TOBIAS GRAU

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 25 - 41 z 41 elementów
Pokazuje 25 - 41 z 41 elementów

TOBIAS GRAU

Producent: Tobias Grau

Tobias Grau to niemiecka marka specjalizująca się w projektowaniu i produkcji opraw oświetleniowych do wnętrz. Tobias Grau otworzył swoje biuro projektowania wnętrz w Hamburgu w 1986 roku iz czasem zaczął koncentrować się na projektowaniu oświetlenia. Odniósł sukces z wprowadzonymi na rynek w 1991 roku kolekcjami TAI, TWIST, OH, KALLISTO i IO
te oprawy stały się symbolem jego podejścia do projektowania. Dzięki rzeźbiarskim i dynamicznym formom oraz dyskretnemu i delikatnemu wyglądowi, pioniersko wykorzystali technologię halogenową połączoną z klasycznymi materiałami. Pomimo rozwoju firmy i międzynarodowego sukcesu, z ponad 70 ważnymi nagrodami za wzornictwo, w tym 16 nagrodami iF i 13 nagrodami za wzornictwo Red Dot, firmą nadal zarządza rodzina Grau. Franziska Grau, żona założyciela, oraz ich synowie Timon i Melchior Grau są na czele jako dyrektorzy kreatywni. Dziś Tobias Grau posiada 4 sklepy flagowe w Niemczech i współpracuje z ponad 1000 Partnerów na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 100 pracowników w innowacyjnym, całkowicie zrównoważonym budynku z aluminium i szkła zaprojektowanym przez Bothe Richtera Teherani, w którym produkowane są wszystkie lampy.

Kultowe lampy Tobiasa GrauKatalog Tobiasa Grau zawiera kilka kultowych modele, które zdobyły najbardziej prestiżowe międzynarodowe nagrody za wzornictwo. Jedną z nich jest lampa stołowa BILL (2001) wyróżniająca się aluminiowym wykończeniem i płynną formą. Główka lampy przypomina lupę, a aerodynamiczne ramiona można ustawić w wielu pozycjach dla optymalnego oświetlenia blatu. Nowsza, wielokrotnie nagradzana lampa stołowa FALLING IN LOVE ma kulistą i podstawową formę, którą można zintegrować z dowolnym kontekstem, od domu do biura. Jej niewielkie rozmiary i kompaktowa konstrukcja sprawiają, że dzięki ściemnianym diodom LED nadaje się jako lampka do czytania, ale także jako oświetlenie otoczenia, gdy jest używana jako reflektor.
UPADA Z czystością kropli deszczu. Nasza kultowa oprawa wisząca tworzy wspaniałe punkty świetlne dzięki swojej świeżej, minimalistycznej formie. Zawieś jako zawieszony pojedynczy wisiorek lub jako promienny deszcz światła w grupie trzech, sześciu lub dziewięciu.
Dzięki delikatnej porcelanie kostnej i archetypowej formie ta lampa wisząca OH CHINA z regulacją wysokości jest prostym luksusem. Dzięki wyjątkowemu, ciepłemu blaskowi jest ulubionym wyborem dla spokojnego oświetlenia w stylu hygge — uspokajającego światła ostrzegawczego niezależnie od pogody na zewnątrz.
Kolekcja XT-A obejmuje serię lamp biurowych charakteryzujących się minimalistycznym designem zintegrowanym z technologią LED OSA , opatentowany przez Tobiasa Grau, zapewniający elastyczne, nieoślepiające oświetlenie w neutralnej bieli. Lampy XT-A dostępne w wersji biurkowej, podłogowej i wiszącej, z których wszystkie zdobyły najbardziej prestiżowe międzynarodowe nagrody.

Nowe produkty Tobias Grau 2020Nowości w katalogu Tobias Grau z pewnością nie przeszły niezauważone, zdobywając dla firmy jeszcze więcej nagród i wyróżnień. Lampa stołowa JOHN jest wynikiem długich i szczegółowych badań przeprowadzonych przez inżynierów z laboratorium Tobiasa Grau. Ich intencją było stworzenie niezwykle elastycznej oprawy, która zapewni jednocześnie mocne i komfortowe oświetlenie. Hiperminimalistyczny, smukły i dyskretny design nie powinien wprowadzać w błąd. JOHN to wysokowydajna lampa z mocnymi, ściemnialnymi diodami LED o niskim współczynniku olśnienia, a także ramionami i głowicą, które można ustawić na niezliczone sposoby w celu optymalnego oświetlenia stanowiska pracy.
FLYING to cienka i delikatna lampa wisząca, która wydaje się unosić się w przestrzeni, wydzielając miękkie, ale intensywne światło. Owalna oprawa umieszczona jest w eleganckiej i dyskretnej ramie, dostępnej w kolorze czarnym, białym lub różowym i zawieszona na 4 przewodach o regulowanej wysokości, co pozwala na ustawienie w poziomie lub pod kątem, zapewniając elastyczne zastosowanie zgodnie z potrzebami.
Imponująca SALT&PEPPER jest bezprzewodowa lampa stołowa LED o świeżym i kultowym designie z dużą funkcjonalnością. Ściemnianą lampę można włączać i wyłączać prostym gestem i ma baterię, która wystarcza na 100 godzin. Jest ona zintegrowana z technologią WarmDIM do regulacji temperatury barwowej.
Lampa podłogowa PARROT, która zdobyła nagrodę iF Design Award i German Design Award w 2019 roku, znalazła się już na pierwszych stronach gazet. Zaprojektowana przez Timona i Melchiora Grau, PARROT to przenośna lampa, która oferuje użytkownikom nową swobodę. Ładowana za pomocą specjalnego kamienia ładującego, aluminiowa lampa jest dostępna w kolorze czarnym, białym lub modnych jasnoniebieskich lub pomarańczowych pastelach. Obrotowa głowica przypomina szkło powiększające, jeden z emblematycznych kształtów marki, a nóżkę można regulować na wysokość, aby zapewnić maksymalną elastyczność. Wyposażony również w technologię WarmDIM, jednym dotknięciem można go regulować i włączać lub wyłączać.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek