CEDIT CERAMICHE D'ITALIA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

CEDIT CERAMICHE D'ITALIA

Producent: CEDIT Ceramiche d'Italia

Jako część grupy Florim, CEDIT od prawie 60 lat produkuje płytki ceramiczne Made in Italy. Wszystkie wyjątkowe i ekskluzywne kolekcje firmy tworzą uznani krajowi i zagraniczni projektanci. W swojej długiej historii CEDIT współpracował z wieloma znanymi włoskimi twórcami, którzy rozwijali wizerunek Made in Italy i rozpowszechniali go na całym świecie. Są wśród nich Marco Zanuso, Enzo Mari, Mimmo Rotella, Gino Marotta i wielu innych. Dziś, wraz z ponownym uruchomieniem marki, na nowo rozpoczęła się doskonała współpraca ze współczesnymi artystami. Ceramika i wykładziny CEDIT to nie tylko płytki czy podłogi, ale prawdziwe dzieła sztuki, które tworzą niepowtarzalne i ponadczasowe wnętrza.

CEDIT: projektowanie i eksperymentowanie w ceramice W porównaniu do konkurencji, CEDIT zawsze bardziej skupiał się na estetyce, jakości i funkcjonalności, dzięki czemu wybór klientów poszukujących nietuzinkowych wnętrz. Dziś Florim, firma-matka CEDIT, energicznie promuje współpracę z wybitnymi postaciami ze współczesnego designu. Nowe kolekcje łączą wiedzę rzemieślników, technologię i estetykę, aby tworzyć produkty dla domów, sklepów, biur i hoteli, które wyrażają elegancję i wyróżnienie.

Architekci Barbara Brondi i Marco Rainò są założycielami studia BRH+ z siedzibą w Turynie, oddanym eksperymentalnemu podejściu wynikające z interakcji między wieloma dyscyplinami. Zaprojektowali Matrice, kolekcję łączącą figuratywność i abstrakcję poprzez użycie cementu i ceramiki

Duet Formafantasma, Andrea Trimarchi i Simone Farresin, są Włochami, ale mają siedzibę w Amsterdamie. Zaprojektowali Cromaticę, która odsłania ciężar tonalny współczesnej ceramiki, proponując naturalne lub polerowane płyty podłogowe w sześciu różnych kolorach. Nazywa się Zaven, ale wymawia się Enrica Cavarzan i Marco Zavagno. Ten wielowymiarowy duet łączy współczesną sztukę i grafikę

ich projekt, Rilievi, podkreśla ich miłość do trójwymiarowości.

Reliefy, wzory i kombinacje materiałów w ceramice CEDITAraldica to porcelanowa płytka ścienna z kamionki zaprojektowana przez Federico Pepe. Zaczynając od dużych płyt, projektantka stworzyła „płótno”, które dzięki umiejętnemu połączeniu kolorów i faktur przyciąga wzrok. Herb i figury klepsydry tworzą niemal fraktalne geometryczne powtórzenie z hipnotyczną siłą. Linia Archeologie autorstwa Franco Guerzoniego przenosi malarski styl artysty na duże płyty na ściany lub podłogi. Rezultatem jest prawdziwa narracja w wizualnych znakach, które zamieniają archeologię codzienności w niemal mistyczną podróż. Artyści CEDIT doskonale wiedzą, że ceramikę można wykorzystać również w inny sposób, jak Achille i Pier Giacomo Castiglioni, którzy zaprojektowali ceramiczne wazony Lapis pod koniec lat 60. XX wieku. CEDIT chciał mieć serię małych ceramicznych przedmiotów i stworzyli trzy identyczne wazony w trzech różnych rozmiarach, tworząc oryginalną, geometryczną i ponadczasową kolekcję. Firma ponownie wydała go pięćdziesiąt lat później jako przykład wiecznego projektowania, aktualizując kolory bez modyfikowania ducha, aby odpowiedzieć na potrzeby klientów zwracających uwagę na kreatywność i wzornictwo.

CEDIT, ceramiczne wykończenia od 1956 r. CEDIT współpracował z ADI (Stowarzyszenie Przemysłu Design) do stworzenia nagrody „Piastrella d'oro”. „Collezione 1968” datuje się na rok 1968. Zaprojektowana przez niektórych gigantów wzornictwa, takich jak Bob Noorda, Michele Provinciali, Bruno Binosi, Franca Helg i Antonio Piva i wielu innych, ta seria płytek ceramicznych całkowicie zmieniła tradycyjne punkty widzenia, nadając nowy wizerunek kultura życia. Eksperymenty artystyczne kontynuowane były w latach 70. XX wieku wystawą „16 giochi a parete” (16 gier na ścianie), prezentującą pomysły wielu projektantów wzywanych do przemyślenia nowych sposobów postrzegania powierzchni ceramicznych, wyobrażających ścianę jako układaną na różne sposoby szachownicę.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek