SERGE MOUILLE

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 40 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 40 elementów

SERGE MOUILLE

Producent: Serge Mouille

Edycje Serge Mouille narodził się z innowacji, którą francuski projektant Serge Mouille wprowadził w dziedzinie oświetlenia wnętrz w XIX wieku. Firma kontynuuje swoją produkcję w ślady najsłynniejszych modeli Mouille, zachowując tradycyjną wizję, pożądaną przez zraszacz. Historia i filozofia Edition Serge Mouille mówi o artyście w każdym modelu, wprowadzając na rynek lampy, które w każdym szczególe odwzorowują prostotę jego cech. Editions Serge Mouille to firma rodzinna, która powstała pod koniec XIX wieku dzięki wdowie po Serge Mouille, Gin Mouille, która wraz z dyrektorem firmy Claude Delpiroux kontynuuje produkcję dzieł zaprojektowanych przez Serge'a Mouille'a. Serge Mouille Edition jest jedyną firmą, która może reprodukować i sprzedawać na świecie lampy zaprojektowane przez Serge'a Mouille'a. Praca trwa do dziś dzięki pomocy jego syna Didiera.
Firma zachowała szacunek dla kreatywnego ducha Serge'a Mouille'a. Do dziś produkcja ma charakter rzemieślniczy, a modele są wiernie odwzorowane zarówno pod względem kolorów, jak i kształtów. Ponieważ nigdy nie przewidywano żadnej przemysłowej produkcji lamp, ostateczne wykończenia są nadal sprawdzane ręcznie.
Produkcja Edition Serge Mouille obejmuje lampy wiszące, stołowe i podłogowe. Te elementy przeszły do ​​historii designu, prawdziwy „must have” dla każdego środowiska. Certyfikat oryginalności wydaje wyłącznie Edition Serge Mouille. To jedyna firma, która może współpracować z tą marką i z tymi projektami. Wszystkie metody pracy, które zainspirowały Serge'a Mouille'a, a także wybór kolorów, który sprzyjał użyciu czerni, są rejestrowane.
Aby zapewnić ciągłość między projektem a bieżącą produkcją, część domu, w której mieszkał Serge Mouille, w Monthiers , staje się showroomem. Projektant pracował i mieszkał tu od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku aż do śmierci pod koniec lat osiemdziesiątych. Zgodnie z inspirującymi zasadami Serge'a Mouille'a w 2013 roku narodziła się firma Lignes de Demarcation, której kuratorem jest jego siostra. Firma ta jest zaangażowana w rozpowszechnianie prac innych ważnych projektantów XIX wieku, takich jak Michel Buffet, Azambourg, kwiecień.

Historia Serge'a Mouille'a, od artysty do projektanta lampSerge Mouille urodził się w Paryżu w 1922 roku Jego talentem jest rysunek, właściwie od samego początku zaczął rysować obserwując przyrodę. Ma zaledwie 13 lat w Szkole Sztuk Stosowanych w Paryżu. Wkrótce zacznie również formować metale. Jego rzemieślnik i postać twórcza natychmiast zadomowiły się w Paryżu, gdzie uważany był za najmłodszego artystę tamtych czasów. Jego głównym zajęciem będzie rzemieślnik i nauczyciel. Zajmuje miejsce swojego mentora Gabriela Lacroix w pracowni złotniczej, gdzie sam nauczył się sztuki kształtowania metali. Oprócz tych działań pracuje również jako naukowiec. Do dziś zachowało się wiele jego monografii. Mouille Zna Jacka Adneta, dyrektora French Arts Company w 1951 roku, a jego życie obiera inny kierunek. Poproszono go o zaprojektowanie dużych lamp dla niektórych klientów z Ameryki Południowej. Mouille tworzy trzyramienną lampę. Poświęcony jest opracowywaniu coraz to nowych kształtów i zawsze zorientowany na czarny kolor. Dekada największej aktywności przypada na lata 50. do 60. XX wieku. Jako rzemieślnik staje się prawdziwym artystą.
Produkcja Serge'a Mouille'a dla świata designu jest kontynuowana poprzez projektowanie lamp do wszelkiego rodzaju środowisk, zarówno prywatnych, jak i publicznych. W latach sześćdziesiątych postanowił wstrząsnąć środowiskiem projektowym, tworząc kolumny światła ze świetlówkami, co jest prawdziwą innowacją w tamtym okresie, całkowicie kontrastującym z jego stylem, tak bardzo, że nawet dzisiaj, w rzeczywistości, z trudem zastanawia się jego lampy tak odmienne od jego zwykłego stylu.
Po kilku latach postanowił przerwać produkcję i przeniósł się na południe Francji, gdzie poświęcił swoje życie wyłącznie nauczaniu i wytwarzaniu biżuterii, aż do śmierci w Boże Narodzenie w 1988.

Lampy Serge'a Mouille'a, prawdziwe ikony designuLampy Serge'a Mouille'a dają nowe światło dla szalejącego powojennego stylu francuskiego. W przeciwieństwie do artefaktów z tamtych czasów, Mouille tworzy lampy proste w swoich kształtach, stylizowane i pasujące do każdego rodzaju otoczenia. Kolekcja składa się z trzydziestu pięciu modeli, które wyróżniają się wśród lamp podłogowych, kinkietów, lamp sufitowych oraz lamp stołowych. Dominującym kolorem jest czarny, choć w niektórych przypadkach istnieje możliwość wykonania modelu w kolorze białym. Mouille wybrał takie kształty i kolory, aby podkreślić głębię otoczenia, w którym zastosowano jego kreacje. Każda lampa opowiada historię stylu mistrza, zorientowanego na poszukiwanie projektu, który jest zawsze nowy, zawsze oryginalny i inspirowany tym, co natura daje w zakresie kształtów. Firma Edition Serge Mouille nadal odtwarza elementy w oparciu o oryginalny projekt swojego twórcy w całkowicie ręcznie wykonany, a zatem unikalny i identyfikowalny sposób: w rzeczywistości każdy element jest wyróżniony numerem seryjnym wygrawerowanym na produkcie, dzięki czemu można go śledzić wszystkie na całym świecie.
Ikoniczne są lampy trójramienne i trójnożne. Narodziły się w latach pięćdziesiątych ze studiów Serge'a Mouille'a, w przeciwieństwie do przesadnego stylu tamtych lat i nadal pozostają prawdziwymi dziełami artystycznymi, które można dziś wystawiać. Linie są eleganckie i subtelne, projekt stonowany i niezbędny, odpowiedni do każdego otoczenia. Niezbędna, ale zupełnie inna w designie jest kolekcja Columns, wprowadzona na rynek w 1962 roku, całkowicie innowacyjna w swoim gatunku. Są to unikatowe jak na owe czasy kolumny stojące, wykonane ze świetlówek.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek