WIENER GTV DESIGN

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 152 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 152 elementów

WIENER GTV DESIGN

Producent: Wiener Gtv Design

Wiener GTV Design (Gebrüder Thonet Vienna) jest jednym z trzech europejskich producentów oryginalnych mebli Thonet. Stolarz Michael Thonet założył firmę w 1853 roku po tym, jak na zaproszenie swojego wielkiego wielbiciela, austriackiego kanclerza Metternicha, przeniósł się z Niemiec do Wiednia. Do 1865 roku Gebrüder Thonet, który rozpoczął działalność jako firma rodzinna prowadzona przez założyciela i jego pięciu synów, posiadał już 22 sklepy jednej marki na całym świecie. Sukces firmy opierał się na rewolucyjnej metodzie gięcia drewna opatentowanej przez Michaela Thoneta, będącej wynikiem ponad pięćdziesięciu lat badań i eksperymentów. W tej epoce narodziło się pierwsze krzesło ze słynnej kolekcji Thonet. Po krześle N.1, zaprojektowanym dla pałacu Schwarzenberg w Wiedniu, pojawiło się krzesło N.4, zaprojektowane dla kawiarni Daum na wiedeńskim Kohlmarkt, a później wspaniałe krzesło N.14, które zostało odtworzone 45 milionów razy do 1903. Wraz z nadejściem nowego stulecia firma nawiązała współpracę z awangardowymi architektami wiedeńskiej secesji, m.in. Otto Wagnerem, który zaprojektował kolekcję mebli Postparkasse, czy Adolfem Loosem, który stworzył krzesło Café Museum. Dziś Gebrüder Thonet Vienna jest częścią Grupy Moschini, kierowanej przez założyciela Poltrona Frau, Franco Moschiniego. Dzięki odnowionemu skojarzeniu ze światem designu, marka odzyskała wiodącą rolę na scenie międzynarodowej.
Reedycje kultowych dzieł Wiener GTV Design Oprócz kolekcji Otto Wagner i Adolf Loos, Wiener GTV Design Katalog zawiera reedycje innych kultowych dzieł, które zapisały się w historii firmy i designu. Pochodzące z 1904 roku krzesło Wiener Stuhl z drewna bukowego charakteryzuje się otaczającą konstrukcją złożoną z zaledwie kilku elementów, w tym podłokietników wykonanych w jednym kawałku i oparcia tworzącego tylne nogi. Nadaje się do wyposażenia miejsc publicznych, takich jak restauracje i kawiarnie, zgodnie z oryginalnym projektem, bukowe krzesło Vienna 144 przerabia model Adolfa Loosa. Kolekcja składa się z krzesła Vienna 144 z podłokietnikami i siedziskiem ze sklejki lub tapicerowanego oraz wysokich lub niskich stołków Vienna 144.
Zaprojektowany przez Josefa Hoffmanna w 1930 roku, N. 811 jest dostępny w trzech modelach - jeden z siedziskiem ze słomy wiedeńskiej i oparcie, jedno z tapicerowanym siedziskiem i oparciem oraz drugie z tapicerowanym siedziskiem i oparciem ze słomy wiedeńskiej. Kolekcję uzupełnia wysoki stołek barowy N.811 i krzesło N.811 z podłokietnikami.
Produkowany od 190 roku, stojący, zakrzywiony wieszak firmy Kleiderstænder z drewna bukowego to ponadczasowy klasyk. Giętkie formy tworzą elegancki i funkcjonalny przedmiot, który służy również jako stojak na parasole.
Oczywiście w katalogu Wiener GTV Design znajduje się ikona ikon, krzesło N.14. Dzięki prostym, ale eleganckim formom oraz wszechstronnemu i ponadczasowemu wzornictwu, nadaje się do każdego kontekstu, zarówno publicznego, jak i mieszkalnego.
Nowe kolekcje mebli Wiener GTV Design do użytku mieszkaniowego i kontraktowego Nowa trajektoria Wiener GTV Design rozpoczęła się w 2013 roku za Riccardo Pigati. Oprócz odnowionej jakości wykonania, uzyskanej dzięki przeniesieniu produkcji do Włoch, firma wprowadziła na rynek kolekcje stworzone przez uznanych projektantów w tradycji Gebrüder Thonet. Ponadto firma skupiła się na poprawie swojego sektora kontraktowego, który tradycyjnie był mocną stroną produktów Thonet dla kawiarni, hoteli, teatrów i innych miejsc publicznych.
Kolekcja Caryllon charakteryzuje się dekoracją w intensywnych kolorach typowych dla projektantki Cristiny Celestino językiem, którym reinterpretuje tradycję Gebrüder Thonet. Stolik kawowy Caryllon ma charakterystyczny blat utworzony przez 4 przecinające się koła i dekorację ze słomianych pasków, hołd dla sztuki intarsji. Profil i nogi z litego giętego drewna. Kolekcję uzupełnia prostokątny lub okrągły stół do jadalni Caryllon, dostępny w różnych kolorach. Kolekcja mebli do siedzenia Targa autorstwa włosko-duńskiego duetu GamFratesi powraca do giętego drewna i wiedeńskiej słomy we współczesnym stylu, oferując wygodne fotele i sofy o podstawowych i eleganckich liniach. Zakrzywiona rama z drewna bukowego wspiera siedzenie z dużymi poduszkami i zakrzywionym oparciem, które integruje podłokietniki. Kolekcja składa się z dwu- lub trzyosobowej sofy, fotela oraz pufy. Szwedzkie studio Front wykorzystuje swój charakterystyczny ironiczny i poetycki język, aby zaprojektować kilka obiektów dla Gebrüder Thonet, w tym laminowany i gięty stolik kawowy Peers, ławkę do wieszaków na ubrania, gięty i szklany stolik kawowy Arch oraz krzesło Hideout Lounge Chair o kwadratowej strukturze drewna i wysokie podłokietniki ze słomy wiedeńskiej.
Wiener GTV Design w sklepie Maximus Design Kupuj online ikony designu od GTV. Ponad 100 artykułów wiedeńskiej marki dostępnych w sklepie Maximus Design.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek