BASSAMFELLOWS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

BASSAMFELLOWS

Producent: BassamFellows

Kiedy w 2003 roku założyli BassamFellows, australijski architekt Craig Bassam i amerykański dyrektor kreatywny Scott Fellows zajęli jasne stanowisko w kwestii wartości amerykańskiego wzornictwa. Chcieli połączyć modernizm i autentyczne rzemiosło w filozofii , którą nazywają Craftsman Modern. Ich celem było stworzenie holistycznej marki, wykorzystującej najlepsze techniki konstrukcyjne i najlepsze materiały do produktów od minimalistycznych mebli po modne akcesoria. Marka zadebiutowała na targach meblowych w Mediolanie w 2003 roku, prezentując kultowy stołek traktorowy BassamFellows z litego orzecha, łączący architektoniczny rygor z ręcznie robioną atmosferą. Od tego czasu, oprócz własnych produktów, BassamFellows współpracuje z innymi markami, takimi jak Herman Miller, Geiger Textiles, Bally, angażując najlepszych rzemieślników na świecie. Firma podejmuje się również projektów architektury mieszkaniowej, hotelarskiej i komercyjnej, które badają potencjał integracji i relacji między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym.

Meble BassamFellows inspirowane przez wielkich mistrzów Po wspólnej pracy w szwajcarskim domu mody Bally, Craig Bassam i Scott Fellows założyli swoje firmy, aby przywrócić rzemieślniczą tradycję jej istoty. Chcieli stworzyć nowy koncept w amerykańskim luksusie, odchodząc od świata majsterkowiczów w kierunku nowego sposobu współpracy z produkcją przemysłową. Ich to elegancki i nowoczesny design, trwały materiał i smak, charakteryzujący się ręcznym rzemiosłem, które nigdy nie popada w rustykalny trop. Maszyny rolnicze zainspirowały stołek do traktora, zaprezentowany na Salone del Mobile w Mediolanie w 2003 roku. Przez lata firma poszerzała swoją kolekcję o małe i duże meble, w tym biurka, leżaki, tace i komody, wszystkie wykonane z naturalnych, wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno, oksydowany mosiądz i skóra.

Architektura jest stałym źródłem inspiracji dla BassamFellows, począwszy od Budynku Administracyjnego Schlumberger Philipa Johnsona, przekształconego po gruntownym remoncie w swoją siedzibę. Wizyta w Exeter Library Louisa Kahna doprowadziła do reinterpretacji krzesła Spindle w stylu Shakera. Minimalne grubości wrzecion i nóg są podkreślone przez zastąpienie drewnianych podpór metalowymi, dzięki czemu oparcie i siedzisko z litego drewna wydają się dwiema pływającymi powierzchniami.

Inny mistrz, Charles Eames, zainspirował krzesło Petal 3D ze sklejki. Jego eksperymenty z zakrzywionym drewnem skłoniły twórców do pracy z techniką drukowania drewna 3D w celu uzyskania innowacyjnego i ekologicznego krzesła dostępnego w demokratycznej cenie. Kolekcja Geometric celebruje formalną czystość Wiener Werkstätte i Bauhaus. Ta rodzina krzeseł, stołów, leżaków, sof i leżanek przekształca walcowaną na zimno rurę stalową w kształty, które podtrzymują poziome płaszczyzny siedzenia lub stołu, uzyskując poetycki wygląd charakteryzujący się niezwykłą lekkością i zawieszeniem.

Modernizm i rzemiosło: rzemieślnik Modern by BassamFellowsNature jest podstawowym źródłem inspiracji dla BassamFellows. Kształt małego kamyka napotkany na spacerze po Cape Cod dał początek pomysłowi na kolekcję krzeseł, stołków i drewnianych krzeseł Pebble o organicznym i rzeźbiarskim wyglądzie, który można dostosować do każdego kontekstu. Mimo prostego wyglądu Pebble jest owocem złożonego procesu projektowania. Sofa Asymmetric jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów BassamFellows. Opracowany przez Craiga Bassama do osobistego studium, nadaje się do pracy oraz chwil refleksji i relaksu. Kolekcja Asymmetric składa się z sof w trzech rozmiarach, narożnika, szezlonga oraz pufy. Kompozycje oparcia i podłokietników dają różne efekty w stosunku do otaczającej przestrzeni, choć dominujący wymiar jest zawsze poziomy. Zaprojektowane tak, aby pasowały do narożników, między modułami sofy lub jako elementy wolnostojące, trzy stoły z litego orzecha z serii Asymmetric Table uzupełniają kolekcję.

BassamFellows do sprzedaży w sklepie Maximus DesignKup stoły, krzesła, hokery, fotele i sofy amerykańskiej marki BassamFellows w sklepie Maximus Design

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek