PIUMATI

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 24 z 34 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 34 elementów

PIUMATI

Producent: Piumati

Marka PIUMATI swoją nazwę zawdzięcza historycznemu typowi obróbki szkła Murano z XVII wieku uzyskanemu poprzez nałożenie wokół dmuchanego szkła gorącymi nićmi innego koloru, które czesane w górę iw dół przybierają wzór piórkowy, od którego wywodzi się nazwa: „piumati”, co oznacza „pierzasty”. Nasze prace są w całości wykonywane ręcznie przez mistrzów szkła w naszym piecu na wyspie Murano, zgodnie ze starożytnymi i tajemnymi tradycjami przekazywanymi przez wieki z ojca na syna. Każda nasza kreacja jest zawsze wyjątkowa i niepowtarzalna, będąca rezultatem tradycji rzemieślniczej i zaawansowanych technik przemysłowych. Z tego powodu jego pochodzenie jest potwierdzone znakiem towarowym włoskiego prawa „Vetro Artistico® Murano”.

Każdego ranka dwudziestu rzemieślników naszego pieca gromadzi się przed rozżarzonymi otworami pieca i planuje produkcja dnia. Mistrzowie na 4 polach pracy rysują na kamiennych tablicach żyrandole, którym ożywią podczas intensywnego dnia pracy. W międzyczasie nasi planiści wraz z projektantami śledzą linie kolekcji oświetleniowych, które sprawiają, że nasza produkcja jest wyjątkowa i ekskluzywna.

W naszej firmie pracuje czterech Mistrzów koordynowanych przez Marco Seguso, Maestro ósmej generacji. „Maestro” to tytuł uznawany przez najlepszych rzemieślników szkła Murano, którzy wyróżnili się za swoje umiejętności i innowacyjność. Seguso to jedna z najstarszych rodzin na wyspie Murano. Oddany sztuce szkła weneckiego od 1300 roku, ugruntował swoją pozycję w tworzeniu artystycznych arcydzieł i mebli na zamówienie. Przez wieki mistrzowie Seguso tworzyli swoje dzieła dla rodzin królewskich i przedsiębiorczych dynastii z całego świata. W 1605 nazwa Seguso została wpisana do Złotej Księgi Murano, rejestru, w którym rodziny szklarzy z Murano zostały podniesione do rangi szlachty. W 1792 roku Republika Wenecka wybiła monetę z nazwą Segusos. Była to słynna „Osella”, którą Dożowie podarowali rodzinom patrycjuszy od 1521 roku.

Od wieków szkło z Murano jest najsłynniejszym szkłem na świecie i jednym z najbardziej pożądanych. Produkty Włochy do wyposażenia luksusowych środowisk. Od zarania dziejów żyrandole ze szkła Murano i przedmioty wyposażenia wnętrz zdobiły najbardziej prestiżowe domy i dodawały niepowtarzalnego światła każdemu pomieszczeniu. Murano to mała wyspa Wenecji z widokiem na lagunę. Gęste renesansowe domy i charakterystyczną białą latarnię morską, od XIII w. powstają tu cenione na całym świecie wyroby ze szkła. Wyspa została wybrana przez Dodge of Venice w XIV wieku jako jedyne miejsce, w którym można było obrabiać szkło w piecach w temperaturze 1400 stopni, aby uniknąć ryzyka niszczycielskich pożarów w mieście.                 

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek