegancki.

Punktem wyjścia jednak, pozostaje tkaniną. A jeśli z jednej strony proponuje się jednobarwne rozwiązania kolorystyczne, jak Claro, to z drugiej strony nie brakuje kwiatowych alternatyw w lnie, jak Giardino. To różnorodność stylów, chęć zabawy kształtami i materiałami, które charakteryzują twórczą pracę Élitis, potrafią przejść od wysokiego poziomu projektu tkaniny Invitation do istoty splotu Respiro, lniano-bawełnianej tkaniny zasłonowej .

Tekstylia i tkaniny Élitis: nowe przejawy stylu Tkanina meblowa staje się dla Élitis narzędziem badawczym, środkiem, za pomocą którego można odważyć się odkrywać nowe przejawy stylu. Firma kwestionuje tradycyjną koncepcję, która spycha okładziny ścienne do elementów drugorzędnych. Dzięki nieustannym badaniom i ciągłemu zwracaniu uwagi na nowe trendy, francuska marka stworzyła kolekcje zdolne do otwarcia się na świat, na innych, na porównania. Każda linia produktów jest więc historią samą w sobie. Z woli założyciela, Patrice'a Marrauda des Grottes, kolekcjom Elitis towarzyszą sugestie płynące ze słońca, morza, uroków greckich wysp. A pierwszym sposobem na wyrażenie tego zauroczenia są nazwy nadane poszczególnym produktom. Wonderland, Équateur, Panama, Costa Verde: te i inne przykłady rzucają światło na sposób, w jaki działa ta działalność, w której każda kolekcja jest postrzegana jako sygnowane dzieło sztuki. Linie tekstylne stają się podróżami, które inspirują i przenoszą do odległych światów, w celu osobistego doświadczenia, które jest stale odnawiane.

Umeblowanie tkanin między poezją a badaniami nad nowymi materiałami Cała historia Elitis jest naznaczona pięknem, poezją. Firma, założona w Tuluzie w 1988 roku, swoją nazwę zawdzięcza współczesnemu greckiemu poecie Odysseasowi Elytīsowi, czołowej postaci surrealizmu. Wybór nie jest przypadkowy: francuska firma podziela typowy dla swoich dzieł literackich senny i irracjonalny wymiar, ale obok tego jest solidna pewność, jaką daje innowacja technologiczna. Marka angażuje się w badania nad nowymi materiałami, bardziej zrównoważonymi i trwałymi, które mogą wnieść jeszcze więcej wyjątkowości do tkanin meblowych i tapicerki oferowanej publiczności.

Fascynująca mieszanka psychiki i materii oferowana przez Élitis podbiła publiczność. Dziś firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów, od Argentyny po Rosję, przez Wielką Brytanię. Tapety i okładziny ścienne proponują upiększyć biura, hotele i restauracje, a także domy prywatne. Pozostając wierna wizji swojego założyciela, francuska marka zdołała więc zdobyć wiodącą pozycję dzięki swoim kolekcjom, które dezorientują, a jednocześnie nadal urzekają światowe rynki.

... Więcej... mniej

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek