ALKI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 92 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 92 elementów

ALKI

Producent: Alki

Założona w 1981 roku w Itsasu, małej wiosce w północnym Kraju Basków, Alki to francuska firma produkująca krzesła, stoły, stoliki kawowe i fotele. Trudności gospodarcze regionu w tamtym czasie skłoniły pięciu przyjaciół do założenia małej fabryki krzeseł, którą nazwali Alki, co dosłownie oznacza „krzesło” w języku baskijskim. Ich głównym celem było stworzenie miejsc pracy w słabo uprzemysłowionym regionie. Alki wykorzystuje pamięć o przeszłości, która kształtuje jej tożsamość, jako katalizator kreatywności i innowacji, łącząc głęboko zakorzenioną tradycję i nowoczesną technologię. Firma, przesiąknięta współczesnym stylem, nieustannie ewoluuje, wykorzystując swoje know-how do wytwarzania produktów o wartości sentymentalnej. Ludzie, którzy decydują się na pracę w Alki, wierzą w spółdzielczy model ekonomiczny, aby zbudować firmę o solidnych fundamentach finansowych i ludzkich. Kolejnym czynnikiem sukcesu firmy jest staranny dobór lokalnych partnerów, którzy świadczą usługi najwyższej jakości. Najważniejsze dla Alki są jej umiejętności i dogłębna wiedza na temat tworzenia zrównoważonych produktów. Podejście firmy do projektowania jest proste: ciągłe poszukiwanie relacji między osobą a przedmiotem, rezonansu mebla, przyjemności użytkowania.

Meble z drewna Alki: prostota użytkowania, niezbędny designDrewno jest wspólnym mianownikiem wszystkich Alki produkty zaprojektowane i wyprodukowane w celu zaspokojenia potrzeb domowych i kontraktowych. Niezliczone stoły i stoliki kawowe, krzesła, fotele, taborety, ławki, sofy, biurka, szafki i akcesoria meblowe mieszają się razem, aby zaludnić połączony wszechświat Alki, którego cele są estetyczne i funkcjonalne. Firma Alki stworzyła swoje pięcioramienne obrotowe krzesło biurowe z kółkami dla osób, które chcą czegoś innego niż zwykłe krzesło biurowe, podejmując wyzwanie stworzenia przedmiotu, który respektuje ergonomiczne kody z ciepłem i emocjami. Drewno, preferowany materiał Alki, jest używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz siedziska. Seria krzeseł do układania w stosy Atal ma pojedynczą drewnianą skorupę. Po przechyleniu i zmianie pozycji może stać się krzesłem, stołkiem lub fotelem. Poszczególne elementy idealnie nadają się do wyposażenia przestrzeni zbiorowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kuskoa Bi to pierwsze na rynku krzesło wykonane z bioplastiku. Delikatnie osadzona na podstawie z litego drewna, skorupa jest wygodna, obszerna i otula dzięki podparciu pleców i ramion. Prostokątny stół drewniany KEA jest częścią kolekcji zaprojektowanej z myślą o połączeniu zakrzywionego metalu i litego dębu. Umieszczona w drewnianej części metalowa rura o owalnym kształcie wzmacnia zintegrowaną konstrukcję, w której każdy element odgrywa określoną rolę. Absolutną innowacją jest stolik kawowy Egon z regulacją wysokości, który może obsługiwać urządzenia cyfrowe lub po prostu funkcjonować jako stolik kawowy w nieformalnych wspólnych przestrzeniach i środowiskach pracy.

Alki, komfort i design dla domu i umowy Kolekcje Alki nadają się do różnych zastosowań domowych, konteksty handlowe i kontraktowe. Oferują idealne połączenie komfortu i designu. W kolekcji Heldu zastosowano tradycyjną technikę łączenia drewna, w której poprzeczki krzesła idealnie dopasowują się do siedziska, a poprzeczki stołu do blatu. Jego kolory podkreślają tę grę zazębiających się elementów. W kolekcji znajdują się elementy dobrze dopasowane do środowiska pracy, takie jak prostokątny dębowy stół konferencyjny Heldu, w którym zastosowano specjalny system przelotek. Ten stół coworkingowy oferuje ciągłą powierzchnię roboczą dzięki połączeniu elementów, które można oddzielić skórzanymi przekładkami. Krzesła Heldu, dębowe lub z tkaniny, towarzyszą blatom roboczym. Kolekcja Egon została stworzona z myślą o nieformalnych przestrzeniach roboczych. Składa się z uzupełniających się elementów, takich jak stoliki kawowe, pufy, tapicerowane sofy, fotele oraz nowy kwadratowy stolik o regulowanej wysokości, idealny do urządzeń cyfrowych. Elementy te można łączyć, tworząc idealne przestrzenie do pracy lub wypoczynku. Kolekcja Kuskoa to całkowicie drewniane siedziska, oferujące połączenie wygody i trwałości. Zakrzywiona drewniana skorupa spoczywa na ramie z litego drewna, aby stworzyć ciepłą i przytulną atmosferę. Kolekcja Triku inspirowana jest dolmenami, prehistorycznymi konstrukcjami składającymi się z dużego zwieńczenia spoczywającego na pionowych kamieniach. Seria charakteryzuje się dużymi, prostymi kształtami i jest wykonana z najbardziej tradycyjnych materiałów, drewna i wełny.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek