STELLAR WORKS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

STELLAR WORKS

Producent: Stellar Works

Stellar Works to renesans wyrafinowanej kultury i azjatyckiej estetyki. Zainspirowany długoletnim rzemiosłem i przemysłem tradycyjnych kultur, reprezentuje zobowiązanie do wypełniania luki między starym a nowym, wschodem i zachodem – w postawie, formie i zastosowaniu.
Stellar Works stara się przywrócić dawne kolekcje klasyków, obok inspirowanych kulturą współczesnych podpisów. Wnosi świeżość do dziedzictwa i innowacyjność gruntu dzięki trwałemu kunsztowi.„W 2013 roku stworzyliśmy Stellar Works jako sposób na łączenie idei: Wschodu i Zachodu, dziedzictwa i nowoczesność, rzemiosło i przemysł – przenoszenie tego, co najlepsze z przeszłości w światło teraźniejszości.Naszym celem było inspirowanie renesansu estetyki azjatyckiej, przybierając formy, style i motywy, które charakteryzowały japońskie wzornictwo na przestrzeni wieków i filtrując je przez soczewką tradycji europejskiej, by tworzyć coś nowego i ponadczasowego.


Uważam, że to właśnie łączenie kultur nas wyróżnia, zarówno pod względem charakteru naszej twórczości, jak i siła naszej firmy dzisiaj. Od samego początku firma Stellar Works korzystała ze strategii i dynamiki zarządzania operacjami w Japonii, wysokiej klasy kunsztu francuskiego wytwarzania mebli i technicznej biegłości naszego zespołu produkcyjnego w Szanghaju.


Nasza rola jako prez rver przeszłości wykracza poza nasze metody produkcji. Najbardziej oczywistym przykładem są nasze linie vintage, które zachowują w produkcji kultowe projekty XX-wiecznych wielkich mistrzów, takich jak Vilhelm Wolhert i Carlo Forcolini, z kilkoma aktualizacjami materiałów odpowiadającymi współczesności. Ale także kolekcje firmowe Stellar Works nie mogłyby istnieć bez historii estetycznych, którym oddają hołd. Spójrz na nasze współczesne kolekcje mebli, a zobaczysz przebłyski ruchów projektowych z całego XX wieku – odrobina funkcjonalności Bauhausu lub wyrafinowanej prostoty skandynawskiego stylu z połowy wieku – często płynnie wtopiona w klasyczne formy i wzory azjatyckiej tradycji twórczej.


Takie projekty i projektanci są kreatywnym sercem naszej firmy. Bez wyjątku mają instynktowne zrozumienie misji Stellar Works oraz talent do rysowania i łączenia twórczej inspiracji i techniki rzemieślniczej z wielu miejsc i epok. Zbyt łatwo byłoby otrzymać produkt, który się nie sprawdził – zderzenie kultur lub niedopasowanie konceptualne – ale projektanci Stellar Works mają dar harmonii: tworzą meble, które są jednocześnie przedłużeniem istniejącej tradycji i wyrazem nowego.


Obraliśmy tę drogę między starym a nowym, ponieważ uważam, że dobry design to ponadczasowy design. Poszczególny styl mebli może być przez jakiś czas modny, ale jeśli po dekadzie wygląda na zmęczony, to nie jest dobry design – to przemijający trend. Stellar Works ma być ponadczasowy. Chciałbym myśleć, że za 100 lat nasze dzieła nadal będą tak samo współczesne i rezonujące, jak dzisiaj, a ponadto, że Stellar Works nadal będzie wytwarzać wysokiej jakości meble, które są inspirowane azjatycką inspiracją, międzykulturowym w projektowaniu i międzynarodowym w swoim zakresie.” (Yuichiro Hori)

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek