ARTIFORT

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 162 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 162 elementów

ARTIFORT

Producent: Artifort

Artifort to rodzinna holenderska firma z wieloletnią tradycją w produkcji mebli domowych i kontraktowych. Założona w Maastricht w 1890 roku przez Julesa Wagemansa, z czasem firma przekształciła się w międzynarodowego lidera. Mocne strony firmy można podsumować w trzech słowach: innowacyjność, jakość i ekskluzywny design. Wyraźna wrażliwość na potrzeby społeczeństwa i wizja przyszłościowa umożliwiły firmie Artifort przezwyciężenie nieuniknionych kryzysów, które pojawiły się na przestrzeni lat. Na przykład w latach 30. firma odnowiła swój wizerunek i produkcję. W 1928 roku firma wybrała nazwę Artifort, słowo składające się z łacińskiego „Ars” i „fortis”, ucieleśniające podstawowe wartości marki, takie jak rzemiosło, trwałość i komfort. W tym czasie firma wprowadziła rewolucyjny system sprężyn Epeda do tapicerowanych siedzeń. Drugi punkt zwrotny nastąpił pod koniec lat 50. wraz z pojawieniem się projektanta Kho Liang Ie. Ożywiony dalekowzroczną wizją, indonezyjski projektant zatrudnił Pierre'a Paulina i Geoffreya D. Harcourta, których kultowe projekty przekształciły Artifort w jedną z najważniejszych firm projektowych na świecie. Od 1998 roku firma jest częścią Lande Group z siedzibą w Schijndel w Holandii, w skład której wchodzą takie marki jak Pörtner i Zwaardvis.

kultowe kolekcje Artifort. Ponadczasowe klasyki Kultową kolekcją, która stworzyła historię Artifort jest Héritage - dziedzictwo o nieocenionej wartości, począwszy od dzieł sygnowanych przez Kho Liang Ie. Seria 416, produkowana od 1960 roku, składa się z fotela, sofy 3-osobowej i 4-osobowej, charakteryzujących się kompaktową i lekką konstrukcją. Kontrast między miękkimi materiałami, takimi jak poduszki capitonné, a sztywnymi materiałami, jak stalowa podstawa, sprawia, że jest to naprawdę niezwykły projekt. Katalog Artifort zawiera liczne dzieła płodnego francuskiego projektanta Pierre'a Paulina, w tym fotele, pufy, krzesła i małe foteliki. Organiczne kształty inspirowane naturalnymi elementami to niewątpliwy znak rozpoznawczy twórczości Paulin. Seria Mushroom, produkowana od 1960 roku, składa się z fotela Mushroom - w stałej kolekcji Museum of Modern Art w Nowym Jorku - pufy oraz modeli Big Mushroom i Mushroom Junior. Kolejną serią, której nie trzeba przedstawiać, jest Orange Slice, w skład której wchodzą fotel, wersja Orange Slice Junior, podnóżek i mały stolik. Jest on podtrzymywany przez lekką chromowaną lub malowaną proszkowo stalową ramę, składającą się z dwóch identycznych skorup z drewna bukowego, połączonych w siedzisko i oparcie. Seria Tulip, pochodząca z 1965 roku, obejmuje wygodne i eleganckie fotele, stołek i pufę inspirowaną tulipanem. Krzesło biurowe z zagłówkiem jest dostępne z obrotową podstawą talerzową lub stałą podstawą ze skrzyżowanymi nogami, podczas gdy mniejsze krzesła Little Tulip i krzesła Tulip Midi uzupełniają pasujący asortyment. Brytyjski projektant Geoffrey D. Harcourt skupia się na meblach do obiektów użyteczności publicznej, takich jak seria foteli F. Fotel F978, ze swoimi futurystycznymi formami, które były bardzo modne pod koniec lat 60., charakteryzuje się płynną strukturą, uformowaną w pojedynczym wyściełanym kawałku sztywnego białego lub czarnego poliuretanu spoczywającym na podstawie płyty. W 1967 roku firma Harcourt zaprojektowała serię tapicerowanych foteli obrotowych składających się z pojedynczej drewnianej skorupy tapicerowanej tkaniną spoczywającej na krótkiej płycie lub podstawie w kształcie litery X. Charakteryzują się obszernym i otulającym siedziskiem, są dostępne w wielu wariantach, w zależności od wymiarów i wykonania wyściółki i tapicerki. Do modeli F510-F511-F512 dołączają większe modele F584-F585-F586, F587-F588 i fotel bujany.

Sofy, stołki, ławki: najnowsze kolekcje ArtifortKolekcja sof Figura irańskiego projektanta Khodi Feiz oferuje wiele możliwości personalizacji. W skład kolekcji wchodzi pojedyncza sofa Figura, dostępna z wysokimi lub niskimi podłokietnikami

fotel Figura

modułowa sofa Figura, złożona z różnych elementów, które mogą tworzyć konfiguracje narożników, szezlongów i ławek. Wyposażona w doczepiane półki i gniazdka elektryczne, sofa Figura jest idealna do stref wypoczynkowych, w towarzystwie stolika Twins zaprojektowanego przez Monikę Mulder. Lekki i elegancki, ma dwa okrągłe blaty na różnych wysokościach, spoczywające na jednej podstawie. Fotel Pala, autorstwa Luca Nichetto, wyróżnia się unikalnym ozdobnym przeszyciem tapicerki, które podąża za płynnymi liniami rurowej konstrukcji stalowej. Niezwykle wygodny, doskonale nadaje się do wyposażenia domu i publicznych salonów. Delikatny kształt hokera Andrea marki Claesson Koivisto Rune inspirowany jest płatkami kwiatów. 4 nogi z rurek stalowych podkreślają lekkość stołka, który jest dostępny w dwóch wysokościach i w niezliczonych wariantach tapicerki i wykończeń podstawy. Kolekcję uzupełniają krzesło Andrea Lounge i krzesło biurowe Andrea, które idealnie pasują do stołu Palladio, ponieważ pochyłe podłokietniki umożliwiają łatwe umieszczenie krzesła pod stołem. Fotel Shark, zaprojektowany przez René Holtena, jest dostępny z obrotową podstawą talerzową, na 4 nogach lub w dwóch wariantach sań. Muszla z centralnym otworem przypomina rozwartą paszczę rekina. Kolekcja krzeseł Jima, zaprojektowana przez Patricka Norgueta, składa się z wielu wariantów inspirowanych fotelem Kalm, wprowadzonym na rynek w 2015 roku. Funkcjonalne i wygodne krzesło Jima z podłokietnikami, charakteryzujące się lekkim i eleganckim designem, nadaje się do jadalni w Wersje z 4 nogami ze stali lakierowanej lub drewna, a do biur i sal konferencyjnych w wersji z podstawą w kształcie litery X lub z 5 nogami na kółkach ze stali chromowanej.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek