ELICA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


ELICA

Producent: Elica

Elica jest światowym liderem w produkcji i sprzedaży designerskich okapów kuchennych. Firma jest również europejskim liderem w projektowaniu i sprzedaży silników elektrycznych do okapów i kotłów.

Elica została założona w latach 70-tych wraz z rodziną Casoli i w krótkim czasie zdołała zdobyć skonsolidowane know-how, będące wynikiem jej dynamizmu i jego ciągłych inwestycji w sektorze badawczym. W ten sposób firma nabywa wysokie umiejętności techniczne i estetyczne, które łączą się w produkty wysokiej jakości, wyłącznie Made in Italy.

Bogate doświadczenie, wielka dbałość o projekt, wysoka jakość, dopracowane materiały i najnowocześniejsze technologie to powody, dla których Elica Korporacja wyróżnia się na rynku referencyjnym. Dzięki tym kluczowym czynnikom firma Elica była również w stanie zrewolucjonizować tradycyjny wizerunek okapów kuchennych: nie tylko proste akcesoria, ale także wyjątkowe przedmioty projektowe, które poprawiają jakość Twojego życia.

Elica Group

Elica Corporation, kierowana przez prezesa Francesco Casoli i Giulio Cocci działają na rynku okapów kuchennych od lat 70-tych. Dziś firma posiada siedem zakładów na całym świecie we Włoszech, Polsce, Meksyku, Indiach i Chinach. 3800 pracowników produkuje rocznie 20,9 mln sztuk, począwszy od okapów, przez płyty kuchenne, aż po silniki elektryczne.

Elica Corporation ma dwa główne obszary działalności: gotowanie i silniki.

Dział gotowania projektuje, produkuje i sprzedaje okapy kuchenne i płyty kuchenne dla do użytku domowego, pod marką Elica oraz dla czołowych światowych producentów sprzętu AGD i kuchni. W drugim obszarze marka Fime zajmuje pierwsze miejsce w Europie w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży silników elektrycznych do sprzętu AGD i bojlerów.

Na rynek azjatycki firma produkuje również płyty grzewcze, piekarniki i sterylizatory. Dywizja silników produkuje i sprzedaje silniki elektryczne do urządzeń AGD, okapów i kotłów do użytku domowego.

Fondazione Ermanno Casoli

Fondazione Ermanno Casoli (FEC) została założona w 2007 roku, aby uczcić pamięć założyciela firmy Elica. Jego celem jest wspieranie relacji między sztuką a przemysłem poprzez promowanie inicjatyw, w których sztuka współczesna staje się narzędziem edukacyjnym i metodologicznym, przyczyniającym się do poprawy przestrzeni pracy i procesów innowacyjnych.

Sklep Elica on-line na Maximus Design

Niektóre produkty Elica można kupić bezpośrednio w sklepie internetowym Maximus Design, np. Snap, 'Air Quality Balancer', który jest w stanie monitorować i poprawiać jakość powietrza w Twoim domu oraz Marie, inteligentny dyfuzor zapachowy.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek