ATLAS CONCORDE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

ATLAS CONCORDE

Producent: Atlas Concorde

Atlas Concorde to włoska marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji płytek ceramicznych i porcelanowych oraz wykładzin podłogowych. Założona w 1969 roku firma jest częścią Grupy Concorde, drugiej co do wielkości w Europie. Od początku istnienia firma koncentrowała się na wartościach Made in Italy, zarówno w doborze, jak i obróbce materiałów, traktowanych w całości na terenie kraju, jak i stylu, zawsze nastawionym na wyrafinowanie i elegancję. Trzecim filarem założycielskim Atlas Concorde jest nieustanne podejście do innowacji technologicznych, które sprawiły, że firma stała się globalnym punktem odniesienia w świecie ceramiki. Propozycje zawarte w katalogu obejmują szeroki zakres zastosowań, od środowisk domowych po kontraktowe, od przestrzeni publicznych po meble miejskie. Atlas Concorde projektuje i sprzedaje podłogi do wnętrz i na zewnątrz o wysokim profilu technicznym, starannym doborze surowców i atrakcyjnym wzornictwie.

Produkty z porcelany i białego makaronu Atlas Concorde są zgodne z wytycznymi określonymi przez Green Building Council, który wspiera niezależny system certyfikacji LEED BD&C v4 (Leadership in Energy and Environmental Design, Building Design & Construction). Atlas Concorde jest dziś obecny ze swoimi sklepami na całym świecie i szczyci się silną obecnością, zwłaszcza w Europie, co jest dowodem zwycięskiego projektu, który był w stanie wspierać i przewidywać trendy.

Okładziny Atlas Concorde: innowacyjność, estetyka, jakość materiałówAtlas Katalog Concorde obejmuje szeroką gamę okładzin, od gresu porcelanowego po ceramikę. Płyty z gresu porcelanowego, które firma produkuje od 1968 roku, oraz ceramika o białym korpusie, są wykorzystywane w różnych efektach w propozycjach wewnętrznych i zewnętrznych. Okładziny ścienne z efektem kamienia obejmują kolekcje podłóg zewnętrznych i wewnętrznych, takich jak Aix, który odtwarza nieregularne powierzchnie i ciepłe gradacje wapienia, lub Dolmen, inspirowany ziarnistą teksturą porfiru. Kolekcja Raw z efektem cementu charakteryzuje się oddaniem materiału o silnym wpływie estetycznym, inspirowanym obieranymi i żywymi powierzchniami. Proponowane kolory różnią się od ciepłych i ziemistych kolorów ceramiki ściennej do zimnych kolorów zewnętrznych płytek porcelanowych. Kolekcja Boost z efektem cementu, charakteryzująca się intensywnymi kolorami, jest wyczuciem stylu industrialnego.

Linie imitujące drewno sięgają od wzorów rustykalnych, takich jak kolekcja Heartwood, która odtwarza wariacje kolorystyczne spowodowane światłem na drewnie, aż po te inspirowane stylem skandynawskim, takie jak podłogi Exence do wnętrz i na zewnątrz. Dla klasycznych wnętrz Atlas Concorde oferuje Nid Floor, która odtwarza wyrafinowanie naturalnego dębu lub Arbor, charakteryzującego się wiernymi replikami sęków i żył dębu, wzmocnionymi kolorami, dostępnymi w 5 gatunkach: migdałowym, tytoniowym, koniakowym, naturalne i szare.

Blaze to linia lakierów z efektem metalicznym, dostępna w trzech wersjach do powlekania wewnętrznego, zewnętrznego i ściennego. Charakterystyczne znaki utlenionego metalu, wraz z jego zmieniającymi się efektami, są reinterpretowane i deprecjonowane w niespotykanych dotąd kolorach, od aluminium przez żelazo po miedź.

Trójwymiarowe okładziny i powierzchnie dekoracyjne Atlas Concorde Oprócz podstawowych propozycji katalog Atlas Concorde oferuje dopracowane rozwiązania dekoracyjne o silnym wpływie estetycznym, zdolne do wzmocnienia każdego środowiska. Mozaiki z cennymi wstawkami, trójwymiarowymi powierzchniami, teksturą i efektami kolorystycznymi, wybór jest ogromny i wyartykułowany. Wyróżnia się przede wszystkim kolekcja Marvel, odrzucana w różnych liniach produktowych. Linia Marvel Dream obejmuje ceramiczne okładziny ścienne, podłogi z kamionki porcelanowej i mozaiki, które na nowo interpretują najlepsze marmury. Linia Marvel Edge obejmuje płytki gresowe porcelanowe i skoordynowane płytki ścienne z efektem marmuru z błyszczącym wykończeniem, przedstawione w wszechstronnej i kompletnej gamie. Mozaiki z linii efektu marmuru Marvel Pro Wall są przezroczyste, głębokie i jasne dzięki bogatej grubości emalii, która sprawia, że powierzchnia jest błyszcząca i odbijająca światło. Odmiana w dwóch dużych rozmiarach doskonale nadaje się do stylowej dekoracji zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych z luksusowym nastrojem, jak i komercyjnych i kontraktowych.

Istotna część katalogu poświęcona jest powłokom trójwymiarowym, wykonanym z ceramiki z białego makaronu . 3D Wall Design Twist jest inspirowany szczytami łodzi i odtwarza w formie fali grafikę splotu lin, tworząc efekt światłocienia o silnym wpływie estetycznym. 3D Wall Design Flake wyświetla nieregularne kształty geometryczne, które wyłaniają się z tła w pozornie losowym rozkładzie, podczas gdy 3D Wall Design Flash wyświetla paski o ostrych konturach i regularnej geometrii. Działka 3D Wall Design jest inspirowana naturą i jej dynamicznymi kształtami. Reliefowe rowki, wijące się profile i delikatne efekty światłocienia tworzą powierzchnię o wielkiej elegancji i harmonii.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek