DEDAR

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


DEDAR

Producent: Dedar

DEDAR – skrót od „design d'arredamento” (projektowanie umeblowania) – została założona w 1976 roku we Włoszech, w tradycyjnej dzielnicy jedwabiu Como, owoc pasji Eldy i Nicola Fabrizio do świata wzornictwa i tekstyliów. Od 1997 roku Caterina i Raffaele pracują razem ze swoimi rodzicami w zarządzaniu firmą, dzieląc się tym samym pasjonującym entuzjazmem, ale wnosząc własny wkład dzięki wizji, która wyraźnie koncentruje się na przyszłości. Wielka pasja, kultywowana i pielęgnowana w czasie, podczas odkrywania różnorodnych aspektów i zawartości wszechświata tekstylnego, w ramach doskonałej sztuki produkcyjnej Como i poza nią. To cierpliwe i owocne doświadczenie zainwestowane w firmę zaowocowało stworzeniem różnorodnego repertuaru tkanin meblowych, wykończeń i tapet. Sztuka kolekcji Dedar w pełni interpretuje te kulturowe badania w świecie przędzy i tekstyliów ze zdecydowanie współczesnym podejściem. Innowacyjne kreacje, które podkreślają zarówno cechy stylistyczne, jak i techniki produkcyjne.

Międzynarodowy edytor tekstyliów Dedar buduje swoją tożsamość i powód, dla którego na fundamentach stylu, innowacyjnych badaniach produktów i wzornictwie. Do produkcji swoich kolekcji Dedar wykorzystuje starannie wyselekcjonowane zakłady tekstylne, wyspecjalizowane w różnych materiałach i technikach wytwarzania, powierzając każdemu nawet jedną fazę procesu tworzenia produktu, ciesząc się pełną swobodą w transpozycji technik lub materiałów, pierwotnie przeznaczony do innych zastosowań, do świata tekstyliów. Dedar czerpie głównie ze specjalistycznego know-how Como i okolic, z historią produkcji tekstyliów

w rzeczywistości 70% tkanin Dedar jest produkowanych we Włoszech. W latach 2011-2020 firma Dedar współpracowała z Hermès w produkcji i dystrybucji kolekcji tkanin meblowych i tapet.

Kreatywność i badaniaKreatywność i badania to dwa aspekty unikalnego procesu, skoncentrowanego na osiągnięciu technicznej i estetycznej doskonałości, która zawsze była znakiem rozpoznawczym firmy. Kolekcje Dedarów. Zanim tkanina trafi do produkcji, mija ponad rok, a w niektórych przypadkach proces opracowywania obejmuje kilkuletnie próby i eksperymenty, na przykład gdy łączy się innowacyjne techniki z procesami rzemieślniczymi, włókna naturalne z przędzą technologiczną lub metaliczną. Badania techniczne, harmonijnie wyważone między tradycją a innowacją, zamieniają się w przyjemne wrażenia wizualne i dotykowe. Kolekcje Dedar zostały stworzone, aby towarzyszyć naszemu życiu codziennemu, zarówno w domu, jak i gdziekolwiek indziej, wszędzie tam, gdzie niesie ze sobą ducha wyjątkowości wywodzącego się z pasji do pięknych rzeczy, charakterystycznej dla całej rodziny Fabrizio. W ciągu ostatnich kilku lat Caterina i Raffaele Fabrizio poznali kilku międzynarodowych projektantów i stylistów. Ta twórcza współpraca dała początek naprawdę wyjątkowym, ręcznie robionym przedmiotom, które wyrażają zarówno ducha projektanta, jak i twórczego wszechświata Dedar, w którym zostały zainspirowane. Nowojorski projektant Stephen Burks, architekci Michele Bönan i Tristan Auer, projektant Martino Gamper i artystka Brigitte Niedermair jako pierwsi wytyczyli kurs, który z roku na rok idzie naprzód w poszukiwaniu, odkrywaniu i eksperymentowaniu nowych intuicje. Niedawno francuski dekorator Jacques Garcia wybrał tkaniny Dedar do renowacji sypialni króla Franciszka I w zamku Chambord we Francji. W tym roku studiolucaguadagnino, studio projektowe założone przez włoskiego reżysera Lucę Guadagnino, kuratorowało nowy projekt dla Dedar.

Kolekcja DedarSwobodna inspiracja, elegancja, siła ekspresji, chęć eksperymentowania, zamiłowanie do cennych właściwości i bogatej kolorystyki kolekcje stanowią esencję kolekcji tkanin, tapet i wykończeń Dedar. Jedwab, aksamit, len, ale także tkaniny ognioodporne i outdoorowe łączą w sobie cenne nici i tradycyjne techniki w badaniach nad innowacyjnymi włóknami i wysokowydajnymi rozwiązaniami. Kolekcje firmy obejmują ponad 500 artykułów i 3600 kolorów, a 500 000 metrów tkanin na magazynie pozwala na natychmiastową realizację 97% zamówień.

Kontrakt Dedara 1995 to rok pierwszego projektu kontraktowego, w którym meble z tkanin do udekorować hotel Costes w Paryżu

od tego czasu penetracja produktów Dedar w międzynarodowym biznesie kontraktowym stale rośnie. Dziś tkaniny, tapety i wykończenia Dedar można zobaczyć w prestiżowych sieciach hotelowych, w najbardziej ekskluzywnych hotelach butikowych i tradycyjnych obiektach hotelowych, na luksusowych liniowcach i prywatnych jachtach, ale także w prestiżowych butikach i restauracjach, takich jak Four-Season Hotel we Florencji, Praga i Londyn, Skygardens w Dubaju, Buddha Bar w Manili, JK Place w Capri, Florencji, Rzymie i Paryżu, hotel Nomad w Nowym Jorku, Palzzo Vista Hotel w Como czy restauracja Loulou w Palais du Louvre w Paryżu.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek