ALIAS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 63 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 63 elementów

ALIAS

Producent: Alias

Alias to włoska marka, która zapisała kluczową stronę w historii włoskiego wzornictwa, eksportując jakość Made in Italy na pięć kontynentów. Alias ujrzał światło w Grumello del Monte w rejonie Bergamo w 1979 roku z inicjatywy grupy młodych projektantów, wśród których byli Enrico Baleri, Carlo Forcolini i Giandomenico Belotti. Filozofia Alias opiera się na trzech kapitałowych zasadach, skorelowanych ze sobą, a mianowicie innowacyjności, transwersalności i technologicznej lekkości. Takie wartości sprawiły, że Alias z małej firmy specjalizującej się w produkcji wyposażenia wnętrz i innych przedmiotów szybko zajął miejsce obok światowych liderów w tym sektorze.

Koncepcja innowacji nabiera kształtu we współpracy z projektantami o międzynarodowej renomie, orientacja technologiczna i stosowanie coraz to nowych, najwyższej jakości materiałów. Wszechstronność jest kolejnym kamieniem węgielnym tej firmy i obejmuje wszystkie kolekcje

jest niezbędna i jest w stanie dać wyraz i wtopić się w każdy rodzaj otoczenia, od mieszkania po kontrakt, a nawet na zewnątrz. Produkcja na najwyższym poziomie, niestrudzenie rozwijająca się, potrafiąca dostosować się do zmieniających się potrzeb współczesnych nawyków życiowych i zawodowych. Wreszcie, lekkość technologiczna przekłada się na solidny proces produkcyjny, w którym produkty są wytwarzane i dostarczane lokalnie w Grumello del Monte i Motta di Livenza, dzielnicy, w której znajdują się oba zakłady.

Takie wybory projektowe i technologiczne wraz z wizerunkiem marki i ukierunkowana strategia marketingowa, pozwoliły produktom Alias stać się prawdziwym passepartout i osiągnąć sukces na skalę światową. Właściwie firma może liczyć na prawie 1000 sklepów na całym świecie, z czego flagowy sklep na Corso Monteforte w Mediolanie.

Design foteli i tapicerki: Alias iconsAlias wyróżnił się już na początku w 1979 roku, rok kiedy powstało krzesło Spaghetti Giandomenico Belottiego, które następnie znalazło się w stałej kolekcji MoMA w Nowym Jorku. W 1982 roku wielki mistrz Mario Botta podpisał kontrakt z Alias the Seconda-602 Chair i Tonda 614, które dziś znajdują się w katalogu jako część kolekcji Botta. Pod koniec lat 80. rozpoczęła się współpraca z Alberto Medą. Krzesło Frame otworzyło serię rozwiązań do siedzenia, które wzbogacały kolekcję Frame do 2015 roku. Produkcja ta rozwija się, by objąć ponadczasowe elementy, symbole jakości i doskonałości. Wśród nich krzesło Laleggera Riccardo Blumera zostało nagrodzone Compasso d'Oro w 1998 roku. W 2011 roku Alias wprowadził do Salone del Mobile nowe produkty, fotele sztaplowane Tagliatelle autorstwa Jaspera Morrisona oraz tapicerkę Pearson Lloyd's Eleven. Ten ostatni oznacza pełnoprawny, modułowy, wszechstronny i praktyczny system zaprojektowany z myślą o wygodzie osób, które znajdują się w tranzycie lub czekają w miejscach publicznych. Projekt Salone del Mobile, zaprojektowany przez architektów Stauffacher i Sanguineti, otrzymał wyróżnienie XXIII Compasso d'Oro. W 2019 roku Atelier Oï dołączył do Alias i jest autorem sofy E la nave va. Konstrukcja wykonana z widocznych listew inspirowanych kadłubami łodzi, na których spoczywają poduszki na oparciu. W tym samym roku Michele De Lucchi zaprojektował kolekcję Trigono, w skład której wchodzi fotel Trigono D-10 oraz dwa do trzech miejsc Trigono Sofa 2 i Trigono Sofa 3.

Rozwiązania Alias na zewnątrz i na zamówienie Nie tylko Alias dostarcza najbardziej ekskluzywne rezydencje na świecie, ale dzieje się tak również w przestrzeni publicznej i na zewnątrz. Powierzchnie handlowe, poczekalnie, sale konferencyjne i audytoria, biura, biblioteki, hotele, bary, restauracje, kluby nocne, sprzęt sportowy i wiele innych. W takich kontekstach słuszne jest, aby funkcjonalność i piękno produktów Alias były wyrażane w pełni. Piękno rozpoznawalne dzięki prostym i lekkim liniom oraz schludnemu i rygorystycznemu projektowi, wynik badań estetycznych połączony z innowacjami technologicznymi. Obok wspomnianego już systemu Eleven warto wspomnieć o meblach tapicerowanych Flexus Paolo Rizzatto oraz systemie meblowym uzupełnionym o fotele Koby Patricka Norgueta. Kolekcja Landscape, projekt sygnowany podpisem Simona Pengelly, oferuje idealne rozwiązanie dla biura, w tym lekkie i solidne biurko Executive z płyty MDF, wielostanowiskową stację roboczą System wyposażoną w panele dźwiękochłonne oraz stół konferencyjny. Kolekcja Okome oznacza wejście Nendo do stajni Alias. Ten modułowy system składający się z elementów o rzeźbiarskiej i zaokrąglonej objętości tworzy różnorodne konfiguracje siedzeń, w tym sofy, szezlongi i pufy, będące stylowym dodatkiem do strefy wypoczynkowej. Pokryte ekoskórą Serge ferrari®, camira® lub kvadrat® tekstylia można łatwo połączyć ze stolikiem kawowym Okome ze schowkiem, idealnym do przechowywania kabli. Alberto Meda podpisał linię mebli do użytku na zewnątrz Teak, składającą się z krzeseł ogrodowych, ławek i stołów z aluminiową ramą i drewnianymi listwami z drewna tekowego, a także serię stołów Biplane z aluminium i MDF do biura, poczekalni i recepcji.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek