THONET

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


THONET

Producent: Thonet

Thonet ze swoją dwustuletnią historią jest jednym z najstarszych producentów mebli na świecie. Dwieście lat, które odcisnęły piętno na ewolucji wzornictwa, rozpoczynając historię nowoczesnych mebli. Cała kolekcja Thonet zawiera ponadczasowe klasyki wzornictwa, zarówno w zakrzywionym drewnie, jak i rurowej stali z okresu Bauhausu. Innowacyjność, jakość i elastyczność to kluczowe słowa, które podsumowują filozofię historycznej marki. Historia Thoneta zaczyna się w 1859 roku, kiedy to jej założyciel Michael Thonet, ówczesny stolarz i pionier wzornictwa przemysłowego, przeniósł się do Wiednia, gdzie dzięki wsparciu księcia Metternicha postanowił rozpocząć produkcję mebli z wykorzystaniem niespotykanego dotąd technika gięcia litego drewna bukowego. Ze swoim największym sukcesem, ks. 14, dziś 214, Michael Thonet był w stanie wnieść decydującą innowację do świata designu, rewolucjonizując kształty klasycznych mebli z epoki i dostosowując się do masowej produkcji przemysłowej. Od tego momentu Thonet stał się firmą światowej klasy, a kultowym krzesłem nr. 14 wkrótce stał się symbolem wiedeńskich kawiarni. Krzesło 214 jest dziś jednym z najlepiej sprzedających się krzeseł na świecie, pomimo około 150 lat obecności na rynku i ikony wykorzystywanej w słynnych filmach i dziełach sztuki.

Zasada Thoneta: od zakrzywionego drewna do rur stalowych. Scena projektowa lat 20. i 30., zdominowana przez Bauhaus, również wniosła swój awangardowy wkład do firmy Thonet. Zainspirowani zakrzywionymi kształtami produktów do tej pory, wielcy architekci, tacy jak Marcel Breuer, Le Corbusier, Mart Stam i Mies van der Rohe przenieśli uwagę z zakrzywionego drewna na rurki stalowe. Praca miała inną i innowacyjną organizację: żaden pracownik nie zbudował całego krzesła, a tylko jego część, zawsze tak samo. Przyspieszyło to proces produkcyjny i setki krzeseł opuszczało fabrykę dziennie. Tak narodziła się idea linii montażowej.
W rzeczywistości „zasadę Thoneta” można podsumować w idei i skończonej liczbie elementów, które ułatwiają montaż każdego mebla, czyniąc go łatwym w transporcie i dlatego można go eksportować na cały świat. Dzięki uproszczeniu konstrukcji i komponentów krzesła, Michael Thonet mógł również wnieść istotny wkład w wysyłkę sprzedaży: aż 36 zdemontowanych krzeseł, w tym śrub, zmieściło się w jednym metr sześciennym pudełku i raz trafiło do miejsca przeznaczenia krzesła można było z łatwością montować na miejscu.

Thonet: historyczne ikony designu Oprócz słynnych krzeseł, Thonet przez lata wyprodukował całą serię mebli, w tym meble tapicerowane, stoły, dodatki do mebli home i kontrakt, które wkrótce stały się kamieniami milowymi w historii designu, prawdziwe ikony sprzedawane i cenione do dziś. Dzięki prostym nazwom, przypominającym kody alfanumeryczne, krzesła, stoły i akcesoria meblowe Thoneta zawsze pozostają wierne duchowi stolarza założyciela. Historyczne ikony to elegancki stół B 10 zaprojektowany przez Marcela Breuera i fotel bujany S 826 z rur stalowych zaprojektowany przez Ulricha Böhme dla Thoneta.
Dzisiaj Thonet ma siedzibę w Frankenbergu w Niemczech i jest kierowany przez Thorstena Mucka, a jego ekskluzywne kolekcje są sprzedawane w specjalistycznych sklepach na całym świecie. Firma wciąż godzi swoją tradycję i rzemiosło z rozwojem nowych modeli, przewidując stale zmieniające się trendy życiowe. Thonet stale poszerza swoją kolekcję, wracając do klasyki rur stalowych i giętego drewna w wielu odmianach i edycjach, a także wprowadzając nowe modele będące wynikiem współpracy z projektantami o międzynarodowej i krajowej renomie. Odwaga, by odważyć się na coraz to nowe propozycje, najnowocześniejsze technologie i nietuzinkowe wzornictwo, pozostając mocno zakorzenionym w bogatej tradycji firmy, sprawiła, że ​​Thonet jest znany na całym świecie.

Sklep Thonet w sklepie Maximus DesignStołki , pufy, sofy i stoliki kawowe, ale przede wszystkim słynne krzesła Thoneta można kupić online na platformie e-commerce Maximus Design.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Daniel Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek