ALMA BY GIORIO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


ALMA BY GIORIO

Producent: Alma by Giorio

Alma to jedna z najbardziej renomowanych marek podłóg drewnianych, która dzięki szerokiej gamie oferowanych rozwiązań ma ugruntowaną pozycję zarówno na rynku włoskim, jak i międzynarodowym. Alma łączy ciepło i naturalność drewna z ekskluzywnymi wykończeniami i wzbogaci każdą przestrzeń. Nazwa Alma jest synonimem wysokiej jakości parkietu. Połączenie najlepszych surowców i najnowszych trendów w świecie parkietu stworzyło serię kolekcji o niepowtarzalnym stylu dzięki swojemu wyglądowi, w dotyku, czy też tworzonemu przez siebie wyglądowi. Podłogi Alma w stylu vintage, klasyczne, eleganckie, a nawet nowoczesne oferują urzekający nowy wygląd. Alma dostarcza najbardziej praktyczne rozwiązania uwzględniające styl preferowany przez swoich klientów, gwarantując profesjonalizm, fachowość i niezrównany poziom staranności. Ci, którzy wybierają Almę, wybierają styl i piękno bez kompromisów w zakresie jakości, znaku firmowego marki Giorio.

HistoriaPierino Giorio posiadał kulturę i pasję do drewna, co skłoniło go do założenia firmy w 1969 roku, która stała się jedną z największe włoskie firmy działające w branży podłóg naturalnych i mebli. Eleganckie parkiety Giorio, tworzone przy użyciu najlepszych tradycyjnych metod rzemieślniczych, stały się synonimem architektury i wzornictwa wnętrz, luksusowych mebli i wykończeń, a teraz nawet podłóg sportowych. Zaangażowanie rodziny Giorio w jakość i pasję do materiałów, którą podziela starannie dobrany zespół, od lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych generowało ustne referencje od zadowolonych klientów. Ta pośrednia promocja marki idealnie zbiegła się z okresem ożywienia gospodarczego we Włoszech i ożywienia w branży budowlanej. W ciągu kilku lat Giorio stała się uznaną i odnoszącą sukcesy marką z fenomenalnym wzrostem obrotów i nakładu pracy.

Ten wzrost był uważnie monitorowany i kontrolowany przez właściciela firmy, który przywiązywał dużą wagę do każdej podjętej decyzji, zapewniając firma pozostała latarnią doskonałości w swojej dziedzinie. Każda podłoga produkowana przez Giorio staje się prawdziwym dziełem projektu, dodając ciepła i upiększając każdą przestrzeń. Giorio wkrótce stanął przed zadaniem wewnętrznej reorganizacji, rozwijając się z małej firmy rzemieślniczej w całą grupę firm. Kilkadziesiąt lat później Giorio wprowadził na rynek markę podłóg drewnianych Alma, która odniosła natychmiastowy sukces zarówno we Włoszech, jak i za granicą.

Jak rodzi się parkiet?1. Surowiec: po ścięciu drzewa w kontrolowanych i zrównoważonych lasach pień trafia do firmy. Następnie nasza ekipa przystępuje do cięcia, prowadzonego prostopadle, aby nadać jednakowy opór wszystkim deskom i uniemożliwić ich wsiadanie z czasem.

2. Lamele i kanapka: z otrzymanych surowych płyt otrzymujemy Lamele. Każda listwa jest następnie przyklejana do warstwy wielowarstwowej za pomocą operacji zwanej Sandwich.

3.Righettatrice i profilatrice: po Sandwich przechodzimy do maszyny liniującej, aby nacięcia przydatne do nadania parkietowi większej elegancji. Następnie drewno przechodzi do Profilera, który tworzy połączenia męskie i żeńskie na głowie i bokach.

4. Wykończenie, kontrola jakości i pakowanie: po ostatnim przejściu w profilarce surowy parkiet jest gotowy do obróbki wykończeniowej. Listewki ładowane są do maszyny, gdzie następuje pierwsze szczotkowanie, niezbędne do otwarcia porów drewna, po czym nakładany jest lakier ochronny. W tym momencie, po przejściu starannej kontroli jakości, parkiet jest gotowy do pakowania i pakowania oraz do układania w Państwa domach.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek