COTTO ETRUSCO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


COTTO ETRUSCO

Producent: Cotto Etrusco

COTTO ETRUSCO, po prostu wyjątkowy, jest wynikiem doskonałego połączenia najstarszej tradycji ceramicznej ze współczesnym wzornictwem. Design rozumiany jako design z ilorazem artystycznym, sztuka, która przyjmuje funkcję praktyczną: ideę tworzenia pięknego, niepowtarzalnego i autentycznego, przy użyciu tradycyjnego, ale designerskiego produktu, bez ryzyka bycia sztandarowym modelem tylko jednego sezonu, aktualnej mody, ale zawsze pozostając na czasie i nabierając niuansów i znaczeń z biegiem czasu.

COTTO ETRUSCO to włoska doskonałość, oryginalność zakorzeniona w tradycji warsztatu: to przemawia do klienta, który przedkłada krawca nad projektanta mody

aby tworzyć współczesne przestrzenie z poszanowaniem tradycji . Podłogi, ściany i elementy specjalne do prestiżowych budynków, kościołów, zamków, odrestaurowanie średniowiecznych wiosek pod ochroną architektoniczną Kuratora Włoskich Sztuk Pięknych, a także luksusowe rezydencje o współczesnym wzornictwie. Innowacje i tradycja, eksperymenty i ciągłe badania nad unikalnymi powierzchniami i projektami wnętrz dla klasycznych i nowoczesnych domów prywatnych, miejsc publicznych, takich jak hotele, restauracje, butiki, place i eleganckie elewacje. Ekskluzywne materiały, które są podstawą każdego projektu o jakości.

COTTO ETRUSCO to ATELIER: wysokiej klasy praca projektowa pod artystycznym kierownictwem Simone Giottoli, aby uczcić wyjątkowość każdego projektu. Wszystko wynika z chęci reaktywowania starożytnego pieca do przeróbki glin osadowych wydobytych z kamieniołomu pochodzenia etruskiego. Decydująca współpraca naszych projektantów z doświadczonymi mistrzami rzemiosła pozwoliła na ponowne odkrycie dawnych technik produkcji, tajnych formuł impastów i szkliw, stworzenie unikalnych, wysokiej jakości produktów, innowacyjnych wykończeń i niezwykle współczesnych efektów chromatycznych.

COTTO ETRUSCO bierze pod uwagę badania strategiczny element rozwoju biznesu. W swoim warsztacie projektanci i znawcy sztuki ceramicznej eksperymentują z nowymi impastami i wykończeniami, zwracając uwagę na indywidualne i ekskluzywne prośby.

COTTO ETRUSCO stworzyło cykl produkcyjny, który jest w 100% EKOLOGICZNY i ZRÓWNOWAŻONY EKOLOGICZNIE. Naturalną glinę wyrabia się ręcznie, wypalając najpierw w tradycyjnych piecach z wykorzystaniem drewna z etycznie zarządzanych lasów, a następnie w piecach elektrycznych zasilanych w 100% energią słoneczną. Barwienie odbywa się wyłącznie przy użyciu naturalnych tlenków. Rezultat: produkty wysokiej jakości, zawsze wyjątkowe, nadążające za ewolucją życia i współczesną kulturą.

Art e Design

COTTO ETRUSCO jest wynikiem wielkiej pasji do sztuki i projektowania.

Podstawy to znajomość wielowiekowe techniki wielkiej tradycji włoskiej ceramiki. Unikalne techniki, nawet tajne, odzyskane i zastosowane we współczesnej koncepcji są podstawą elegancji i ekskluzywności COTTO ETRUSCO.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek