ASPLUND

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 25 - 48 z 182 elementów
Pokazuje 25 - 48 z 182 elementów

ASPLUND

Producent: Asplund

Michael i Thomas Asplund założyli Galerię Asplund, aby wystawiać meble jako przedmioty sztuki i vice versa. Michael, początkowo handlarz dziełami sztuki, od dawna myślał o połączeniu sztuki i designu w ramach przedsięwzięcia biznesowego. W 1990 roku Thomas Asplund zrezygnował z pracy jako bankier, aby połączyć siły ze swoim bratem. Dzięki niekonwencjonalnemu pochodzeniu duet wniósł do branży nowe pomysły. Postrzeganie mebli jako przedmiotów sztuki było nowym sposobem myślenia, który szybko się przyjął. Bracia Asplund poprosili Jonasa Bohlina o zaprojektowanie oryginalnej Galerii Asplund w Sztokholmie. Ze swoimi betonowymi podłogami i bielonymi ścianami był kwintesencją skandynawskiego światła. Galeria szybko stała się sceną dla współczesnego szwedzkiego designu. Eksponaty przedstawiały prace m.in. Jonasa Bohlina, Johna Kandella i Thomasa Sandella. Bracia Asplund rozpoczęli opracowywanie własnej linii mebli i elementów designerskich pod nazwą EDITION ASPLUND. Wśród pierwszych wydanych produktów był stojak na płyty CD i taboret, oba zaprojektowane przez Thomasa Sandella. Stołek, wydany pod nazwą Wedding Stool, został pierwotnie stworzony jako prezent ślubny dla Jonasa Bohlina i jego narzeczonej.

Pod koniec 1995 roku Asplund przerósł swoją pierwotną witrynę i przeniósł się do większej siedziby. Na ulicy Sibyllegatan 31 wybrano trzykrotnie większy salon. Sandra Adrian Asplund, dyrektor kreatywny, dołączyła do zespołu w 1995 roku, aby zdefiniować i rozwinąć różne części firmy.

W tych wczesnych latach kolekcja Asplund była wystawiana pod wspólnym - nazwa przedsięwzięcia SWECODE, skrót od Swedish Contemporary Design, na targach meblowych w Sztokholmie, Kolonii i Mediolanie, razem z BOX, CBI, David Design i Forminord. Pomysł powstał razem jako grupa, mogli sprzedawać szwedzkie wzornictwo na całym świecie w mocniejszy sposób. Odniósł sukces, a wszystkie oczy zwrócone były na Skandynawię.

Wystawy i współpraca projektowa Asplunda obejmują prace znanych międzynarodowych projektantów, takich jak Tom Dixon, David Mellor, Piero Lissoni, Ole Palsby, Jasper Morrisson, Marc Newson i zmarły James Irvine, obok współczesnych Szwedów. Sklep Asplund, będący obecnie hybrydą galerii, sklepu i salonu, jest uważany za atrakcję światowego designu. Tutaj kolekcja Asplund jest mieszana z przedmiotami od wschodzących projektantów i cenionych marek, takich jak B&B Italia, Cappellini, Flos, Living Divani i Artemide.

Kolekcja Asplund znacznie się rozrosła i jest sprzedawana na całym świecie za pośrednictwem sieci dealerów. Wśród marek meblowych panuje trend zlecania produkcji za granicę, ale Asplund jest zdeterminowany, aby większość produkcji utrzymać w Szwecji. Michael Asplund wyjaśnia: „Wszystkie nasze meble produkujemy w Szwecji, a także dużą część naszych akcesoriów. W ten sposób czerpiemy korzyści ze szwedzkiego przemysłu meblarskiego, przestrzegając etycznych i przyjaznych dla środowiska procesów produkcyjnych. Nasze dywany są produkowane w Indiach od 20 lat, głównie dlatego, że nie ma obecnie odpowiedniej produkcji dywanów w Szwecji.”

OBECNOŚĆ

W ostatnich latach skupialiśmy się na nowej energii, wpływach, materiałach i technikach. Spojrzenie na naturalne elementy połączone z nowymi powierzchniami jako kluczowa inspiracja. Naturalne materiały są żywe i zmieniają się z wdziękiem w czasie. Łącząc kontrastujące ze sobą naturalne materiały, takie jak kamień, metal i szkło, można uzyskać zupełnie inny wygląd tego samego projektu. Z tego narodziły się kolekcje mebli, które odniosły sukces, takie jak Tati i Frame. Asplund stale eksploruje także źródła kulturowe. Przykładem tego jest „Turecki romans” przedstawiający dywany Kilim inspirowane zarówno tradycją turecką, jak i szwedzką. Łącząc stare techniki z nowoczesnymi wzorami, aby uzyskać świeży, współczesny styl. W ostatnich latach wprowadzono usługi projektowania wnętrz i kontraktów, ponieważ klienci coraz częściej pytali, jak sprawić, by domy, biura czy przestrzenie publiczne były bardziej przytulne i osobiste. Teraz zawarte w naszym kreatywnym STUDIO ASPLUND, gdzie powstają badania i rozwój, kreatywne kierownictwo, konstrukcja, wnętrza i kuchnie. Ponadto, ASPLUND CONTRACT został ustanowiony, aby sprostać wymaganiom rosnących rynków nieruchomości i hotelarstwa.

W 2014 roku ASPLUND wprowadził na rynek ASPLUND KÖK z dwoma seriami kuchni, Land, zaprojektowanymi przez Johannesa Norlandera i Plain, zaprojektowanymi przez Stinę Sandwall. Kuchnia dla ludzi, którzy kochają gotować, a także spełniają własne wymagania dotyczące jakości, funkcjonalności i estetyki. Kuchnia ASPLUND jest produkowana w Szwecji na zamówienie.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek