CORSI DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 77 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 77 elementów

CORSI DESIGN

Producent: Corsi Design

Corsi Design narodziło się w 2003 roku po szczęśliwym spotkaniu Gaetano Pesce i Andrei Corsi. Projektant, dzieląc się magiczną formułą, powierzył rzemieślnikowi stworzenie nowej gamy produktów z żywicy. Andrea Corsi zaczyna eksperymentować z materiałem, starając się stłumić jego zmienny charakter, przywiązując ogromną wagę do detali, ulepszając różne modele i tworząc rzeczywistą linię produktów. Lata doświadczeń, prób, błędów, intuicji i odkryć doprowadziły do dzisiejszych wyjątkowych wyników. Seria kolekcji w ciągłej ewolucji, głównie dzięki współpracy z uznanymi na całym świecie projektantami połączonej z mistrzostwem rzemieślnika.

Materiał

W połowie lat 90. Gaetano Pesce miał intuicję, by użyć żywicy, materiału przemysłowego, do tworzenia dzieł sztuki i projektowania. Następnie Andrea Corsi, doskonaląc techniki i uważnie badając właściwości materiału, osiągnęła wyjątkową jakość, która wyróżnia wszystkie kolekcje produkowane przez Corsi Design.

Techniki

Istnieje wiele technik i różnorodnych żywic stosowanych zgodnie z różne kawałki do wyprodukowania. Stosowanie form, kolorowych pigmentów, uderzeń szpachelką, mieszanie, przelewanie, wytłaczanie, osiąga kulminację w najczystszych gestach, jak rzeźbiarz używający żywicy jak gliny.

Eksperymentowanie

Codzienna praca z materiałem, który nie ma historii, pozwala obserwować rezultaty, błędy, zbiegi okoliczności i ta świadomość w połączeniu z fachowymi rękami rzemieślnika pomaga stworzyć za każdym razem coś magicznego i niezwykłego.

Przyszłość

Naszym największym marzeniem jest projektowanie i tworzenie pięknych przedmiotów, nigdy wcześniej nie widzianych oraz możliwość pracy z międzynarodowymi projektantami i profesjonalistami, którzy podzielają tę samą wizję i pasję.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek