PURHO

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 29 elementów

PURHO

Producent: Purho

Purho – z włoską duszą połączoną z międzynarodowym charakterem – jest nowym protagonistą włoskiego designu. Założona w 2012 roku przez dyrektora generalnego Andreę Dotto, której celem jest urzeczywistnienie potencjału mariażu szkła z Murano i współczesnego designu, Purho jest teraz w stanie sprzedawać produkty wynikające z rzetelnych badań opartych na obserwacji aktualnych gustów i nowych kreatywnych języków widzianych przez obiektyw tradycji szklarskiej z Murano.
Rezultatem, porównywalnym do ćwiczenia syntezy, w którym niewiele jest wyjątków od dekoracji, jest gama tematyczna kolekcja eleganckich produktów charakteryzujących się wyraźnym wzornictwem z zaledwie kilkoma dekoracjami: wyróżniają się ich krzywe i wyraźnie geometryczne linie, których główną cechą jest kolor w jego czystości. Rzeczywiście, istnieje dwadzieścia jeden specjalnych kolorów i wybór specjalnych niuansów, które składają się na gęstą paletę energetyczną dostępną do personalizacji i produktów na zamówienie.
Oprócz szkła z Murano dostępne są również wyrafinowane tkaniny, metale szlachetne i szkło lakierowane do nowa generacja produktów, w których szklanym przedmiotom i oświetleniu towarzyszy limitowana edycja wyrafinowanych stołów i konsol o niekonwencjonalnym designie.

Genesis Elementem szkła weneckiego jest zasadniczo dwutlenek krzemu używany jako środek do produkcji szkła oraz krzemionka – lub piasek, choć w przeszłości zamiast niego stosowano sproszkowane kamyki kwarcowe – jako środek topiący. Ten ostatni był kiedyś uzyskiwany z popiołu roślin przybrzeżnych, a dziś dzięki węglanowi sodu lub węglanu potasu.
Wapń jest również używany jako stabilizator wraz z dodatkowymi minerałami mającymi na celu zabarwienie, odbarwienie, zmętnienie i uszlachetnienie oraz innymi materiałami, które dają specyficzne cechy szkła. Wszystkie te elementy są dokładnie ważone w pomieszczeniu składu.
Mistrzowie dmuchacze budzą się o godzinie 3 nad ranem, aby dokonać kontroli koloru, czyli stworzyć prototypy koloru szkła, jaki chcą uzyskać. Po zestaleniu rozbijają je i sprawdzają, czy rozbite części są identyczne.
Istnieją różne techniki obróbki szkła, takie jak „filigranowe” dmuchane szkło (filigrana) i obrabiane na gorąco szkło mozaikowe (murrina) uzyskane za pomocą bitów z kolorowego szkła. Kiedy te kawałki są czerwone i czarne, pasta szklana nazywa się avventurina. Inną techniką jest „incalmo”, a Paolo Crepax jest jej najwyższym mistrzem.
„Incalmo” polega na spawaniu dwóch gorących kawałków dmuchanego szkła, które muszą pasować do siebie otwartymi bokami i wzdłuż dwóch krawędzi o równym obwodzie w zamówienie jednego przedmiotu złożonego z dwóch kolorów i/lub dwóch różnie obrobionych części. W końcowym etapie szkło schładza się do 600°C, a na koniec do temperatury pokojowej. Czas potrzebny do całkowitego ochłodzenia zależy od grubości szkła.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek