TON

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 161 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 161 elementów

TON

Producent: Ton

TON, skrót od czeskiego wyrażenia „przemysł mebli z drewna giętego”, jest jedną z trzech firm, które odziedziczyły historię Michaela Thoneta. Główna siedziba nadal znajduje się w Bystřice pod Hostýnem, gdzie austriacki stolarz stworzył w 1861 roku pierwszą na świecie fabrykę gięcia drewna. Wybór miejsca nie był przypadkowy: Michael Thonet, który poświęcił pięćdziesiąt lat swojego życia na doskonalenie techniki gięcia drewno, rozumiał, że buk czerwony, obfity w tym rejonie, twardy, zwarty i jednorodny, bez sęków i znacznego usłojenia, jest do tego idealnym drewnem. Klasyczne krzesła i taborety, które opuszczają zabytkową fabrykę, w dużej mierze przeszły do ​​historii wzornictwa, a najnowsze produkty zdobyły wiele prestiżowych nagród. Wraz z kolekcjami historycznymi, przedstawionymi bez reinterpretacji, TON oferuje meble z drewna giętego w nowoczesnym wydaniu, dzięki współpracy z różnymi projektantami. Krzesła i stoły TON to wyjątkowe połączenie jakości, innowacyjnego wzornictwa i tradycyjnego rzemiosła stolarskiego.

TON, od klasycznych ikon po współczesne kolekcje TON ma w swoim katalogu kilka historycznych elementów, które zostały zaproponowane bez zmian w stosunku do oryginałów. Światowy sukces krzeseł marki Thonet to z pewnością zasługa nowatorskiego jak na owe czasy projektu, ale także niezwykłej wytrzymałości. Mówi się, że z okazji Wystawy Światowej w Paryżu w 1889 roku krzesło nr 14 spadło z Wieży Eiffla i pozostało nienaruszone. W rzeczywistości technika gięcia nadaje drewnu solidność i elastyczność oraz minimalizuje użycie okuć, zakładek i połączeń. W kolekcji historycznych dzieł TON, oprócz wspomnianego już krzesła nr 14, znajdują się m.in. oraz słynne krzesło N°30.
To ostatnie było ulubionym krzesłem Le Corbusiera, który określił je jako „szlachetne, niezbędne, proste i zdolne do dostosowania się do kształtu ciała”.
TON oferuje również współczesne elementy inspirowane ikonami przeszłości, takie jak krzesła z kolekcji Dejavu, kolekcja Tram czy krzesło Ironica ze stołem. Świeży i retro styl rodziny Ironica zadecydował o jej sukcesie, tak bardzo, że jest najlepiej sprzedającym się produktem na dłuższą metę. Zainspirowana przeszłością, zinterpretowana we współczesnej tonacji, kolekcja Split, zaprojektowana przez Arika Levy. Specyfika krzesła Split polega na tym, że kolor wybrany z palety 9 jasnych kolorów jest natryskiwany ręcznie w celu uzyskania odcienia. Każdy element jest zatem wyjątkowy.
Na koniec Jaroslav Juřica przeprojektował nr 14, używając tylko trzech elementów, z których dwa są identyczne i tworzą jednocześnie nogi, oparcie i podłokietniki. Rezultatem jest krzesło 002, które zdobyło wyróżnienie podczas prestiżowej nagrody Interior Innovation Award 2012.

Ewolucja zakrzywionego drewna w produktach TONOstatnio firma TON podjęła liczną współpracę z uznanymi projektantami w celu uwolnienia się od kultowych modeli i docierając do odbiorców o współczesnych gustach. Zastosowanie drewna giętego we wszystkich modelach, przy jednoczesnym wprowadzeniu innowacji. Wielokrotnie nagradzane krzesło Merano zaprojektowane przez południowotyrolskiego projektanta Alexandra Guflera jest tego doskonałym przykładem. Nogi z litego drewna są połączone z harmonijnym oparciem i zakrzywionym siedziskiem ze sklejki bez użycia śrub lub metalowych części. Niezwykle lekki i solidny, można go sztaplować do 14 sztuk. Kolekcja Merano obejmuje również fotel, fotel wypoczynkowy i krzesło barowe. Alexander Gufler powiela sukces Merano z kolekcją Albu, pierwszą serią produktów całkowicie pokrytych TON. Krzesło, fotel i leżanka, połączone podobnym kształtem nóg i siedziska, dostępne z tapicerką skórzaną i tkaninową, przeznaczone są przede wszystkim na potrzeby prestiżowych hoteli i restauracji, ale także prywatnych domów. Kolekcja zdobyła nagrody Red Dot Award 2018, Good Design 2018 oraz German Design Award 2018.
Stojak na ubrania Fleur, prosty i o wyraźnych liniach, inspirowany jest technologią krzywizny drewna. Składa się po prostu z trzech zakrzywionych nóg z drewna bukowego, które działają jak stopy i wieszaki. Kolejnym nagradzanym produktem w katalogu TON jest fotel Chips autorstwa czeskiej projektantki Lucie Koldovej. Miękkie krzywizny i kontrastujące materiały charakteryzują ten fotel, w którym oparcie z perforowanej tkaniny jest obramowane zakrzywionym drewnianym owalem w kształcie wiórów, który tworzy jedną z trzech nóg. Solidne, obficie wyściełane siedzisko kontrastuje z bardzo lekkim oparciem.
Fotel Leaf, właśnie wyróżniony na German Design Award 2020, dopełnia udaną kolekcję zaprojektowaną przez włoskie studio E-ggs. Fotel integruje krzesło i krzesło barowe, które zdobyły tę samą nagrodę w 2017 roku i wyróżnia się dbałością o szczegóły, funkcjonalnością i ergonomią. Nogi z litego drewna podtrzymują siedzisko i oparcie wykonane z cienkiego arkusza giętej sklejki. Inspirowana naturą, a zwłaszcza liśćmi, charakteryzuje się harmonijnym i atrakcyjnym wzornictwem.

Ton w sprzedaży online: meble z giętego drewna w sklepie Maximus Design Meble z drewna giętego, krzesła, stoły, akcesoria firmy Ton można kupić w sklepie Maximus Design: ponad 180 produktów firmy historycznej dostępnych online, od najnowszych kolekcji po eksponaty historyczne.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek