AGAPECASA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji

AGAPECASA

Producent: Agapecasa

Agapecasa rozszerza wizję Agape na całe życie domowe dzięki oryginalnym produktom, które są wyrafinowane, funkcjonalne i nowoczesne. Kolekcja Mangiarotti to kolekcja mebli wykonana z prototypów, zaprojektowana przez Angelo Mangiarottiego od początku lat 50.: klasyka designu, starannie testowana i aktualizowana w pełnej zgodzie ze Studio Mangiarotti. W kolekcji znajdują się przedmioty codziennego użytku, wszystkie bardzo różnorodne, choć zaprojektowane przez tego samego autora, niezwykle adekwatne do dzisiejszych potrzeb i spójne, mimo że projektowane są od ponad pięćdziesięciu lat. Stworzona przez projektanta, który potrafił eksperymentować i ustalać nowe parametry odniesienia w typologii, formie i konstrukcji, kolekcja proponuje przedmioty, które w niekonwencjonalny sposób radzą sobie z przedmiotami, które zamieszkują nasze życie (krzesła, stoły, półki i szafki). , czyniąc je funkcjonalnymi w inteligentny, innowacyjny sposób i nadając im odpowiednią, a zarazem wyrafinowaną i niezwykłą formę.

Kolekcja Mangiarotti

"Kolekcja Mangiarotti" składa się z 13 projektów zrealizowanych starannie według rysunków Angelo Mangiarottiego i opartych na płaskorzeźbach i studium oryginalnych modeli. Projekty realizowane przez mistrza od początku lat pięćdziesiątych zostały gruntownie przeanalizowane od strony technicznej i konstruktywnej, następnie sprawdzone i na nowo zinterpretowane w celu sprostania zmieniającym się potrzebom naszych czasów i dostosowane do dzisiejszych standardów jakości, wytrzymałości i wymogi bezpieczeństwa. „Kolekcja Mangiarotti” wiernie odwzorowuje niektóre z najsłynniejszych projektów Mangiarottiego, teraz tworzone z myślą o potrzebie bardziej współczesnego spektaklu, wprowadzając drobne wariacje w konstrukcji, ale starannie zachowując teoretyczne, kompozycyjne i formalne aspekty jednego z wielkich artystów epoki dwudziesty wiek. Dodatkową gwarancją jakości i oryginalności jest to, że każdy przedmiot w kolekcji opatrzony jest podpisem projektanta, a meble z marmuru i kamienia posiadają elektroniczną metkę. Dzięki temu możliwe jest prześledzenie wszystkich istotnych danych i cech, od numeru seryjnego po nazwę dealera, a nawet klienta, a także od materiałów po technologie zastosowane w produkcji.

W ten sposób podpis i tag poświadczają niekwestionowaną oryginalność produktu.Angelo Mangiarotti

Angelo Mangiarotti, to jedno z wielkich nazwisk włoskiego designu XX wieku, zaangażowany, kultywowany i genialny projektant, zdolny do przyjęcia ideałów ruchu nowoczesnego i wykroczenia poza nie swoimi eksperymentalnymi i niezwykle oryginalnymi projektami. Jak Mies van der Rohe, ale z inżynierskim wykształceniem

jak Jean Prouvé, ale z bardziej wolnym i kreatywnym duchem

jak Constantin Brancusi, ale zgodnie z technologią budowlaną swoich czasów: to jest Angelo Mangiarotti. Udało mu się wykorzystać swój wyjątkowy talent w projektach o różnej skali, od architektury po design, i chociaż jest zwolennikiem rygorystycznego funkcjonalizmu, nigdy nie zaniedbywał dążenia do elegancji i piękna w swojej pracy. Wykroczył poza utarte granice i przeszedł do rzeźby z umiejętnymi refleksjami nad plastycznością i formą, zawsze wykorzystując współczesne materiały i procesy produkcyjne. Jego podejście i zasady leżące u jego podstaw zawsze były wynikiem głębokiej świadomości wagi wartości, które mają wymiar etyczny, a on sam stworzył swoje „szczęście” poprzez „prawidłowość” swojej praktyki, sprytnie zarządzając pogodzić nieunikniony dualizm etyki i estetyki.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek