PHANTOM HANDS

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas 77 545 42 50


Sortuj wg:
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

PHANTOM HANDS

Producent: Phantom Hands

Firma Phantom Hands, założona w 2013 roku, produkuje ręcznie robione, nowoczesne meble oparte na designie. Nasz warsztat w Bangalore w Indiach to ekosystem wykwalifikowanych stolarzy, polerek do drewna, tkaczy trzciny, tapicerów i krawców ze społeczności rzemieślniczych w całym kraju. Pracujemy z drewnem, tkaninami, trzciną, metalem itp. oraz współpracujemy z projektantami mebli i tekstyliów, aby tworzyć kolekcje, które opierają się na dziedzictwie indyjskiego rzemiosła i designu. Nasza nazwa „Phantom Hands” jest hołdem złożonym dziedzictwu tych dawnych rzemieślników, których wkład przejawia się w każdym tworzonym przez nas utworze.

Ewolucja Zaczęliśmy jako miesięczny katalog wyselekcjonowanych przedmiotów zabytkowych, projekt hobby naszych założycieli . W naszym dążeniu do znalezienia dawnych obiektów wysokiej jakości rzemiosła natknęliśmy się na historie projektów podkreślające kosmopolityczny modernizm, który zdefiniował wczesne lata niepodległych Indii. Naszą naturalną skłonnością były meble o estetyce pozbawionej ozdób
w których wyróżniały się prostota, czyste linie, proporcje i logika konstrukcji. Jak można się było spodziewać, wkrótce zetknęliśmy się z modernistycznymi meblami wykonanymi dla miasta Chandigarh w latach pięćdziesiątych. Nasza fascynacja nim zrodziła pomysł ich przerobienia. Po wielu przemyśleniach i zbadaniu twierdzeń o autorstwie w końcu podjęliśmy decyzję.

Surowce i jakość Korzystamy z możliwości oferowanych przez rękodzieło, ale kładziemy szczególny nacisk na utrzymanie naszych standardów jakości. Do każdej partii produkcyjnej drewno jest starannie dobierane i cięte według naszych wzorców referencyjnych. Następnie elementy są kształtowane, szlifowane i na koniec składane. Każdy etap naszego procesu stolarskiego jest szablonowany, każdy mebel poddawany ciągłym kontrolom pod kątem spójności projektowej.
Do produkcji krzeseł i sof, które oferujemy robić. Do każdego produkowanego przez nas modelu specjalnie kalibrujemy piankę poliuretanową o wysokiej wytrzymałości w kombinacji gęstości, tak aby zapewnić optymalną ergonomię komfortu i trwałości. Najwyższej jakości maszyny do szycia i cięcia pianki są uzupełniane szyciem ręcznym i innymi ręcznymi praktykami rzemieślniczymi w naszym procesie produkcyjnym.
Oprócz tkaniny i drewna, do produkcji mebli używamy również trzciny, którą zajmujemy się na północnym wschodzie część Indii. Trzcinę uzyskuje się poprzez obieranie płaskich pasków z zewnętrznych krawędzi trzciny rattanowej. Laska to wytrzymały, naturalny materiał, a nasze ręcznie wykonane siedziska i oparcia z trzciny mogą służyć przez kilka lat bez uginania się przy odpowiednim użytkowaniu.

WspółpracaNasza pierwsza kolekcja, Project Chandigarh, została wprowadzona na rynek w maju 2015 roku. modele krzeseł, kolekcja poszerzyła się o reedycje kilku mebli zaprojektowanych dla miasta Chandigarh pod kierunkiem szwajcarskiego architekta Pierre'a Jeannereta.
Od 2017 roku współpracujemy z takimi projektantami jak Inoda+Sveje z Mediolanu , Amsterdam x+l i Glasgow Derek Welsh, aby tworzyć kolekcje oryginalnego designu. Czerpią one inspirację z formy i filozofii indyjskiego modernizmu, który powstał w Chandigarh, oraz z eksploracji możliwości, jakie oferuje tradycyjne indyjskie rzemiosło.

Lampy na zamówienie

lampy na zamówienie


Payments

Firma Maximus Design to przedsiębiorstwo rodzinne, którego korzenie sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Protoplastami firmy są nasi dziadkowie, Teresa i Franciszek Wawrzyniakowie, którzy w Poznaniu rozpoczęli działalność rzemieślniczą od produkcji abażurów. Następnie działalność została poszerzona o produkcję lamp. W roku 1996, rozpoczęła się działalnością handlową. Efektem tego było powstanie Salonu Oświetleniowego w Głogówku.

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty handlowej, a także zdobywaniu wiedzy technicznej staliśmy się liderem w tej części Polski w zakresie doradztwa technicznego oraz projektowania oświetlenia do wnętrz jaki i na zewnątrz budynków.

Właścicielem serwisu i administratorem danych osobowych jest 7 Regnum Group Damian Wawrzyniak, z siedzibą w Głogówku przy ul. Pasternik 4F, 48-250 Głogówek