CAODURO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


CAODURO

Producent: Caoduro

Caoduro spa zostało założone w 1951 roku i dziś firma jest prowadzona przez trzecie pokolenie rodziny. Caoduro Isidoro rozpoczął działalność w małym laboratorium w Vicenzy produkującym przedmioty z pleksiglasu, takie jak szyldy, gabloty na bary, lampy, okna przyczep kempingowych i szyby przednie do samochodów i łodzi.

Pod koniec lat 50. Caoduro rozpoczęło produkcję telefonu naściennego kabiny dla włoskiej firmy publicznej SIP, krzesła z pleksi, stoły, fotele do mebli elitarnych oraz świetliki z polimetakrylanu, które coraz częściej znajdują zastosowanie na dachach budynków przemysłowych. Wszystko w nowej fabryce w Creazzo, Vicenza.

W 1977 Caoduro rozpoczęło budowę nowej fabryki w Cavazzale, która w 2008, po różnych rozbudowach, liczyła 13.200 mkw. na powierzchni prawie 30 000 m2

W 2010 roku zakończono budowę skomputeryzowanego magazynu o powierzchni 16.000 m2

moduły poliwęglanowe do produkcji objazdowych targów IBM, amerykańskiego giganta informatycznego, który pokazał europejską technologię komputerową, od największej maszyny do najnowocześniejszej, małej i najszybszej możliwej w 1982 roku. świat: jeden termoformowany kawałek o powierzchni ponad 15 mkw. z poliwęglanu, niezwykle wytrzymałego i samogasnącego materiału. Poliwęglan został faktycznie użyty do pokrycia stadionu San Paolo w Neapolu we Włoszech: 45.000 mkw., Stadio delle Alpi w Turynie, częściowo w Palermo z okazji mistrzostw świata.

Dzięki niezwykle wszechstronnemu wyposażeniu dla procesu termoformowania wykonanego w Caoduro zrealizowano wiele projektów, takich jak kładka dla pieszych w Moskwie, która w rzeczywistości jest centrum handlowym o długości 265 m, uniwersytet wojskowy w Mu'tah w Jordanii, hotel Don Giovanni w Pradze, lotnisko w Bukareszcie, muzeum Ferrari w Maranello i setki osłon budynków przemysłowych i centrów handlowych najsłynniejszych marek w Europie, teatry takie jak La Scala w Mediolanie, La Fenice w Wenecji dostarczyły również wyciągi ciepła i dymu „Smoke out”, pierwsze we Włoszech, które powstaną w zgodność z UNI 9494 i oznaczenie CE, aby spełnić wszystkie wymagania europejskiej normy UNI EN 12101-2/2004.

Jest to możliwe dzięki szerokiej dystrybucji przedstawicielstw na terenie całych Włoch oraz w wielu krajach w Europie, które sprawiają, że opatentowane produkty Caoduro są cenne. Ponadto, aby uzupełnić gamę produktów opisanych powyżej oraz w odpowiedzi na nowe wymagania rynku ostatnich kilku lat w zakresie oszczędności energii i komfortu, Caoduro Spa opracowało następujące systemy:

• SIV, Zintegrowany System Wentylacji składający się z dyfuzji powietrza systemy, systemy chłodzenia, wentylacja wymuszona, system oszczędzania energii „Ecogy” działający dzięki energii słonecznej.

• Nowe systemy kontroli ciepła i dymu uzupełniające gamę produktów oddymiania (wyrzutnie wymuszone ciepła i dymu, kurtyny dymowe).

Caoduro jest również znany jako główny sponsor w takich sportach jak siatkówka, hokej na lodzie, piłka wodna i hokej na rolkach. „Mens sana in corpore sano” to motto CAODURO nauczane młodych chłopców, którzy dążą do dotarcia do pierwszego zespołu.

Caoduro jest obecny w world music promując koncerty z pierwszymi muzycznymi fundamentami w Vicenzy oraz w świecie architektury, jako główny sponsor od 1987 roku. Międzynarodowa nagroda „Andrea Palladio” dla młodych architektów oraz Międzynarodowa nagroda dla komisji Dedalo & Minosse, w tym roku w jej dziesiątej edycji.

Wszystkie te działania oraz współpraca z najsłynniejszymi architektami i projektantami, stanowią najbardziej aktualny sposób na obecność na rynku i aby Caoduro Spa było coraz bardziej „nie tylko świetlikami”.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek