ARCLINEA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 20 elementów

ARCLINEA

Producent: Arclinea

Arclinea z siedzibą w Caldogno w prowincji Vicenza specjalizuje się w wysokiej jakości meblach kuchennych, a jej misją jest projektowanie i budowanie trwałych kuchni. Założona w 1925 r. przez Silvio Fortuna Seniora firma zaczynała jako producent okien i drzwi nosząca nazwisko założyciela, a w latach 50. przeniosła się do branży mebli drewnianych. W 1958 roku firma wyprodukowała Thea, pierwszą kuchnię modułową z naturalnego drewna. Jednocześnie kierownictwo firmy przeszło na drugie pokolenie, które intensywnie współpracowało z założycielem nad marketingiem i projektowaniem produktów. Arclinea powstała w 1960 roku ("Arc" oznacza "arredamenti razionali componibili"), skupiając się na masowej produkcji wyposażenia kuchni. Pod koniec lat 80. coraz bliższa współpraca z projektantem Antonio Citterio, którego filozofia opiera się na łączeniu technicznej precyzji z funkcjonalnością i formalną inwencją z innowacjami przestrzennymi, przekształciła markę w lidera w sektorze nowoczesnego projektowania kuchni. Arclinea produkuje wyłącznie we Włoszech bez outsourcingu, dążąc do „całkowitej jakości” dzięki absolutnej znajomości materiałów, procesów i technologii. W 2016 roku B&B Italia została większościowym udziałowcem Arclinea, przyspieszając jej międzynarodowy rozwój. Od grudnia 2018 r. Arclinea jest częścią Design Holding, grupy obejmującej Maxalto, Flos i Louisa Poulsena, a także Arclinea i B&B Italia.

Antonio Citterio dla ArclineaAntonio Citterio jest czołowym projektantem Arclinea od późnych lat 90-tych. Wyprodukował innowacyjne, rygorystyczne i funkcjonalne kuchnie, które są również kreatywne, można je dostosowywać i nadają się do życia. Pierwszym projektem Citterio dla Arclinea była Italia, która była rewolucyjna w 1988 roku, ponieważ wprowadziła do domu funkcjonalne kryteria profesjonalnej kuchni dzięki stalowym powierzchniom, głębszym blatom, dużym umywalkom do przygotowywania posiłków i zmywania naczyń oraz centralnej, obniżonej strefie gotowania. W ciągu następnych dziesięciu lat kuchnia Italia została zastąpiona przez Mediterranea, Florida, Ginger i Artusi w różnych materiałach, wykończeniach i detalach, ukierunkowanych na różne cele. W ślad za ewolucją kuchni, która stopniowo nabierała nowych znaczeń, aż na początku XXI wieku stała się miejscem życia towarzyskiego i rodzinnego, najnowsze projekty Citterio, Lignum et Lapis i Spatia, to wyspy tematyczne, które przystosowują się do różnych potrzeb przestrzennych i funkcjonalnych z architektonicznie zaprojektowanymi elementami przechowywania i przestrzeniami roboczymi. Aby uczcić 60. rocznicę Arclinea w 2020 roku, Citterio zaprojektował nową wersję Thea, pierwszej kuchni marki, która została teraz odświeżona z formalną esencją, nowymi geometrycznymi detalami i brakiem uchwytów. „Koncepcyjnie i fizycznie, Thea stara się pośredniczyć między odrębnymi, ale uzupełniającymi się obszarami kuchennymi, które stają się powszechnym trendem w domach średniej i wysokiej klasy, zwłaszcza na Dalekim Wschodzie”, powiedział Citterio Stefano Casciani. „Kuchnia mokra to obszar operacyjny zapewniający maksymalną wydajność funkcjonalną, podczas gdy kuchnia pokazowa jest integralną częścią przestrzeni życiowej, w której ludzie dzielą się ostatnimi etapami przygotowywania posiłków, jedzą rodzinne śniadanie lub podają koktajle przyjaciołom. Znaleźliśmy rozwiązanie dla Kuchnie Wet i Show. System ścienny rozdziela te dwie, ale też łączy je w komunikacji. Racjonalnie wykorzystuje przestrzeń i sprawia, że Thea nadaje się nie tylko do dużych przestrzeni, ale także do mniejszych domów”.

Innowacje projektowe i technologiczne w zakresie Kuchnie ArclineaW 2020 roku Arclinea zainwestowała w szereg nowych systemów do zarządzania magazynem, półproduktami oraz systemy do wyrównywania i obrzynania paneli. Obiekty te są całkowicie zautomatyzowane przez oprogramowanie, które kieruje całym procesem produkcyjnym. W rezultacie firma może skrócić czas produkcji, poprawić standardy jakości i mieć większą elastyczność, umożliwiając reagowanie na rosnące zapotrzebowanie na dostosowanie, które obecnie charakteryzuje rynek kuchenny. Ta innowacja pozwoli Arclinea osiągnąć wysoką konkurencyjność do końca 2021 roku, realizując najnowsze cele Przemysłu 4.0.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek