CC-TAPIS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 170 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 170 elementów

CC-TAPIS

Producent: CC-Tapis

cc-tapis to firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji ręcznie robionych dywanów, nisza dla prawdziwych koneserów akcesoriów meblowych. Urodzony we Francji, ale z kreatywnym umysłem we Włoszech, Cc-tapis projektuje i tworzy w oryginalny sposób jedno z najbardziej kultowych akcesoriów do wnętrz, stworzone, aby nadać otoczeniu ciepło, kolor, intymność i tożsamość. cc-tapis narodził się we Francji w 2011 roku jako żebro Maison Chamszadeh Nelcya Chamszadeh i Fabrizio Cantoni, założonej w 1943 roku, firmy znanej z tradycyjnych perskich dywanów o rzadkiej urodzie i jakości, tkanych ściśle ręcznie. Francuskie serce, ale całkowicie włoska kreatywność, bo główną siedzibą cc-tapis jest Mediolan: i to właśnie tutaj, tego dnia, pod okiem dyrektora artystycznego Daniele Lora, dzień w dzień, projektowane są ekskluzywne dywany, które będą podróżować po całym świecie.

Wtedy projektowane w Mediolanie lub przez kreatywnych ludzi współpracujących z firmą, dywany są materialnie produkowane w Nepalu przez lokalnych rzemieślników, nić po nitce, węzeł za węzłem. wrażenia estetyczne. W każdej kolekcji firma jest zaangażowana w badanie nowych metod i technik tkania, które są zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne, osiągając szczyty oryginalności, które trudno znaleźć we współczesnych dywanach. To nie przypadek, że z pewnością nie jest to produkcja masowa, ale usługa często szyta na miarę, dla wymagających klientów, którzy potrafią zrozumieć, dlaczego produkcja dywanu może trwać miesiącami, czekając na niepowtarzalny i oryginalny efekt, zdolny do dopasowania naturalnie w swoich przestrzeniach.

cc-tapis: ręcznie robione dywany o współczesnym wzornictwieDywany cc-tapis, wszystkie stworzone w zdolnych rękach doświadczonych nepalskich rzemieślników, są przyjazne dla środowiska na każdym etapie produkcji, przy wyborze rodzimej wełny himalajskiej , w wykorzystaniu przefiltrowanej wody deszczowej, a przede wszystkim w zniesieniu wszelkich produktów chemicznych lub sztucznych. W rezultacie powstało kilka kolekcji dywanów zaprojektowanych przez wielkich współczesnych projektantów i, właśnie dlatego, że są ręcznie robione, wszystkie unikatowe egzemplarze, różniące się od siebie. Z biegiem czasu wielu artystów nadało cc-tapis swoją inwencję. Jakieś przykłady? Wenecką Chiarę Andreatti, która zawsze zwracała uwagę na rodzaj sztuki, który łączy rzemiosło i wzornictwo przemysłowe

pracownia Baldessari & Baldessari, zdobywczyni wielu nagród w dziedzinie kreatywnego projektowania

Ludovica i Roberto Palomba, architekci, którzy wystawiają swoje działa na całym świecie.

Wszystkie liczne kolekcje dywanów cc-tapis ujawniają pasję i troskę, jaką marka ma do projektowania, mając na celu oferowanie eleganckich, oryginalnych, niepowtarzalnych, nigdy niebanalnych dywanów. Na przykład kolekcja Architectural podkreśla typowe dla architektury zamiłowanie do linii i kreatywny rygor. Kolekcja Oldie ma nieco retro posmak, przywołuje dawny styl, przywołuje dawne klimaty, ale zawsze w nowoczesnej tonacji! Kolekcja Signature stanowi krok naprzód w abstrakcjonizmie i oferuje dywany o nieokreślonych, nieregularnych konturach, które mogą nadać klasę środowisku tym, którzy uwielbiają odejść od utartych schematów. SUPER ROCK, inspirowany postrzępionym kształtem skały lub SUPER RUNNER, przypominający kryształ do terapii kryształami, to tylko dwa przykłady naprawdę „niezwykłych” dywanów, które można znaleźć na stronach cc-tapis. Oczywiście wszystko ręcznie robione w Nepalu!

Etyka cc-tapis w produkcji jego dywanów Dziś dużo się mówi o poszanowaniu środowiska i pracownika, ale niewiele jest firm, które naprawdę są nie tylko zaangażowane, ale z powodzeniem rozwijają etyczną wizję planety i procesów produkcyjnych. cc-tapis jest z pewnością cnotliwym przykładem tej zwycięskiej mentalności. Zacznijmy od wyboru surowca, najdelikatniejszej wełny himalajskiej, gotowej do wyprania przefiltrowaną lokalną wodą deszczową, tą samą, która następnie usunie wszelkie zanieczyszczenia z gotowego dzieła sztuki. Zręczne ręce nepalskich rzemieślników, którzy wiążą nici zgodnie ze wzorem macierzystej firmy, NIGDY nie spotykają produktów chemicznych, kwasów czy włókien syntetycznych: wszystko, czego dotykają, jest naturalne i ręcznie robione, z pełnym szacunkiem dla osoby.

Ta filozofia Znajduje to również odzwierciedlenie w sposobie, w jaki cc-tapis opiekuje się dziećmi swoich tkaczy, których dostęp i prawo do nauki gwarantuje organizacja non-profit cc-foreducation, utworzona w 2015 roku przez dwóch założycieli firmy, Nelcyę Chamszadeh i Fabrizio Cantoni, na znak podziękowania i szacunku dla tych, którzy poświęcają swoje życie ponadczasowej sztuce

Dywany cc-tapis na sprzedaż online Unikalne wzory w kolekcjach dywanów marki cc-tapis, ręcznie robione iw pełni konfigurowalne: dostępne w Maximus Design e-commerce ekskluzywne modele, poproś o indywidualną wycenę!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek