BILLIANI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów

BILLIANI

Producent: Billiani

Billiani od ponad wieku specjalizuje się w produkcji krzeseł drewnianych. Z siedzibą w Manzano we Friuli Venezia Giulia, firma założona w 1911 roku produkuje siedzenia dla rynków domowych i kontraktowych, łącząc tradycję z duchem innowacyjności, napędzanym przez partnerstwa z wiodącymi włoskimi i międzynarodowymi projektantami. Produkcja Billiani odbywa się w dzielnicy produkcyjnej „Trójkąta Krzeseł” w sercu Friuli

jest powierzona małym, wysoce wyspecjalizowanym warsztatom stolarskim, które utrwalają głęboko zakorzenioną kulturę regionalną. W 2019 roku, wraz z nowym kierunkiem artystycznym Cristiny Celestino, styl marki stał się bardziej wyrafinowany, pozostając wiernym drewnu jako ostoi Billiani, szanując historię, tradycję i sztukę lidera marki od ponad wieku. Wraz z La Cividina, Billiani jest partnerem we włoskiej sieci firm Flair & Synergy For Contract obecnych na rynkach międzynarodowych, aby zaoferować konsumentom najszerszą gamę produktów o jakości gwarantowanej przez produkcję Made in Italy i projekt dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.Kolekcje Billiani dla sektora domowego i kontraktowegoKatalog Billiani zawiera liczne rozwiązania dla biur, obiektów użyteczności publicznej, hoteli i barów. Krzesła, podstawowa działalność marki, wyposażają poczekalnie i miejsca spotkań ze smakiem i trzeźwością. Fitt Classic to kolekcja ponadczasowych krzeseł drewnianych o wszechstronnym i funkcjonalnym designie, który jest jednocześnie niezbędny i wygodny. Zaprojektowana przez Victora Carrasco, kolekcja została później rozszerzona o serię Fitt Hug z charakterystyczną jesionową skorupą i bardziej opływowym i liniowym designem. Nowe dodatki Billiani obejmują krzesła Collezione Frisée i Corolla, oba zaprojektowane przez Cristinę Celestino. Frisée łączy ironiczny i nieco frywolny design z solidnością drewna, podczas gdy Corolla, charakteryzująca się miękkimi, zaokrąglonymi bryłami, sugeruje świat mody. Oprócz krzeseł dla sektora mieszkaniowego, marka oferuje szeroką gamę sof, foteli, dormeuse, puf i podnóżków. Poza miejscami do siedzenia, Billiani oferuje stoły do wnętrz i na zewnątrz, stoliki kawowe i ławki.

Historia Billiani: rzemiosło z drewna od 1911 roku Historia marki Billiani jest mocno zakorzeniona w tradycji rzemieślniczej, która sprawia, że Made-in-Italy jest symbolem włoskiej doskonałości. Luigi Billiani założył firmę w rejonie Manzano we Friuli na granicy z Cesarstwem Austro-Węgierskim. To, co zaczęło się jako mały warsztat stolarski, rozrosło się w czasie II wojny światowej, by stać się pełnowymiarową dzielnicą produkcyjną, zyskując regionalną renomę. Wraz z drugim pokoleniem i powojennym boomem gospodarczym, kierownictwo przeszło w ręce synów Luigiego: Ottone, Orlando, Lino i Bruno

firma umocniła swoją pozycję na rynku dzięki produkcji dobrze wykonanych krzeseł z drewna przy użyciu doskonałych materiałów. Lata osiemdziesiąte były świadkiem wpływu trzeciego pokolenia, kiedy Luigi Billiani, wnuk założyciela, zdołał nadać marce międzynarodowy profil, zwłaszcza w sektorze mebli kontraktowych. W 1997 r. ostateczny sukces Billianiego nastąpił pod kierunkiem Veronika Romanuttiego, który nawiązał ważną współpracę z projektantami, takimi jak Marco Ferreri i Emilio Nanni. Współpraca Billianiego z najbardziej autorytatywnymi nazwiskami na scenie projektowej trwała przez kolejne lata, kiedy marka z zadowoleniem przyjęła pomysły tak uznanych na całym świecie twórców, jak Werther Toffoloni, Harri Koskinen i Michael Geldmacher. Stały rozwój Billiani został potwierdzony przez udział w niektórych z najbardziej prestiżowych imprez projektowych na świecie, takich jak Salone del Mobile w Mediolanie i wystawy jej projektów w znanych muzeach, od MoMA w Nowym Jorku po Triennale w Mediolanie.

Billiani za sprzedaż online w sklepie Maximus DesignProdukty Billiani można kupić w sklepie Maximus Design. Zdobądź ponad 200 produktów, w tym krzesła, hokery, stoły i fotele.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek