CERAMICHE PIEMME

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


CERAMICHE PIEMME

Producent: Ceramiche Piemme

Założona w Maranello (MO) w 1962 r. firma Ceramiche Piemme specjalizuje się w produkcji ceramicznych płytek podłogowych i ściennych Made in Italy i ma siedzibę w Fiorano Modenese (Mo).

Po wcześniejszych kolekcjach projektowych stworzonych we współpracy z Gordonem Guillaumierem i Pierre'em Charpinem, Ceramiche Piemme nawiązała ważną współpracę z prestiżowym londyńskim studiem Benoy Partnerstwo z dużym międzynarodowym graczem, które wraz z otwarciem londyńskiego oddziału Piemme 40 podkreśla międzynarodowy charakter marki Fiorano Modenese, znanej z jakości i innowacyjność w branży ceramicznej.

Szeroki asortyment produktów obejmuje kolekcje przeznaczone do aranżacji wnętrz, ale także do użytku na zewnątrz i dużych przestrzeni publicznych o dużym natężeniu ruchu. Wraz z 2019 rokiem firma rozszerzyła swoją ofertę o „Ceramiche Piemme Contract”: dział poświęcony kolekcji ceramicznych, mający na celu wsparcie projektanta w doborze wykończeń dla przestrzeni publicznych i prywatnych. zasobów i emisji CO2 do atmosfery Ceramiche Piemme zainwestowała w modernizację swoich obiektów produkcyjnych ze szczególnym uwzględnieniem odzysku ciepła z pieców na rzecz opryskiwaczy i suszarek.

Odzyskane ciepło jest również wykorzystywane do ogrzewania wydziałów produkcyjnych, z dalszą redukcją emisji CO2 o ponad 4200 ton/rok.

Dzięki partnerstwu z brytyjskim instytutem promującym certyfikację LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), GBC Italia promuje i dostosowuje do włoskiej sytuacji parametry, które ustalić precyzyjne kryteria projektowe i budowlane dla zdrowych i energooszczędnych budynków. Określa również wartość rynkową „zielonych budynków”, stymuluje konkurencję między firmami w kwestii efektywności środowiskowej budynków i zachęca do świadomych zachowań konsumenckich wśród użytkowników końcowych.

W listopadzie 2017 r. Ceramiche Piemme była jedną ze zwycięskich firm na „Konkurs CONAI Profilaktyka – Rozwój ekologicznego zrównoważenia opakowań” (2017 Prevention Competition Regulations), który nagrodził najbardziej innowacyjne i ekologiczne rozwiązania opakowaniowe na rynku z dwuletniego okresu 2015-2016.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek