APARICI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


APARICI

Producent: Aparici

Cerámicas Aparici SA produkuje i sprzedaje ceramiczne płytki ścienne i podłogowe oraz płytki porcelanowe na rynek krajowy i zagraniczny. Firma ceramiczna jest zarządzana w Alcora (Castellón de la Plana) w 1961 roku, miejscu, w którym produkcja płytek już jest, tradycja związana z jej kulturą. W swoich początkach liczył się z zespołem 8 osób, z którymi zajmuje się opracowywanie „bizcocho” poprzez tradycyjne piece. W 1966 roku, w momencie wielkiego boomu ceramicznego w całej prowincji, dokonuje się pierwszej rozbudowy, docierając do 10.000 kwadratów metrów instalacji i zatrudnia 50 pracowników.

Podczas rozwoju swojej działalności Cerámicas Aparici wyróżnia się jako jedna z pionierskich firm wprowadzających na rynek płytki podłogowe. Pod koniec dekady lat 70. druga ma miejsce ekspansja, w której Cerámicas Aparici dociera do 150 pracowników, z obiektami o powierzchni 20.000 metrów kwadratowych i zdolnością produkcyjną 6.000 metrów kwadratowych. W chwili obecnej zakłady Cerámicas Aparici posiadają zdolność produkcyjną, która osiąga 14.500.000 metrów kwadratowych rocznie i łącznie 280.000 metrów kwadratowych. Ceramicas Aparici reprezentuje najwyższą jakość produkcji i innowacyjne wzornictwo. Wysokiej jakości ceramika i porcelana tej rodzinnej firmy są siłą napędową rozwoju i trendów całej branży i są obecne na całym świecie.

Sukces naszej marki produkcyjnej opiera się na zasadzie, która utrzymuje się od ponad pięćdziesięciu lat , a mianowicie, że nasze produkty nigdy nie powinny być traktowane jedynie jako materiał budowlany, ale jako istotny element wystroju wnętrz i architektury z gwarancją ich doskonałych standardów jakościowych i estetycznych.

Od ręcznie robionych płytek glinianych po płytki „bicottura”

w latach czterdziestych Maximiano Aparici rozpoczął produkcję ręcznie robionych czerwonych płytek bizcocho w małym piecu w hiszpańskim mieście Alcora, znanym od XVI wieku ze swojej ważnej tradycji garncarskiej. Płytki te zostały wyprodukowane z tej samej lokalnej czerwonej gliny, która była wtedy używana, a która jest używana do dziś, a następnie sprzedana do pracowni szkliwienia, które nakładały kolory i wzory na nieszkliwioną powierzchnię.

Po dwóch dekadach sam wytwarzał płytki w jego piec, Maximiano Aparici wraz z żoną założyli Ceramicas Aparici w 1961 roku. Jego dumnym osiągnięciem była pierwsza fabryka Ceramicas Aparici

była to mała fabryka, ale dała mu szansę na rozpoczęcie produkcji płytek, w tym ostatecznego procesu glazurowania , czego nie był w stanie zrobić wcześniej, stosując swoją bicotturę lub technikę podwójnego wypalania.

Ponad pięćdziesiąt lat i trzy pokolenia później Ceramicas Aparici rozrosła się do firmy eksportującej do ponad 140 krajów na całym świecie i różnych zakładów produkcyjnych w mieście Alcora i najbliższe otoczenie. Istota i wartości naszej firmy pozostały jednak odziedziczone po Maximiano Aparici.

Ceramika i porcelana Cerámicas Aparici

Aparici reprezentuje najwyższą jakość wykonania i innowacyjne wzornictwo. Wysokiej jakości ceramika i porcelana tej rodzinnej firmy są siłą napędową rozwoju i trendów całej branży i są obecne na całym świecie. Sukces tej marki produkcyjnej opiera się na zasadzie, która obowiązuje od ponad 50 lat, a mianowicie, że jej produkty nigdy nie powinny być traktowane jako zwykły materiał budowlany, ale jako istotny element wystroju wnętrz i architektury z gwarancją ich doskonałe standardy jakościowe i estetyczne.

W celu stworzenia niestandardowych projektów podłóg, zazwyczaj zawierających bordiury i elementy środkowe, łącząc różne kolekcje, stosujemy system Water Jet. System Water Jet opiera się na narzędziu, które jest w stanie ciąć płytki porcelanowe za pomocą strumienia wody o dużej prędkości i ciśnieniu lub mieszaniny wody i substancji ściernych. Proces jest zasadniczo taki sam jak erozja wodna występująca w przyrodzie, ale jest przyspieszony i skoncentrowany o rzędy wielkości. Przecinarki Water Jet są w stanie wykonać dość skomplikowane nacięcia w płytkach porcelanowych, w inny sposób niemożliwy do uzyskania.

System druku cyfrowego to proces zdobienia elementów ceramicznych przy użyciu aplikacji atramentowej, aby umożliwić uzyskanie wysokiej jakości reprodukcji zdjęć ( w tym obrazy, rysunki, tekst, logo itp.), zachowując wysokie parametry techniczne naszych produktów ceramicznych. Dzięki naszemu specjalnemu systemowi zdobienia możemy zaoferować elementy o większym realizmie dzięki temu, że może osiągnąć wyższą rozdzielczość druku. Kolejną zaletą tego systemu jest aspekt ekologiczny, ponieważ przy użyciu tylko czterech kolorów (CMYK) liczba materiałów użytych do produkcji jest znacznie zmniejszona, co zmniejsza wydobycie tych materiałów i ich wpływ na środowisko.

The 2CM Porcelain Stoneware Płyty

Nowe płyty kamionkowe 2 CM są idealne do nawierzchni zewnętrznych, w tym podniesionych. Wytrzymały i odporny na szok termiczny, obciążenia i naprężenia, nasz gres porcelanowy 2CM doskonale nadaje się do układania tarasów i balkonów, a także do układania ścieżek na zewnątrz. Doskonała alternatywa dla drewna i kamienia, która z biegiem czasu pozostanie niezmieniona. Wszystkie kolekcje 2CM zawierają pasujące płytki porcelanowe o grubości 10 mm do użytku wewnętrznego, aby umożliwić stworzenie nieprzerwanej ciągłości wizualnej między przestrzeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi w dowolnej przestrzeni mieszkalnej lub komercyjnej. Dostępne formaty płytek wewnętrznych to 50x100cm, 100x100cm, 25x100cm i 60x60cm w zależności od kolekcji.

Montaż na żwirze Jest praktycznym i wszechstronnym rozwiązaniem charakteryzującym się współczesną estetyką, idealnym do wzmacniania dróg, chodników i innych obszarów zewnętrznych. Przed zamontowaniem płytki podłogowej upewnij się, że podłoga jest wypoziomowana i zwarta. Po przygotowaniu, układanie płytek można wykonać według własnego uznania, zwykle zapewniając dużą separację między nimi.

Montaż 2cm porcelany na trawie pozwala tworzyć chodniki i ścieżki w miejscach, aby zintegrować je w zielonym otoczeniu, a także w różnych konteksty architektoniczne. Szczególnie polecana do stosowania w ogrodach do tworzenia ścieżek w domach mieszkalnych, na tarasach, w parkach i na terenach publicznych.

Tradycyjny montaż kleju na warstwie szpachlowej jest idealny do układania nawierzchni zewnętrznych, po których można chodzić, takich jak podjazdy, parkingi, patia. Ten rodzaj instalacji zapewnia wysoką odporność na obciążenia dynamiczne i skupione. Funkcjonalne rozwiązanie zarówno do przestrzeni mieszkalnych, jak i komercyjnych. Nasze płyty porcelanowe 2CM można łatwo montować na systemach podłóg podniesionych w celu zapewnienia odprowadzania wody lub równych spadków. Należy upewnić się, że obszar instalacji jest zwarty i może utrzymać ciężar.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek