ALMA DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów

ALMA DESIGN

Producent: Alma Design

Alma Design to rodzinna firma założona w 2007 roku w sercu Franciacorta w prowincji Brescia. Alessandra Marchina wraz z córkami Francescą i Lorenzą początkowo koncentrowała się na meblach kontraktowych, ale z czasem firma rozszerzyła swoją produkcję o meble mieszkaniowe i zewnętrzne. Z wyraźną misją promowania produktów Made in Italy poprzez tworzenie prostych, funkcjonalnych i wszechstronnych przedmiotów odpowiednich do każdego kontekstu i stylu, Alma Design odegrała znaczącą rolę na arenie międzynarodowej, łącząc estetykę i technologię z wydajnym i racjonalnym modelem organizacyjnym. Produkcja marki, skoncentrowana głównie na krzesłach i stołach, wyróżnia się świeżym i innowacyjnym designem oraz starannym i zorientowanym na szczegóły rzemiosłem. Oprócz funkcjonalności i harmonijnych proporcji zespół projektowy Alma Design, wspierany przez uznanych projektantów, zwraca szczególną uwagę na kolory i materiały, zwłaszcza w przypadku tapicerki. Czasami jasne i żywe, a czasami w delikatnych pastelach, kolor definiuje i wyróżnia osobowość produktów Alma Design.

Alma Design, krzesła i stoły dla sektora mieszkaniowego i kontraktowego. są atrakcyjne do użytku mieszkaniowego. Wśród nich kolekcja X, słynąca z umeblowania renomowanych salonów telewizyjnych, obejmuje serię krzeseł i stołów do konstrukcji publicznych oraz do wszechstronnych zastosowań domowych i restauracyjnych. Fotel X Big, dostępny zarówno w wersji stałej, jak i obrotowej, charakteryzuje się otaczającym siedziskiem i charakterystycznymi nogami w kształcie litery X ze stali, aluminium lub malowanego jesionu, które nadają mu wygląd vintage. Liczne warianty krzeseł X z różnymi rodzajami nóg, podłokietników i poduszek sprawiają, że kolekcja nadaje się do umeblowania każdej przestrzeni. Oprócz Kolekcji X, Alma Design proponuje rozwiązania kontraktowe od najbardziej luksusowych do najbardziej dostępnych. Najnowszym jest fotel Scala, zaprezentowany na Salone del Mobile 2019. Elegancki i wyrafinowany, z plisowanym pokrowcem, który przywodzi na myśl wystawną sukienkę, Scala charakteryzuje się miękkim i otulającym kształtem. Na tej samej imprezie firma zaprezentowała również kolekcję Magenta, która przywołuje miejskie życie w eleganckiej i wyrafinowanej mediolańskiej dzielnicy o tej samej nazwie. W skład systemu Magenta wchodzą modułowa sofa, stoły do jadalni, stoliki kawowe, krzesła i fotel charakteryzujące się ponadczasowo eleganckim i klasycznym designem. Składający się z dwóch unikalnych kształtów muszli i miękkiej tapicerki, z odsłoniętymi zewnętrznymi zakrzywionymi muszlami z jesionu, fotel Lips jest jednym z najbardziej kultowych obiektów w katalogu Alma Design. Ze stalową ramą sań i zakrzywioną skorupą ze sklejki bukowej, fotel wypoczynkowy Amarcord charakteryzuje się zasadniczym designem i niezwykłą lekkością pomimo dużych rozmiarów. Idealny do poczekalni, Amarcord może również stanowić uzupełnienie sypialni i salonów. Wyrafinowana i współczesna wersja tradycyjnych siedzisk z lat 50., kolekcja krzeseł Virna została stworzona do wyposażenia restauracji i przestrzeni publicznych. Formalną prostotę krzesła ożywia kontrast pomiędzy konstrukcją z litego drewna a polipropylenowym siedziskiem i oparciem.

Meble ogrodowe Alma DesignKatalog Alma Design zawiera również ciekawe propozycje mebli zewnętrznych do przestrzeni publicznych i hoteli. Produkty przeznaczone do użytku na zewnątrz są wykonane z polietylenu lub technopolimeru formowanego techniką formowania powietrznego, co gwarantuje wysoką jakość i niesamowitą szczegółowość. Wszystkie meble ogrodowe Alma Design są odporne na promieniowanie UV, lekkie i łatwe do przenoszenia. Fotel Jo, zarówno w wersji jedno-, jak i dwukolorowej, doskonale sprawdza się na zewnątrz w barach i restauracjach, a także występuje w wersji stołkowej. Dostępne w modnych kolorach — od czerni przez turkus po koral, beż i biel — krzesło Amy do ustawiania w stos, z podłokietnikami lub bez, charakteryzuje się zasadniczym, lekkim i harmonijnym designem. Stołek 2525 z niską wersją 2525 JR to bardzo wszechstronny produkt. Charakterystyczny stożkowy kształt posiada dwa otwory, jeden w środku i jeden pod siedziskiem, które służą odpowiednio jako podnóżek/torba lub uchwyt do przesuwania go. Pusty kształt sprawia, że stołek idealnie nadaje się do układania w stos, a także może być oświetlony od wewnątrz za pomocą oświetlenia LED. Pufa Pepper Garden to kultowy i wielofunkcyjny produkt. Jego ryflowany kształt przypomina warzywo, od którego pochodzi jego nazwa, i w razie potrzeby można go przekształcić w stolik lub stołek. Dostępny w 7 modnych kolorach, Pepper może być oświetlony od wewnątrz za pomocą oświetlenia LED. Stół ogrodowy ICE, ze stożkową podstawą i bardzo cienkim kwadratowym blatem, charakteryzuje się wysoką odpornością na wstrząsy, czynniki atmosferyczne i sól w środowisku morskim.

Kup produkty Alma Design na Maximus DesignWyposaż swój dom produktami Alma Design na sprzedaż w naszym sklepie internetowym. Wybierz najlepszy produkt do swoich potrzeb!

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek