CREARTE COLLECTIONS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów

CREARTE COLLECTIONS

Producent: Crearte Collections

Crearte ma długą historię handlu, opartą na wartościach i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

W przeszłości w Gironie (Katalonia) nie było wielu tapicerek, a obszar ten był tradycyjnie kojarzony z przemysłem garbarskim, a sektor, w którym miasto Banyoles odegrało kluczową rolę. Na początku lat 70-tych właściciel jednej z najważniejszych garbarni w mieście opracował nowy, ambitny projekt, polegający na produkcji mebli obitych skórą. Po szerokich poszukiwaniach udało mu się zgromadzić grupę rzemieślników rekrutowanych z całego świata, którzy korzystając z dostarczonych surowców założyli pierwszą firmę specjalizującą się w produkcji tapicerki do mebli o wysokim designie. Była to jedyna firma w województwie, która opracowała tego typu produkt. I tak z dnia na dzień Banyoles stał się punktem odniesienia dla mebli tapicerowanych w stylu angielskim, a miasto stało się punktem odniesienia dla tego produktu w różnych częściach Europy.

Zespół mistrzów rzemiosła zaczął szkolić praktykantów i w krótkim czasie wielu młodych ludzie z okolicy jechali do pracy w fabrykach firmy w celu rozwoju rzemiosła

Pod koniec lat 70., kiedy fabryka działała na pełnych obrotach, firma została zamknięta z powodu wewnętrznych problemów finansowych, a w w ciągu zaledwie kilku dni wszyscy młodzi praktykanci znaleźli się bez pracy i bez przyszłości. To właśnie w tym czasie dwóch młodych praktykantów zebrało się na odwagę i postanowiło kontynuować to, co rozpoczęli, zakładając własną firmę CREARTE. Crearte było spuścizną po pierwszych hiszpańskich firmach specjalizujących się w produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych.

Lata udanej działalności i rozwijanie wiedzy eksperckiej w stosunku do najlepszych w branży skłoniły CREARTE do odkrywania nowych rynków, a firma rozpoczęła eksport do krajów takich jak Holandia, Belgia, Egipt, a nawet Japonia. Pod koniec lat 80-tych, w wyniku przedwczesnych decyzji politycznych na szczeblu krajowym, konkurencja z krajów wschodzących zaczęła sprawiać firmie problemy.

Pod koniec lat 90-tych, po przetrwaniu okresu, który przyniósł niewielkie sukcesy firmie. jeden z wspólników przeszedł na emeryturę i został zastąpiony przez jednego z najlepszych pracowników firmy. Pomimo zaistniałej sytuacji, nowi menedżerowie postanowili kontynuować działalność i przenieść się z centrum Banyoles do nowego budynku na pobliskim terenie przemysłowym.

Podczas tych zmian Crearte stał się dostawcą dla niektórych głównych marek, a firma stała się uznawane zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim. Były to jedne z najlepiej prosperujących lat firmy i niestety przez ten sukces zapomniano o strategii biznesowej firmy. W efekcie w ciągu zaledwie kilku lat firma z uznanej marki stała się nierozpoznawalnym producentem towarów marek własnych.

W latach 2004-2006 detaliści zaczęli przenosić produkcję, a po krótkim czasie Baza klientów Crearte znacznie się zmniejszyła. To właśnie w tym czasie firma Crearte postanowiła ponownie przejąć stery i podjąć pierwsze kroki w kierunku odzyskania swojej reputacji.

Z silnymi konkurentami na rynku zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym oraz nie odnalazła sukcesu przy słabo zdefiniowanych strategiach biznesowych, Stwierdzono, że Crearte będzie musiała skupić się na działalności handlowej, która pozwoliłaby jej się wyróżnić, na działalności, której żadna inna firma nie chciała robić, na pracy ekskluzywnej i wysoce technicznej, pracy, która wiązała się z dużą odpowiedzialnością i wysoką wartością dodaną. Crearte wkroczyło w nowy sektor: projektowanie i opracowywanie projektów specjalnych. Od 2008 roku, tworząc własną sieć handlową, Crearte zaczął pracować nad projektami wysokiego kalibru na wielką skalę, w szczególności projektami dla uznanych i ekskluzywnych hoteli zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim. Po raz kolejny Crearte stała się firmą wzorcową pod względem jakości i wiedzy.

Na początku 2011 roku, niegdyś uznana za renomowanych producentów projektów specjalnych i ogarnięta utrzymującym się poczuciem nostalgii, firma postanowiła zebrać swoje najbardziej udane modele, które służyły jako prawdziwe przedstawienie tego, co reprezentuje firma. Decyzja o ponownym odkryciu swojej tożsamości i statusu w zapomnianym sektorze była kluczowa dla firmy, umożliwiając Crearte odzyskanie pozycji, którą kiedyś zajmował. W trakcie procesu odzyskiwania, dzięki otwartemu podejściu firmy, Crearte widział w tym doskonałą okazję do opracowania nowych produktów z nowych materiałów, produktów odpowiadających na aktualne potrzeby i trendy. Efektem tych wysiłków jest dziś odrodzenie wspaniałej marki, która dziś znana jest jako CREARTE-COLLECTIONS.

Crearte Collections powstała, aby sprostać oczekiwaniom zmieniających się pokoleń. Kolekcje emanują charakterem i stylem, a wiedza firmy tkwiąca w produktach jest tym, co łączy każdy element kolekcji. Rozpoczyna się nowa era dla Crearte, nowa era z nowymi pokoleniami, które mają dokładnie te same nadzieje i pragnienia, co dwaj tapicerzy, którzy założyli firmę w latach 70-tych.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek