SLIDE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 213 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 213 elementów

SLIDE

Producent: Slide

Firma Slide została założona w Buccinasco (Mediolan) w 2002 roku przez Giò Colonna Romano, biznesmena i kreatywnego z trzydziestoletnim doświadczeniem w branży tworzyw sztucznych. Od 2015 roku jego syn Marco Colonna Romano kieruje firmą, czyniąc ją liderem w branży mebli ogrodowych. W tym celu Romano otacza się zespołem młodych twórców i współpracuje z projektantami o międzynarodowej renomie, takimi jak Alessandro Mendini, Paola Navone, Stefano Giovannoni, Fabio Novembre, Marcel Wanders, Karim Rashid i Marc Sadler. Oprócz historycznej produkcji żywic z tworzyw sztucznych firma wprowadziła nowe materiały, takie jak miękki i sztywny poliuretan oraz tkaniny wodoodporne. Marka rozszerzyła się również o oświetlenie, opracowując oprawy techniczne dla dużych powierzchni. Slide charakteryzuje się umiejętnością łączenia procesów przemysłowych i rękodzieła, mieszanką, która pozwala firmie zaspokoić potrzeby użytkowników, tworząc unikatowe elementy charakteryzujące się charakterystycznymi niuansami, których każda niedoskonałość wzmacnia proces przemysłowy. Podczas gdy Slide utrzymuje produkcję w Buccinasco, jej rozległa sieć sprzedaży pozwala jej produktom dotrzeć do ponad 130 krajów na całym świecie.

Lampy i meble do wnętrz i na zewnątrz Slide Alessandro Mendini jest jednym z mistrzów projektowania, którzy współpracowali z Slide . Zaprojektował Tu i Tam, dwie lampy stołowe o abstrakcyjnych i geometrycznych formach, stworzone najpierw jako edycja limitowana, a następnie zaadaptowane do masowej produkcji, oraz Glacè, sporych rozmiarów świecące siedzenie o abstrakcyjnym i nieregularnym kształcie przypominającym czubki gwiazdy, zaprojektowane z oko na świat kontraktów i wydarzeń. Denis Santachiara wniósł swój wkład w wizję Slide, tworząc projekt Kaleido, modułową lampę wiszącą. Cubic Yo Giulio Cappelliniego to liniowy i nieregularny wazon złożony z równoległościanów, które tworzą grę eleganckich podstawowych linii, które nadają przedmiotowi wspaniały efekt wizualny. Marc Sadler zaprojektował jedenaście mebli dla Slide, w tym fotel America, inspirowany gwiazdami i pasami z lat 50.
Fotele i sofy Kami inspirowane tradycyjnym origami, o innych cięciach i zagięciach niż te stosowane w nowoczesnej technologii< br/>krzesło Isetta, hołd dla słynnego mikrosamochodu ISO produkowanego w latach 50-tych. Jednym z najbardziej owocnych współczesnych partnerstw Slide jest Karim Rashid, autor m.in. Blos Collection, programu do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz, odpowiedniego do użytku domowego i kontraktowego, charakteryzującego się okrągłym, prawie kreskówkowym kształtem. W kolekcji znajdują się fotel Blos i sofa Blossy, obie bujane. Fabio Novembre zaprojektował lampę wiszącą Spin (dostępną również w wersji ściennej). Ten skręcony równoległościan ma kwadratową podstawę,
jego modułowość może tworzyć długie i kręte kompozycje, które zmieniają się wraz z ich agregacją. Stefano Giovannoni zaprojektował czerwoną lub białą lampę stołową Love o charakterystycznym kształcie serca. Wśród wielu projektantów, którzy stworzyli meble z polietylenu dla Slide, jest Paola Navone, autorka kolekcji krzeseł i stołów Low Lita, wyróżniających się kontrastem między solidnymi nogami a smukłym i esencjonalnym designem korpusów i blatów.
< br/>Meble plastikowe firmy Slide: projektowanie i zrównoważony rozwój Zaangażowanie firmy Slide w zrównoważony rozwój środowiska urzeczywistnia się w wyborze przez firmę zastosowania liniowego polietylenu o niskiej gęstości, przetwarzanego zgodnie z procesem o zerowej emisji szkodliwych substancji. Monomateriałowy polimer wykonany z jednego rodzaju tworzywa gwarantuje, że wszystkie produkty firmy nadają się w 100% do recyklingu. Ponadto kolory takie jak Jet Black, Elephant Grey, Chocolate Brown i Mahogany Leather są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. W hołdzie temu zobowiązaniu w 2020 r. firma Slide opublikowała swój pierwszy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. Dokument ten opowiadał historię firmy, podkreślając jej działania środowiskowe, społeczne i zarządcze. Marka wpisuje się w Cele Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ dotyczące równości płci
Godność zawodowa i wzrost gospodarczy
Przedsiębiorstwa, innowacje i infrastruktura
Zrównoważone miasta i społeczności
Odpowiedzialna konsumpcja i Produkcja
Walka ze zmianami klimatu.

Slajdy do sprzedaży online w sklepie Maximus Design Kup ponad 200 elementów slajdów w sklepie internetowym Maximus Design. Lampy i meble z tworzyw sztucznych. Lekkie, praktyczne i trwałe. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek