DURAVIT

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 619 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 619 elementów

DURAVIT

Producent: Duravit

Założona w 1817 roku w Hornbergu, w centrum Schwarzwaldu, Duravit jest jedną z najbardziej znanych na świecie designerskich marek łazienkowych. Firma działa na arenie międzynarodowej z zaprojektowanego przez Philippe'a Starcka Duravit Design Center i ma jedenaście fabryk w Niemczech, Egipcie, Chinach, Francji, Indiach, Tunezji i Turcji. Firma zatrudnia prawie sześć tysięcy pracowników na całym świecie. Łazienki Duravit - ceramika sanitarna, meble łazienkowe, wanny, brodziki, systemy wellness, fotele elektroniczne, armatura i akcesoria międzynarodowych projektantów takich jak Philippe Starck, Norman Foster, Matteo Thun i Cecilie Manz - charakteryzują się jakością wykonania, którą firma definiuje jako „Dobry Projekt”. Duravit nigdy nie idzie na kompromis w kwestii jakości funkcjonalnej i spełnia najróżniejsze gusta i potrzeby. Właśnie dlatego produkty Duravit zostały wybrane do głównych projektów na całym świecie, od Fondazione Prada Rema Koolhaasa w Mediolanie po Luwr w Abu Dhabi Jeana Nouvela. Zrównoważony rozwój to kolejna kluczowa cecha firmy Duravit, której procesy produkcyjne opierają się na energooszczędnych metodach, takich jak uzdatnianie wody i technologie odzyskiwania ciepła. Dzięki tym działaniom firma uzyskała certyfikaty środowiskowe ISO 14001, ISO 50001 i PEFC.

Historia DuravitFirma Duravit rozpoczęła się w 1817 roku wraz z Georgiem Friedrichem Hornem, założycielem fabryki wyrobów ceramicznych specjalizującej się w produkcji zastaw stołowych, które później rozszerzyły się na wyroby sanitarne. Nowy dział produkcyjny był odpowiedzialny za sukces firmy, która od 1960 roku sprzedaje swoje wyroby sanitarne pod nazwą Duravit. Najbardziej emblematycznym spotkaniem Duravitu z designem było partnerstwo z Philippe Starck, które rozpoczęło się w 1994 roku i wyprodukowało Starck 1, kompletną łazienkę. linia złożona z ceramiki sanitarnej, mebli, wanien i akcesoriów, która utrzymywała się na rynku od prawie trzydziestu lat, słusznie zajmując miejsce wśród nowoczesnej klasyki. Ideą sukcesu produktu była współczesna reinterpretacja historycznych form wiadra, wanny i umywalki, które stały się inspiracją dla wazonu, wanny i umywalki. Towarzyszą im praktyczne i pojemne meble łazienkowe o czystych liniach i bez uchwytów.

Duravit, designerskie łazienki na co dzień „Dobry Design” firmy Duravit ma na celu sprostanie obecnym wyzwaniom, zachowując współczesne i funkcjonalne podejście, nawet gdy zmieniają się potrzeby i styl życia świata. Cel ten został osiągnięty w kilku kolekcjach ceramiki sanitarnej, które obecnie obchodzą znaczące jubileusze. Oprócz Starcka 1 istnieje Architec, zaprojektowany przez Franka Hustera w 1993 roku z wyraźnym zamiarem stworzenia linii produktów, które nie będą podążać za trendami, ale staną się synonimem ciągłości. Czyste linie, elementarne elementy architektoniczne koła i kwadratu oraz wymiary ułatwiające planowanie przestrzeni to kluczowe elementy rodziny umywalek, WC i bidetów, które od dziesięcioleci spełniają potrzeby i gusta architektów i urbanistów. To samo dotyczy DuraStyle, zaprojektowanego przez Matteo Thun & Partners

ta rodzina celowo dyskretnej ceramiki sanitarnej pasuje harmonijnie do każdej łazienki. Seria Luv, zaprojektowana przez Cecilie Manz i inspirowana kształtem umywalki, łagodzi skandynawski puryzm delikatnych kształtów i rygorystycznych geometrii dzięki czystym, cienkim krawędziom w szerokiej gamie kolorów, od klasycznej bieli przez jasne odcienie po naturalne zielenie i szarości . Jednym z najbardziej nagradzanych produktów Duravitu jest seria Happy D.2, zaprojektowana przez Sieger Design, zwycięzcę Red Dot Design Awards i IF Design Award. Linia ta obejmuje dwanaście modeli umywalek i trzynaście wariantów wanien, prostych w formie, niezwykle geometrycznych, a jednocześnie wyrafinowanych. Z biegiem lat linia rozszerzyła się o systemy wellness, takie jak mini baseny, wanny z hydromasażem i designerskie sauny. Jednym z nich jest Inipi, zaprezentowany przez Duravita w 2009 roku pod nazwą nawiązującą do starożytnej tradycji „domu potu” Indian Lakota, z której austriaccy projektanci EOOS czerpali inspirację do zaprojektowania jasnej, nowoczesnej sauny, pomyślanej do wyposażenia. łazienka lub salon. EOOS później dodał do rodziny saunę InipiB Super Compact. Niewielka przestrzeń wellness o wymiarach 120x120 cm jest łatwa w montażu i demontażu i może być zainstalowana praktycznie w dowolnym miejscu.

Duravit do sprzedaży online na Maximus DesignPonad 400 produktów Duravit, w tym artykuły sanitarne, umywalki, meble i akcesoria, jest dostępnych na stronie Sklep internetowy Maximus Design.com.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek